- Ta liczba jest wpisana w deklaracje podpisane przez prezydentów Polski i USA w ubiegłym roku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. - Nie my przesądzamy, skąd ci żołnierze zostaną przerzuceni - dodał.

- Jest to decyzja Stanów Zjednoczonych. Będą oni trafiali do Europy, ale też na inne kontynenty. Naszą wiedzę opieramy na informacjach przedstawionych przez Marka Espera - poinformował Mariusz Błaszczak. Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Mark Esper poinformował w tym tyogdniu, że Pentagon rozpocznie wycofywanie około 12 000 amerykańskich żołnierzy z Niemiec, spośród których 5,6 tys. zostanie skierowanych do innych państw NATO. 

Szef MON odniósł się także do profanacji figury Chrystusa w Warszawie. - Pieniądze podatnika warszawskiego są przeznaczone na finansowanie grup, które nie szanują dziedzictwa i ograniczają wolność, narzucając swój haniebny styl. Chrześcijaństwo jest fundamentem cywilizacji europejskiej, więc jest to uderzenie w ten fundament. Gdyby wybory prezydenckie wygrał prezydent Warszawy, to by się upowszechniło - ocenił.

Na podst. polskieradio.pl, PAP