Jak można się dowiedzieć na stronie enerboat.com firma pana Moździerskiego pracuje nad jachtem sportowym, autonomicznym energetycznie o napędzie elektrycznym. „Projekt oparty jest na opracowaniu konstrukcji jachtu spacerowego z napędem w kategorii CE wraz z autonomiczną instalacją elektryczną z napędem elektrycznym. Głównym źródłem energii elektrycznej są panele fotowoltaiczne zintegrowane z poszyciem jachtu. Jako pomocnicze źródła energii wykorzystywane są turbiny powietrzno-wodne. Dla efektywnego zarządzania pozyskaną energią został opracowany system energetyczno- elektroniczny, który steruje przesyłem energii pomiędzy poszczególne odbiorniki oraz zasila w energię elektryczną turbinę napędową. Innowacyjność jachtu polega na tym, że jednostka pozbawiona jest spalinowego silnika napędowego oraz zbiornika na paliwo. Przestrzeń ta została zagospodarowana na dodatkową jednostkę akumulatorów oraz zwiększenie zbiorników na wodę użytkową. Jacht ten charakteryzuje się możliwością dłuższej eksploatacji na akwenie bez konieczności wpływania do portu na ładowanie akumulatorów".

 

Twórcą jachtu jest Mariusz Kłos. „Dr inż. Nauk technicznych. Od 2007 roku związany z Zakładem Elektrowni i Gospodarki Elektroenergetycznej Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej. Współpracował z firmą APS Energia realizując projekt związany z budową, instalacją i serwisowaniem przetwornic energoelektronicznych dużej mocy dedykowanych do współpracy w strukturach zasilania morskich okrętów wojennych. Prowadzi działalność naukowo badawczą w obszarze generacji rozproszonej w szczególności dotyczącą problemów integracji OZE, zasobników energii i innych alternatywnych technologii wytwórczych z systemem elektroenergetycznym. W roku 2011 odbył 5 miesięczny staż w Research Laboratory of Electronics at MIT (Boston, Massachusetts, USA)".

 

Nasz rozmówca Marcin Moździerski to „ekspert ds. rynku jachtowego. Prowadzi działalność gospodarczą związaną z turystyką. Skupia się na działalności turystycznej skierowanej szczególnie do studentów / młodych osób w ramach rejsów jachtowych. Spółka obsługiwała 50.000 klientów rocznie, organizując wyjazdy wakacyjne i zimowe, na terenie całej Europu. Spółka posiadała 7 oddziałów w Polsce i za granicą. Spółka posiadała flotę 11 jachtów śródlądowych i morskich".

 

Z naszym różowca związany jest też portal naczarter.pl zajmujący się wynajmowaniem żeglarzom jachtów. Portal na swojej stronie przypomina, że Kraina Tysiąca Jezior to „miejsce magiczne, pełne uroku, spokoju i niezwykłych krajobrazów. To właśnie tutaj wodniacy z całej Polski, jak również spoza granic naszego kraju decydują się spędzać swoje wakacje. Chcesz dołączyć do grupy żeglarzy swobodnie przemierzających wodne szlaki w jednej z najczystszych i najbardziej malowniczych części Europy? Portal naczarter.pl kieruje swoją ofertę właśnie do Państwa. Czarter jachtów na Mazurach jest z całą pewnością jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie zarówno dłuższych wakacji, jak i krótkiego urlopu na łonie natury. Zachęcamy więc do skorzystania z tej propozycji.

 

Nasza przystań znajduje się w porcie Royal w Giżycku, nad przepięknym jeziorem Kisajno. To właśnie tutaj może rozpocząć się Wasza tegoroczna przygoda. Oferujemy czarter i wynajem jachtów motorowych, żaglowych oraz modeli ekskluzywnych. To propozycja skierowana zarówno do osób, które chciałyby pożeglować, jak i do tych, które chciałyby wypożyczyć swoją łódź innym amatorom. Znajdą tutaj Państwo takie marki jak Maxus 33, Twister 32, Tango 730 i wiele więcej. Razem ponad 1200 jednostek na wynajem. Wybierz ofertę skrojoną na miarę. Skorzystaj z wyszukiwarki, wybierz daty, typ łodzi, liczbę osób i ruszaj w rejs!

 

W naszej przystani stacjonują komfortowe, nowoczesne i doskonale wyposażone jachty żaglowe. Każdy miłośnik pływania po jeziorach z pewnością znajdzie tutaj jednostkę, która spełni jego potrzeby i wymagania. Zapewniamy wybór spośród ponad 1200 modeli! Dodatkowym atutem są malownicze krajobrazy na wyciągnięcie ręki, profesjonalne wsparcie oraz konkurencyjne ceny. Zachęcamy więc już dziś do skorzystania z naszej wyszukiwarki i do zaplanowania rejsu pełnego wrażeń!

 

Perfekcyjny wypoczynek na łonie natury? Trudno wyobrazić sobie lepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu niż wyruszenie w rejs po jeziorze. Oferujemy Państwu czarter jachtów motorowych, dzięki którym każdy urlop będzie niezapomniany. Zapewniamy komfort łodzi, ich niezawodność oraz atrakcyjne ceny wynajmu. Warto skorzystać z naszej wyszukiwarki, w której można wybrać typ jednostki pływającej, odpowiadającą nam datę oraz liczbę osób chętnych do żeglowania na Mazurach".

 

Jan Bodakowski