W rozmowie z radiem RMF FM wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, iż rząd Mateusza Morawieckiego zdaje sobie sprawę z ciężkiej sytuacji związanej z węglem i pracuje nad tym, aby zdecydowanie ułatwić życie Polakom.

My nie mamy nic do ludzi, którzy zarabiają na handlu węglem, ale w tej sytuacji, w konkretnej sytuacji jaka jest podjęliśmy działania mające na celu dystrybucję tego węgla we współpracy z samorządami. I też poprzez samorządy kierujemy pomoc i to są już miliardy – to są 3 mld złotych przeznaczone na pomoc. Dopłata 1000 złotych do tony węgla. I będą kolejne dopłaty – to mogę potwierdzić – po to, żeby obniżyć cenę tego węgla w taki sposób, żeby Polacy decydowali się go kupić - stwierdził.

Zresztą to nie jest żadna tajemnica, bo mówił o tym i pan premier Mateusz Morawiecki i pan wicepremier Jacek Sasin, że takie rozmowy trwają – zaznaczył europoseł. – My chcemy rzeczywiście realnie Polakom pomóc przejść przez ten bardzo trudny okres, bo przed nami bardzo trudny okres – okres zimowy - dodał.