Szokujące słowa belgijskiego biskupa. Oto co powiedział

0
0
0
/

„Nasze wytyczne dotyczące błogosławieństwa par homoseksualnych, które niedawno opublikowaliśmy, są zgodne z wytycznymi papieża Franciszka” – przekonywał bp Johan Bonny.

Biskup Johan Bonny z Antwerpii, który wraz z grupą biskupów flamandzkich w Belgii opublikował niedawno wytyczne dotyczące błogosławienia par homoseksualnych, teraz publicznie powiedział, że rozmawiał z papieżem i że on zgodził się na wszystko.
Bonny jest obecnie w Niemczech, gdzie spotkał się z niemieckimi biskupami na ich dorocznym jesiennym spotkaniu w Fuldzie, rozmawiając z nimi za zamkniętymi drzwiami. W tym kontekście udzielił Katholisch.de, oficjalnej stronie niemieckich biskupów, wywiadu, w którym zachęcał niemieckich biskupów do kontynuowania pracy na ich Drodze Synodalnej, która niedawno ogłosiła, że akty homoseksualne „nie są grzeszne”.

Pod koniec tego wywiadu z Katholisch.de Bonny został zapytany o reakcję na jego własne działania, ponieważ on sam już w 2015 roku opowiadał się za błogosławieństwem dla par homoseksualnych. Prowadzący wywiad przypomniał mu, że nadal jest biskupem, chociaż opowiadał się za takim błogosławieństwem.
Bonny odpowiedziała: „Tak, nadal jestem biskupem. Zostałem wezwany do Rzymu i tam powiedziałem, jakie jest moje zdanie na ten temat. Rozmawiałem o tym również osobiście z papieżem Franciszkiem”.

Zapytany o wynik tej rozmowy z papieżem Bonny odpowiedział: „Teraz wiem, co on myśli. To jest dla mnie najważniejsze.” Belgijski biskup upierał się, że papież zgadza się również z nim i jego flamandzkimi kolegami biskupami oraz z ich nowo wydanymi wytycznymi. „I wiem, że nasze wytyczne dotyczące błogosławieństwa par homoseksualnych, które niedawno opublikowaliśmy, są zgodne z tym, co chce papież Franciszek”, powiedział, dodając, że było to dla niego ważne, „ponieważ komunia z papieżem jest dla mnie święta”.

Prałat kontynuował: „Jest to osobista odpowiedzialność, którą papież powierzył nam biskupom i którą również wspiera. Jednak te same tematy nie muszą i nie mogą być zawsze omawiane na całym świecie. Co więcej, papież nie musi wszystkiego spisywać na papierze. Tak jak ja jako biskup nie zapisuję każdej rozmowy na papierze”.
Kiedy watykańska Kongregacja Nauki Wiary ogłosiła zakaz błogosławienia par homoseksualnych w marcu zeszłego roku, bp Bonny wyraził „złość” na Rzym i powiedział, że czuje „wstyd” za swój Kościół.

Następnie odniósł się do samego papieża, mówiąc, że „takie postępowanie  nie jest przykładem tego, jak możemy wspólnie kroczyć ścieżką. Dokument podważa wiarygodność zarówno „ścieżki synodalnej” postulowanej przez papieża Franciszka, jak i pracy z Amoris Laetitia”.
Teraz, pod rosnącą presją w całym Kościele Powszechnym – z kardynałami Gerhardem Müllerem i Willemem Eijkiem podnoszącym swój głos sprzeciwu – bp Bonny uznał za stosowne jeszcze wyraźniej wypowiedzieć się na temat intencji papieża.
Jednak nie po raz pierwszy duchowny publicznie zrelacjonował prywatną rozmowę z papieżem Franciszkiem, mówiąc, że Franciszek popiera błogosławieństwo par homoseksualnych. W marcu 2018 roku francuski ksiądz Daniel Duigou ujawnił, że otrzymał wsparcie papieża Franciszka dla błogosławienia par homoseksualnych.
LifeSiteNews poinformował, że Duigou opisał swoją prywatną rozmowę z Papieżem w wywiadzie telewizyjnym w następujący sposób: „Pierwsze pytanie, które [papież] mi zadał, brzmiało: »Czy błogosławisz pary rozwiedzione i ponownie zamężne?”. Miał odpowiedzieć: „Słucham i błogosławię, a także błogosławię pary homoseksualne”.

Według Duigou Papież odpowiedział: „Tak, ponieważ błogosławić oznacza, że Bóg myśli dobrze o wszystkich ludziach”. Gospodarz programu informacyjnego zapytał z niedowierzaniem: „No cóż, czy to oznacza, że papież opowiada się za błogosławieniem par homoseksualnych?”. Francuski ksiądz odpowiedział: „Tak, absolutnie. Nie chodzi o małżeństa”.
W 2016 r. Bonny zaapelował o błogosławieństwo dla par homoseksualnych, a także dla par żyjących w konkubinacie, rozwiedzionych i „ponownie zamężnych”.

Źródło: LifeSiteNews
 

Źródło: Chris Klinsky

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną