Zespół bierze udział w 3. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, odbywającym się w dniach 24-30 września na Uniwersytecie Chandigarh w Indiach. W wydarzeniu, którego celem jest popularyzacja kultury folklorystycznej, uczestniczy ponad 30 zespołów z całego świata. A to, że organiztorzy zaprosili do udziału również „Zgodę”, świadczy o poziomie tego zespołu z Wileńszczyzny.

Indie dla nas to jeszcze jedna wspaniała przygoda. Cieszymy się, że możemy krzewić naszą kulturę w dalekiej Azji” – swoimi wrażeniami z pobytu w dalekich Indiach dzieli się „Zgoda” na swoim profilu społecznościowym.

Oprócz koncertów, warsztatów i prób uczestnicy festiwalu mają też przeznaczony czas na zwiedzanie zabytków.

Zgoda”, świętująca w tym roku 30-lecie swojej działalności, występowała już na scenach w 17 krajach świata. Przed rokiem miała występ w Chinach na festiwalu zespołów ludowych.

Zespół Tańca Ludowego „Zgoda” powstał w 1988 roku w Rudominie pod Wilnem. Jego założycielem i kierownikiem artystycznym jest Henryk Kasperowicz, wieloletni tancerz najstarszego polskiego zespołu ludowego na Litwie – Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Wilia”.