prezes klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/prasa/news-arcybiskup-jedraszewski-czlowiekiem-roku-klubow-gazety-polsk,nId,4258758#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Prezes klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński napisał w Gazecie Polskiej: "Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi. To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu - grzechem".

Dodał też: "Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski. W tym roku przyznaliśmy nagrodę kapłanowi, który służy Bogu, służy Polakom".