Na Lubelszczyźnie powstała inicjatywa „Samorząd wolny od ideologii LGBT” – pisze wtorkowy „Nasz Dziennik”. Radni regionu chcą za jej pomocą obronić rodziny i dzieci przed „propagandą homoseksualną”. I do tego samego zachęcają inne samorządy.

– Jest to oddolny pomysł samorządowców z różnych szczebli, różnych miejsc Lubelszczyzny, zaniepokojonych tym, co dzieje się w kraju, nakierowanych na to, by nie wykorzystywać samorządów do ideologii i rewolucjonizowania dzieci. Niepokój, który towarzyszy rodzicom, przekłada się też na samorządy, więc jeśli Rafał Trzaskowski składa deklarację LGBT, to są tacy samorządowcy i takie samorządy, które widzą swoją wspólnotę wolną od tej ideologii – wyjaśnił prof. Mieczysław Ryba.

Deklaracja ma przede wszystkim zapewnić poczucie bezpieczeństwa rodzicom i dzieciom, że reprezentujący ich samorządowcy nie będą wprowadzać ideologii do szkół.

– Nade wszystko taka deklaracja ma wymiar społeczny. W odniesieniu do tego rodzice mogą czuć się spokojni, że od władz samorządowych nic im nie grozi, że nie będą wprowadzać do szkół niczego, co byłoby sprzeczne z ich etyką i wolą. Jest to więc pewien manifest woli, który jest deklaracją woli i pewnym świadectwem tego, jak powinna wyglądać polityka, która przestrzega zasad moralnych – wskazał prof. Mieczysław Ryba.

Lubelszczyzna to nie jest jedyny teren, na którym samorządowcy deklarują, że nie chcą wprowadzenia ideologii LGBT.

– Są różne echa z różnych stron i chęci podjęcia analogicznych deklaracji na Lubelszczyźnie, ale też w innych częściach kraju, bo sprawa jest ogólnonarodowa – dodał prof. Ryba.

logo Radio KatolickiGlosWTwoimDomu