Bogactwo wzorów i kolorów wprawia w istny zawrót głowy i powodując jej mętlik i chaos. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć koncepcję i wygląd łazienki, by uniknąć wszelkich sytuacji zagrażających powodzeniu tego pomieszczenia, jak np. chwilowa fascynacja meblami czy ceramiką łazienkową nie odpowiadającą dotychczasowym gustom i potrzebom.

 

Łazienka marzeń - ceramika jest kluczowa

Odpowiedni wystój salonu kąpielowego bez wątpienia wpływa na samopoczucie jej użytkowników. Piękne płytki i ich ciekawe wzornictwo oraz modne i spójne z wnętrzem meble tworzą udaną stylizację tego pomieszczenia, ale to ceramika staje się ostatnim najważniejszym jej wyposażeniem. Umiejętnie dobrana do wystroju i charakteru łazienki nie tylko podkreśli jej charakter i styl, ale także sprawi, że będzie praktyczna, funkcjonalna i zgodna z oczekiwaniami domowników.

 

Praktyczna czy modna umywalka łazienkowa

Wybierając ceramikę do łazienki, często skupiamy się na jej funkcjonalności, by służyła nam jak najdłużej, ciesząc oko swoim nienagannym wyglądem. Tymczasem właściwie dobrana ceramika do łazienki może stać się prawdziwą jej ozdoba, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Bardzo ładnie prezentują się umywalki łazienkowe w wyszukanych kształtach i formach, które przyciągają uwagę i nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Zamiast tradycyjnej nieco topornej umywalki łazienkowej, można skusić się na te bardzo eleganckie, okrągłe lub prostokątne w finezyjnych kształtach.Takie umywalki będą doskonale zdobiły wnętrze, ciesząc oko właścicieli.

 

Bidet - konieczność czy zbędna ceramika łazienkowa?

Posiadacze bidetów w salonach kąpielowych nie wyobrażają już sobie codziennego funkcjonowania bez tych urządzeń. Inni obawiają się, że zepsują one design pomieszczenia swoim nieco topornym wyglądem. Bidety w nowoczesnych łazienkach idealnie wtapiają się w pomieszczenie bowiem ich wygląd jest bardzo zbliżony do misek wc i tworzą razem spójną i harmonijną całość.

 

Oryginalna ceramika do łazienki

Ci, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań w aranżacji pomieszczeń łazienkowych decydują się na wybór odważnej i bardzo oryginalnej ceramiki. Przyzwyczajeni do bieli mamy tendencję do unikania innych kolorów w łazience, co często skutkuje nieco nudnym i monotonnym jej wystrojem. Tymczasem umiejętnie dopasowana ceramika do łazienki w stylowej i eleganckiej czerni diametralnie zmienia wygląd wnętrza, tworząc bardzo ciekawe i szalenie modne pomieszczenie.

 

Kolorowe umywalki i miski wc

Zwolennicy oryginalnych pomieszczeń,także tych łazienkowych mogą pokusić się o wybór umywalek i misek sedesów oraz bidetów w energetycznych barwach pomarańczu, czerwieni czy turkusu. Taka ceramika do łazienki będzie atrakcyjnie wyglądać, jeśli płytki i wszelkie dodatki utrzymane będą w stonowanej odcieni szarości czy beżu tonując nieco intensywność takiej ceramiki.

 

Źródło: https://www.domino-online.eu/lazienka/ceramika.html