Laskowski stwierdził: "Mogą być bardzo różne scenariusze, nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Bierzemy je pod uwagę. Może być tak, że to orzeczenie wpłynie na działalność różnych organów w państwie - i ustawodawczych, i KRS - ale także na sądy, w tym na Sąd Najwyższy. Być może będzie konieczność podjęcia decyzji w trybie natychmiastowym albo pilnym".
Premier Mateusz Morawiecki uważa, że jeśli TSUE wyda takie orzeczenie, będzie to zły znak dla całej Unii, bo będzie dowodem, że UE zbyt ingeruje w wewnętrzne sprawy państw członkowskich: "Wyrok może mieć potencjalnie ogromne konsekwencje nie tylko dla polskiego systemu prawnego, ale dla bardzo wielu państw członkowskich. Jeżeli Trybunał w Luksemburgu zacznie dyktować poszczególnym krajom zasady organizacji sądownictwa, może się okazać, że tych rygorystycznych kryteriów nie spełnia większość państw Unii".

"Mogą być bardzo różne scenariusze, nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Bierzemy je pod uwagę. Może być tak, że to orzeczenie wpłynie na działalność różnych organów w państwie - i ustawodawczych, i KRS - ale także na sądy, w tym na Sąd Najwyższy. Być może będzie konieczność podjęcia decyzji w trybie natychmiastowym albo pilnym"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-tsue-wyda-wyrok-ktory-moze-podwazyc-nowy-system-dyscyplinowa,nId,3341465#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox