Plan odmrożenia ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia.

- Ma to na celu wprowadzanie stabilizacji w zakresie obowiązujących reguł oraz dać stabilność dla poszczególnych sektorów gospodarki - mówi jeden z członków rządu.

Jak dodał, realizacja planu "będzie zależna od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia".

- Nasz informator z rządu podkreśla, że ostatnie dni pokazują, że średnia liczba zachorowań przestała rosnąć w dotychczasowym tempie, a jednocześnie zwiększyły się możliwości służby zdrowia - m.in. zwiększono liczbę łóżek szpitalnych poprzez uruchomienie szpitali tymczasowych - czytamy na polsatnews.pl. To niezwykle ciekawa uwaga, ponieważ jednocześnie zmniejszyła się liczba wykonywanych testów.

Pierwszym krokiem ma być otwarcie sklepów meblowych. Kolejne w kolejce są restauracje i siłownie.

- Z naszych informacji wynika, że rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół, ale wiele wskazuje na to, że nauka zdalna będzie kontynuowana również po 29 listopada - zaznacza redakcja.

- Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem - w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.