Kaczyński po mszy świętej w 7. rocznicę śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach stwierdził: "Polska suwerenna, wolna, w UE, we wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy. Jestem o tym głęboko przekonany".

mszy świętej w 7. rocznicę śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-polska-suwerenna-wolna-w-ue-to-ta-przyszl,nId,4272522#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dodał też: "Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie musimy o tym pamiętać. To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem, z tym wszystkim, co dzisiaj czynimy po to, by Polska była lepsza i by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty".