Bitcoin ma irytujące dziwactwa, z pyłem jako jednym z nich. W niektórych przypadkach, protokół Bitcoin generuje małe monety wyjściowe, gdy użytkownicy wysyłają i otrzymują tokeny. Niektóre z tych monet są tak małe w wartości, a wydawanie ich wymaga więcej opłat niż ich wartość.

Jednak blockchain ma mało miejsca. Dlatego też transakcje o małej wartości zajmują znaczną przestrzeń tak jak duże transakcje. W związku z tym, wiele maleńkich monet może powodować problemy z wydajnością w całym systemie.

Początkowo pył Bitcoin (dust) nie musiał być problemem dla użytkowników kryptowalut. Jednak sprawy uległy zmianie, gdy opłaty wzrosły, czyniąc transakcje o mniejszych wartościach droższymi. W związku z tym, niektórzy deweloperzy zachęcają użytkowników Bitcoin do pozbycia się pyłu, gdy koszty się zmniejszą.

Pył Bitcoin wyjaśnienie

Zgodnie z podpowiedzią, pył Bitcoin to niewielka ilość resztek tej kryptowaluty. Jest to niewielka ilość niewydanych Bitcoinów w transakcji, której wartość jest niższa niż minimalna kwota, którą użytkownik może dokonać transakcji. Zasadniczo, przetwarzanie pyłu Bitcoin jest niemożliwe. Dlatego adres Bitcoin lub portfel przechwytuje tę niewielką ilość kryptowaluty, ponieważ jej wartość pieniężna jest niższa niż opłata za jej przetwarzanie lub wydawanie.

Górnicy muszą zatwierdzić transakcję pod kątem autentyczności i włączyć ją do sieci blockchain za każdym razem, gdy ktoś dokonuje transakcji za pomocą Bitcoin. Górnicy zarabiają pewne tokeny za walidację transakcji. Blockchain ma mechanizm roboczy, który określa płatność, którą górnik otrzymuje za zatwierdzenie transakcji. W niektórych przypadkach, opłata za wydobycie jest wyższa niż kwota transakcji. Tak więc, pył bitcoinowy jest kwotą transakcji z wyższym kosztem niż rzeczywista kwota, powodując realizację transakcji niemożliwą do zakończenia.

Czym jest limit pyłu kryptowalutowego?

Obecnie na świecie istnieje wiele kryptowalut. Większość wirtualnych walut jest zdecentralizowana, a niektóre kraje tworzą i emitują nowe tokeny. Na przykład, Chiny stworzyły cyfrowego juana, który jest regulowany przez Narodowy Bank Chin. Ludzie mogą nabywać, handlować i inwestować w tę wirtualną walutę za pośrednictwem Immediate Edge. Być może, możesz dowiedzieć się o tym tutaj Oficjalna Strona Internetowa

Ale wszystkie kryptowaluty mają trochę pyłu, a użytkownicy go nie tracą. Jednak pył jest niemożliwy do wydania i dlatego jest bezużyteczny. Opłata transakcyjna dla każdej kryptowaluty różni się w zależności od sieci i rynku. W związku z tym limit pyłu zmienia się w zależności od ceny tokena i popularności sieci. Również kryptowaluta, której używasz, określa limit pyłu, ponieważ opłaty są różne. Ale większość portfeli używa limitu pyłu Bitcoin jako swojego punktu odniesienia.

Czy pył bitcoinowy jest zły?

Bitcoinowy pył niekoniecznie jest szkodliwy. Jest to produkt uboczny cyfrowej sieci płatniczej opartej na blockchainie. Użytkownicy widzą pył podczas zawierania transakcji i handlu. Na przykład, jeśli wymieniasz Ethereum na Bitcoin, giełda kryptowalutowa nie przeliczy całej kwoty na drugą w ośmiu miejscach po przecinku. Zwykle będziesz miał małą resztkę, ponieważ nie ma zaokrąglenia.

Podstawową wadą pyłu bitcoinowego jest ryzyko utraty anonimowości. A dzieje się to wtedy, gdy hakerzy mogą powiązać tożsamość użytkownika z transakcją. Hakerzy mają strategię znaną jako atak dusting (zasypywania). Dzięki tej strategii mogą wysyłać mikro kwoty pyłu Bitcoin do niczego nie podejrzewającego użytkownika. Po wydaniu pyłu, haker może analizować inne transakcje użytkownika za pomocą oprogramowania i rozwijać ich profil. Ostatecznie, mogą one wykorzystać profil złośliwie.

W większości przypadków, ludzie otrzymują pył bitcoinowy nawet bez robienia czegokolwiek. I to jest znane jako dusting lub atak dusting. Celem tego ataku jest śledzenie płatności Bitcoina i powiązanie ich z osobami lub firmami. Ale dusting nie zawsze jest złośliwy. Niektórzy ludzie używają ich do reklamowania się w przestrzeni kryptowalutowej lub wysyłania wiadomości.

W związku z tym użytkownicy Bitcoina nie powinni zawsze martwić się o dusting. Niemniej jednak, posiadacze kryptowalut powinni zapoznać się z niewielkimi kwotami w swoich portfelach i procesem ich akumulacji.