Z zagranicy

Dzieci nie dla homoseksualistów

Portugalscy parlamentarzyści powiedzieli stop. Zalegalizowany związek jednopłciowy nie otwiera drzwi do adopcji dzieci.

Projekt poprawki umożliwiającej parom homoseksualnym adopcję dzieci próbował przeforsować Blok Lewicy i Zielonych. Jednak większość, z 230 deputowanych portugalskiego Zgromadzenia Republiki, była temu przeciwna.

Związki osób tej samej płci w Portugalii zostały zalegalizowane w 2010 roku. W momencie gdy prawo wchodziło w życie czyli związki te otrzymywały takie same prawa co małżeństwa, episkopat Portugalii ostrzegał, że uznanie związków homoseksualnych  jest „krokiem wstecz w zapewnieniu społecznej spójności i jest sprzeczne z solidnymi zasadami różnych cywilizacji”.

Jak pokazują informacje docierające do nas z Portugalii władza zaczęła to dostrzegać.

Agata Bruchwald
prolife.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra