Oburzające! O. Kramer o Benedykcie XVI: "Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali"YouTube

Jezuita o. Grzegorz Kramer po raz kolejny przekroczył wszelkie granice przyzwoitości. Po tym, jak Benedykt XVI zabrał głos w obronie celibatu, Kramer napisał na Twitterze: "Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali"

Jezuita Łukasz Sośniak  z polskiej sekcji Vatican News bagatelizuje słowa Benedykta XVI, mówiąc, że emerytowany papież niczego nie krytykuje, tylko potwierdził wartość celibatu. Na to odpowiedział o. Kramer: "bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali".

Benedykt XVI powiedział, że "nie może milczeć", gdy słyszy o pomysłach złagodzenia zasad celibatu. Napisał, wraz z kard. Robertem Sarahem, prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, książkę zatytułowaną "Z głębi naszych serc". We Francji ma ukazać się już w środę.

Z opublikowanych fragmentów wynika, że w książce znajdzie się m.in. sprzeciw wobec pomysłów Franciszka dotyczących dopuszczenia żonatych mężczyzn do kapłaństwa. Tzw. viri probati, czyli wypróbowani mężowie, mają mieć dostęp do sakramentu kapłaństwa. Pomysł dotyczy Amazonii, gdzie brakuje kapłanów, ale biskupi niemieccy już zapowiedzieli, że wprowadzą u siebie to samo.

Powstaje pytanie, jak daleko posunie się emerytowany papież w krytyce pomysłów Franciszka. Niezależnie jednak od tego, już teraz upada lansowane przekonanie, że Benedykt XVI we wszystkim wspiera swojego następcę i akceptuje reformy, które są teraz podejmowane w Kościele.

 


Autor: Redakcja
Źródło: Twitter
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
Czy sędzia ze sprawy gen. LWP Czesława Kiszczaka Anna Wielgolewska z Sądu Okręgowego w Warszawie może bezkarnie akceptować publiczne lżenie Narodu Polskiego? Co na to prezydent Andrzej Duda?!
PILNE
Zasłużeni prawicowcy popierają Dudę! Pęk, Słomka, Rogalski... Nie tylko Zjednoczona Prawica!
"Modlę się do Boga, żeby nie wygrał Trzaskowski!" - Zofia Klepacka wspiera Andrzeja Dudę!
GORĄCY
Kompromitacja Trzaskowskiego! Klapa programu in vitro - wielkie kontrowersje!
PILNE
"Nie zachowujcie się jak Krzysztof Bosak, nie umywajcie rąk, gest Piłata jest zły w tych wyborach"
NASZ TEMAT
Niepełnosprawna wyrzucona za wspieranie Dudy! Prezydent pomógł - teraz zajmie się nią Orlen