" Jako Rzecznik Praw Obywatelskich z dużym niepokojem obserwowałem wydarzenia, do których doszło wczorajszego wieczora (7 sierpnia 2020 r.) na Krakowskim Przedmieściu wobec osób protestujących w związku z tymczasowym aresztowaniem aktywistki grupy >>Stop Bzdurom<<. Będąc odpowiedzialny za ochronę fundamentalnych praw i wolności człowieka i obywatela, zwłaszcza przed naruszeniami ze strony organów władzy publicznej, zdecydowałem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie." - oświadczył Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, krytykowany m.in. przez Instytut Ordo Iuris za sprzyjanie ideologii LGBT

Politycy opozycji potępili działania policji i decyzję niezawisłego sądu. W internecie można zaobserwować komentarze krytyki w stosunku do działań państwa w zaprowadzaniu porządku i walce z tęczowym terroryzmem. To z pewnością rozochociło działaczy LGBT, którzy dziś o 18:30 rozpoczęli protest w Warszawie, pod rewolucyjnym hasłem:

"Rozpier***my w końcu to Państwo Prawa"


 

Wczoraj policja zatrzymała 48 osób. Prawdopodobnie wszystkim zostaną postawione zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i udziału w nielegalnym zbiegowisku. Być może dzisiaj dojdzie do kolejnych ataków agresywnych działaczy LGBT na policję.