Krzysztof Kiersznowski urodził się 26 listopada 1950 roku w Warszawie. Skończył wydział aktorski łódzkiej szkoły filmowej. Swój debiut na deskach teatralnych miał 26 marca 1977 roku w teatrze „Ochota” w Warszawie. Kiersznowski współpracował też m.in. z teatrem „Studio” oraz „Polskim” w Bydgoszczy.

Aktor szerokiej publiczności dał się poznać dzięki rolom w filmach. Zagrał m.in. w produkcji „Statyści” (jako Edward Gralewski), „Cześć, Tereska” (jako Stasiek, ojciec Tereski) czy „Drogówka” (Oliwa). Ogromną popularność przyniosły mu role w dwóch częściach filmu „Kiler”, gdzie wcielił się w „Wąskiego”, czyli człowieka „Siary”.

Telewidzowie Krzysztofa Kiersznowskiego poznali dzięki serialom „Blondynka”, „Barwy szczęścia”, „Twarzą w twarz” czy „Matki, żony i kochanki”.

Aktor miał na swoim koncie 2 nagrody filmowe i jedną nominację. Orła zdobył za drugoplanową rolę męską w filmie „Statyści”. W tej samej kategorii był nominowany za film „Cześć, Tereska”. Krzysztof Kiersznowski miał też na swoim koncie Złotego Lwa za rolę w „Statystach”.