Spotkanie Kaczyńskiego i Ziobry skończyło się około godz. 20.30. Wcześniej oddzielnie naradzały się władze PiS i Solidarnej Polski.

Polsat News ustaliło, że prezes PiS zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, ministerstwo obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji.

- Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - poinformowała wieczorem rzecznik PiS Anita Czerwińska.

W naradzie PiS udział wzięli prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

- Oni chcieli się za bardzo rozepchać, my im to uniemożliwiliśmy i teraz zobaczymy, czy oni zaakceptują nasze stanowisko - skomentował po naradzie sytuację Ryszard Terlecki.

- Przy rekonstrukcji rządy, przy zmianach, które nas czekają, ustalenie reguł gry z koalicjantami było konieczne - dodał.