Najważniejsze parametry butów narciarskich

Jeżeli przy doborze butów narciarskich zwracasz uwagę głównie na takie czynniki jak wygląd czy dostępność  Twojego zwyczajowego rozmiaru, jesteś w dużym błędzie. Jednym z najważniejszych parametrów obuwia tego typu jest bowiem flex określający sztywność skorupy. Warto zapamiętać prawidłowość, że zaawansowani i ciężsi narciarze potrzebują wyższego flexu, a lżejsi i początkujący mniejszego. Buty Head występują w wariantach od bardzo miękkich o zróżnicowanej sztywności (dla dzieci) poprzez juniorskie i damskie modele o twardości 70-110, aż do męskich występujących w wariantach od ok. 90 (dla początkujących) do 140 (dla zaawansowanych).

 

Buty narciarskie Head – co je wyróżnia?

Dlaczego warto wybrać buty Head? Przede wszystkim dlatego, że wykorzystują zaawansowane technologie, m.in. precyzyjnego dopasowania do stopy (Adaptive Fit i system termoformowania). Dzięki temu każdy model jest bardzo komfortowy. Ofertę marki wyróżnia też różnorodność. Wśród modeli dostępnych w sklepie Narty Warszawa (oferta tutaj https://www.nartywarszawa.pl/oferta/buty-narciarskie/head.html) znajdziemy zarówno buty Head męskie, jak i buty Head damskie, a także warianty dziecięce czy juniorskie. Dzięki zróżnicowanym parametrom są one przystosowane do różnych warunków, umiejętności i preferencji narciarza. Dlatego niezależnie od tego, czy preferujesz jazdę rekreacyjną, czy sportową, marka ma w swoim portfolio coś dla Ciebie.

 

Buty Head Vector RS – sportowe i drapieżne

Buty Head Vector RS od lat należą do najpopularniejszych modeli w ofercie marki. Umożliwiają one dynamiczną jazdę, dlatego są świetne dla osób ze sportowym zacięciem. Wykorzystują technologię precyzyjnego dopasowania, a także bardzo wszechstronną konstrukcję, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na trasie, jak i poza nią. Model dostępny jest w wariantach dla kobiet i mężczyzn. Umożliwia dokładne przenoszenie sił na nartę, dzięki czemu jest idealny dla osób czujących się pewnie na stoku. Jednocześnie zapewnia wysoki komfort – wyjątkowo przydatny podczas całego dnia spędzonego na śniegu.

 

Buty Head Edge LYT – dla zaawansowanych narciarzy

Na uwagę z pewnością zasługują też modele oznaczone jako Head Edge LYT. Dostępne są w kilku wariantach różniących się flexem i kolorystyką. To buty Head męskie przeznaczone dla zaawansowanych i pewnych siebie narciarzy. Ich dużym atutem jest konstrukcja, która wykorzystuje niemal wszystkie najnowsze technologie producenta. Doskonałe przenoszenie sił na nartę umożliwia dynamiczną i bardzo płynną jazdę, dzięki czemu obuwie powinno zadowolić wymagających użytkowników. Wykorzystanie precyzyjnych technologii dopasowania zapewnia zaś butom wyjątkowy komfort.

 

Buty Head Raptor – dla ambitnych narciarek

Raptor to typowe buty Head damskie. Ich konstrukcję stworzono z myślą o smukłych stopach. Dostępne są w wersji z flexem 80 dla narciarek poszukujących komfortu i nieczujących się całkowicie pewni na stoku oraz z flexem 110 dla zaawansowanych zawodniczek. Dodatkowa wkładka regulująca nachylenie oraz zaawansowane technologie dopasowania umożliwiają wygodne szusowanie przez cały dzień i w każdych warunkach. Buty są bardzo precyzyjne w przenoszeniu sił, dlatego idealnie nadają się dla ambitnych narciarek.