„Nie, nie sądzę, aby istniał rasizm systemowy. Myślę, że 99,9% naszych funkcjonariuszy organów ścigania to wspaniali Amerykanie. Wielu z nich to Afroamerykanie, Latynosi, Azjaci, pracują w najtrudniejszym sąsiedztwie, mają najtrudniejsze miejsc pracy do w tym kraju i myślę, że są to niesamowici, wspaniali Amerykanie ” - powiedział O'Brien Jakeowi Tapperowi z CNN  zapytany, czy rasizm systemowy jest problemem w policji.

Komentarz O'Brien jest wynikiem protestów przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w całym kraju po śmierci George'a Floyda. Urzędnik twierdzi, że przemoc, która wybuchła w niektórych miastach, jest prowadzona przez „bojowników” i powiedział, że nie widział doniesień, że biali supremaciści w niektórych przypadkach doprowadzili do napięć. Twierdził również, że prezydent Donald Trump i Biały Dom popierają pokojowe demonstracje.
Protesty wywołało zabójstwo Floyda w ubiegłym tygodniu, nieuzbrojonego Murzyna, który zginął z rąk funkcjonariusza policji w Minneapolis w stanie Minnesota. Protestujący twierdzą, że chcą zobaczyć zarzuty za wszystkich czterech funkcjonariuszy policji zaangażowanych w śmierć Floyda. Do tej pory urzędnicy oskarżali funkcjonariusza, który był widziany w filmie, z kolanem na szyi Floyda, o morderstwo trzeciego stopnia i zabójstwo - ale protestujący i krytycy uważają, że zarzut nie jest wystarczająco surowy.