SZKODLIWE DZIAŁANIE PROMIENIOWANIA SŁONECZNEGO

Intensywne działanie słońca z pewnością nie sprzyja wykonywaniu różnych kuracji kosmetycznych. W szczególności chodzi o te metody gabinetowe, które polegają m.in. na mechanicznym lub chemicznym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Wykonywanie takich zabiegów w okresie letnim grozi bowiem pojawieniem się nieestetycznych i trudnych do zlikwidowania przebarwień. Ryzyko można oczywiście zmniejszyć dzięki stosowaniu kremów z wysokim filtrem SPF. Nadal jednak nie będzie 100-procentowej gwarancji, że powikłania nie wystąpią. W związku z tym, wiele kuracji złuszczających jest przeprowadzanych w okresie jesiennym oraz zimowym. Ponadto, słońce stanowi istotne przeciwwskazanie do depilacji laserowej, fotoodmładzania czy zamykania naczynek.


Warto też pamiętać o tym, że nawet w okresie chłodniejszych dni, gdy działanie promieni słonecznych nie jest aż tak mocne, częstym zaleceniem pozabiegowym będzie regularna fotoprotekcja skóry. Promieniowanie UV oddziałuje bowiem o każdej porze roku.

 

ZABIEG DOPIERO 2 TYGODNIE PO ZALECZENIU OPRYSZCZKI

Opryszczka jest chorobą, którą wywołują wirusy z grupy HSV1. Problem ten często uaktywnia się w okresie chłodniejszych dni, czyli jesienią i zimą. Zazwyczaj ma to związek z ogólnym spadkiem odporności organizmu. Uaktywnienie się wirusa może też wynikać z przemęczenia, stresu, złego odżywiania czy nawet opalania skóry. Co ważne, zwłaszcza z punktu widzenia osób, które planują wizytę w gabinecie kosmetycznym, opryszczka w stanie aktywnym stanowi bezwzględne przeciwwskazanie do większości zabiegów. Profesjonalna kuracja w salonie urody mogłaby się wtedy przyczynić do rozprzestrzenienia infekcji na innych partiach ciała. Ile czasu wtedy potrzeba, aby móc bez ryzyka skorzystać z zabiegu? Zazwyczaj przyjmuje się, że minimalny okres powinien wynosić około 2 tygodni – licząc od momentu zagojenia się strupka. Niemniej, najlepiej skonsultować się wtedy z kosmetologiem, który ma wykonać zabieg. Niekiedy bezpieczne przeprowadzenie kuracji będzie możliwe dopiero po zastosowaniu preparatów przeciwwirusowych.

 

CIĄŻA A WIZYTA W SALONIE KOSMETYCZNYM

Czy ciąża wyklucza korzystanie z profesjonalnych kuracji w salonie kosmetycznym? Z pewnością jest istotnym przeciwwskazaniem do wielu zabiegów, m.in. depilacji laserowej, fotoodmładzania czy terapii odchudzająco-modelujących (kriolipolizy, kawitacji ultradźwiękowej, endermologii LPG). Ponadto, kobiety w ciąży muszą zrezygnować z chemicznego złuszczania naskórka oraz kuracji wykorzystujących działanie fal radiowych i ultradźwięków. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można wtedy zadbać o kondycję skóry. A już zwłaszcza pod okiem wykwalifikowanego kosmetologa, który szczegółowo wyjaśni, jakie zabiegi okażą się całkowicie bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka.Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do delikatnych kuracji oczyszczających i pielęgnacyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród przyszłych mam cieszą się np. oxybrazja (peeling wodno-tlenowy) oraz infuzja tlenowa. Co więcej, w niektórych przypadkach można po prostu zastąpić urządzenia elektroniczne, m.in. aparaturę emitującą ultradźwięki lub fale radiowe, działaniem manualnym. Takie zabiegi z pewnością pozwolą na złagodzenie różnych problemów skórnych, które występują w czasie ciąży.

Źródło: Qclinique