Przebadano Franciszka na obecność koronawirusa© prawy.pl

Włoski dziennik "Il Messaggero" napisał, że u Franciszka pojawiła się podniesiona temperatura, dreszcze i ból gardła. Watykan cały czas podkreślał, że papież cierpi jedynie na "drobną dolegliwość", wywołaną przez przeziębienie. Przebadano jednak papieża Franciszka na obecność koronawirusa. Na szczęście, jak podają media, test dał wynik negatywny.
Pisaliśmy ostatnio na ten temat:
 
Papież Franciszek, który ma już 84 lata, odwołuje kolejne spotkania. Oficjalnie powodem jest przeziębienie. Jeśli nawet jednak nie jest to koronawirus, wygląda to coraz poważniej.

W ostatnim czasie papież odwołał spotkanie z kapłanami, szereg audiencji, a teraz Watykan zapowiedział, że odwołał swój udział w rekolekcjach wielkopostnych w Aricci pod Rzymem. Włochy są największym w Europie siedliskiem koronawirusa, a papież jako człowiek spotykający się codziennie z tysiącami ludzi z całego świata jest szczególnie narażony.

Jeśli nawet nie jest to koronawirus, ale "zwykła" grypa to zwłaszcza w tym wieku jest to niebezpieczne. Z powodu kaszlu czy kataru papież nie rezygnowałby ze swoich zajęć i z udziału w dawna zaplanowanych wydarzeniach.

Módlmy się za papieża Franciszka.Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
WIARA
Lawendowa mafia - zaraza w kościele
GORĄCY
Papież ukarał twórcę ekumenicznej wspólnoty z Bose
GORĄCY
Ks. Isakowicz-Zaleski oskarża abpa Kowalczyka i kard. Dziwisza
GORĄCY
W końcu Kościół uwzględniony w tarczy antykryzysowej
WIARA
Dlaczego Prymas Tysiąclecia byłby dobrym patronem na czas pandemii? 
GORĄCY
W Radiu Maryja skrytykowano apel prymasa związany z przeciwdziałaniem pedofilii