Sąd Okręgowy w Kaliszu uwzględnił zażalenia obrońców i zmienił decyzję sądu niższej instancji. Wojciech O. (znany pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski), Marcin O. i Piotr R. będą mogli opuścić areszt śledczy, jeżeli wpłacą poręczenie majątkowe o ustalonej przez sąd wysokości. Ze względu na niejawność obecnego etapu śledztwa, wysokość poręczenia nie jest znana - powiedział prokurator. Jednak adwokat ujawnił, że kaucja wynosi odpowiednio: dla Piotra R. - 10 tys. zł., dla Marcina O. - 20 tys. zł., dla Wojciecha O., 20 tys. zł. 

Wcześniej Wojciech O. "Aleksander Jabłonowski", Marcin O., i Piotr R. decyzją Sądu Rejonowego w Kaliszu zostali tymczasowo osadzeni w areszcie na trzy miesiące. Przedstawiono im zarzuty dotyczące publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej. Grozi im do 5 lat więzienia. 

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury Macieja Poręby, również obecnego na marszu w Kaliszu, pojawiającego się często w nagraniach Wojciecha O. i Marcina O. Jest on znany z prorosyjskich sympatii. Informację o jego zatrzymaniu podał Eugeniusz Sendecki.