Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie – mówi Abby Johnson po tym, jak była świadkiem jednego z kolejnych zabiegów usunięcia ciąży.

Film „Unplanned” (Niezaplanowane) opowiada historię Abby Johnson, która jako woluntariuszka reklamowała i zachęcała do dokonywania zabiegów aborcji. W ciągu 8 lat stała doszła do zarządzania jedną z placówek aborcyjnych w Texasie. W trakcie jednego z zabiegów aborcyjnych asystowała przy zabiegu. Jako naoczny świadek miała okazję na ultrasonografie zobaczyć jak trzymiesięczne dziecko broni się przed aborcją i walczy o życie. I to był początek jej głębokiej przemiany.

Bohaterka filmu pisze też własną książkę, w której opisuje, że dwukrotnie dokonywała aborcji, ponieważ środki antykoncepcyjne zawiodły.

Johnson zachęca działaczy pro-life, żeby aktywnie promowali prawdę o tym, czym naprawdę jest aborcja i jak przebiega jej proces.

Konsorcjum aborcyjne Planned Parenthood próbowało w wielu procesach sądowych zakazać Johnson mówienia o jej doświadczeniach, jakie miały miejsce, kiedy pracowała w klinice aborcyjnej. Na szczęście bezskutecznie.

Film mimo ogromnego hejtu jeszcze przed wejściem do kin już jest hitem. W Polsce ma trafić do kin jesienią tego roku.