Woda alkaliczna

Należy mieć na uwadze, że woda alkaliczna na podwyższony poziom pH, w porównaniu z innymi wodami mineralnymi. Czysta woda z kranu posiada zwykle pH na poziomie 7,5 i jest roztworem neutralnym, zaś woda alkaliczna ma roztwór zasadowy. Często zwolennicy medycyny niekonwencjonalnym postrzegają wodę alkaliczną jako lekarstwo, które zakwasza nasz organizm i przeciwdziała wielu dolegliwościom.

Woda zasadowa a jej właściwości

Woda alkaliczna inaczej woda zasadowa ma za zadanie przede wszystkim zakwaszanie naszego organizmu, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem ryzyka występowania takich jednostek chorobowych jak: otyłość, cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i osteoporoza. Woda zasadowa skierowana jest do osób, które mają problemy z nadwagą, są zestresowane i stosują dietę bogatą w produkty zakwaszające nasz organizm takie jak: mięso, słodycze, alkohol czy kawa.

Regularne picie wody alkalicznej korzystnie wpływa na działanie metabolizmu, układu pokarmowego i lipidową gospodarkę, dodatkowo niweluje problemy skórne, poprawia stan paznokci i włosów, zwiększa odporność naszego organizmy, poprawiając samopoczucie i powodując wzrost energii.

Jak stosować wodę alkaliczną?

Zaleca się picie wody alkalicznej rano, jeszcze przed zjedzeniem śniadania. Najlepiej pić wodę przez co najmniej dwa tygodnie, aby odpowiednio zwiększyć wchłanianie się wody oraz wszystkich składników mineralnych, dlatego warto pić ją małymi łyczkami. Regularne spożywanie wody ma zwiększyć zasadowość naszego organizmu i usunąć z ciała niepotrzebne toksyny odpowiedzialne za część chorób.

Kto może pić wodę alkaliczną?

Woda alkaliczna to także woda zjonizowana, czyli posiadająca większą ilość związków mineralnych. Osoby, które mają problemy z nerkami nie powinny, korzystać z tej formy terapii. Dodatkowo wody alkalicznej nie powinno się podawać osobom starszym, dzieciom poniżej trzeciego roku życia oraz osobom cierpiącym na bezkwasowość. Dodatkowo woda jonizowana może obniżyć działanie niektórych leków, dlatego nie jest wskazane, aby taką wodą je popijać. Należy pamiętać, że woda alkaliczna jest polecana osobom, które na co dzień aktywnie uprawiają sport, gdyż są one narażone na duże zakwaszenie organizmu poprzez wytężoną pracę mięśni i stawów.

Artykuł powstał na podstawie treści merytorycznych i we współpracy z serwisem: https://www.mocsokow.pl/