Pozew jest tylko najnowszym przykładem tego, jak osoby, które wcześniej były zdezorientowane płciowo, żałują, że poddały się operacjom ze względu na płeć lub brały leki w celu reprezentowania płci przeciwnej lub jednej z wielu tak zwanych płci promowanych przez aktywistów LGBT.
Camille Kiefel „pozywa dwóch doradców, którzy podpisali się pod jej operacją podwójnej mastektomii, aby potwierdzić„ niebinarną tożsamość płciową” – napisano w streszczeniu pozwu opublikowanego przez Women's Liberation Front, grupę feministyczną, która pomaga finansować spór. Jej dostawcy usług medycznych zatwierdzili wniosek po dwóch krótkich spotkaniach online.
Grupa wyjaśniła dalej: „Camille przeżyła traumę jako młoda dziewczyna, a także problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym w wieku kilkunastu lat. Niedługo po bolesnej operacji, która pozbawiła ją piersi i doznała wielu komplikacji, Camille zdała sobie sprawę, że identyfikowanie się jako „niebinarna” i nienawiść do swojego ciała to reakcje na traumę i próby ucieczki od ciężaru bycia kobietą”.
Pozew Kiefel, wniesiony jako powództwo cywilne w Oregonie, oskarża lekarzy o „naruszenie obowiązku opieki, jaki pracownicy zdrowia psychicznego są winni indywidualnemu klientowi, celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego i oszustwa” – czytamy w podsumowaniu Frontu Wyzwolenia.
„W skardze domaga się odszkodowania w wysokości do 850 000 dol., zarzucając oskarżonym, że nadużyli swojego zaufania zawodowego i autorytetu z zamiarem spowodowania lub lekkomyślnym lekceważeniem”, a także, że spowodowali, iż Kiefel „cierpiała poważnie emocjonalnie”, według The Daily Wire, który rozpatrzył skargę.
„Kiefel pozywa pracownicę socjalną Amy Ruff i terapeutkę zdrowia psychicznego Marę Burmeister, a także ich kliniki płci w Portland – Brave Space Oregon i Quest Center for Integrative Health” – donosi Daily Wire.
Warto zauważyć, że Ruff, licencjonowany kliniczny pracownik socjalny, „nie oferuje usług doradczych”, zgodnie ze stroną internetową Brave Space. Raczej Ruff pisze „list poparcia” lub przeprowadza „ocenę medyczną”, która jest często potrzebna, zanim chirurdzy pokroją kogoś w ramach operacji transpłciowej.
Kiefel jest reprezentowana przez kancelarię Jackson Bone LLP, grupę prawniczą założoną przez byłą urzędnik administracji Donalda Trumpa, Candice Jackson. Według firmy prawniczej pełna wersja pozwu nie jest jeszcze dostępna publicznie.
Jackson, lesbijka, nadzorowała wdrażanie tytułu IX, który zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, jako mianowana w Departamencie Edukacji. „Kiedy przyszłam, naprawdę wierzyłam, że nie jestem binarna” – napisała Kiefel na Twitterze. „Teraz wiem, że zmagałam się z chorobą psychiczną i traumą związaną z kobiecością. Jeśli ja mogłam popełnić ten błąd jako dorosła, dziecko też może”.

Historia Kiefel dołącza do rosnącej liczby dowodów na szkodliwość transpłciowych leków i operacji. „Popełniłam w życiu wiele błędów. Ale żadna nie wywarła na mnie tak trwałego wrażenia ani nie wywołała tak głębokiego żalu, jak moja decyzja o przejściu z kobiety na mężczyznę z 2017 roku” – napisała kobieta o imieniu Grace. „Kiedy to piszę, blizny po mastektomii wiją się na mojej klatce piersiowej. Cztery lata później stałam się starsza, mądrzejsza i bardziej ostrożna. Ale blizny pozostają”.
Lekarze w Stanach Zjednoczonych i za granicą również wyrazili obawy dotyczące leków i operacji transpłciowych. Dr Quentin Van Meter, przewodniczący American College of Pediatricians, nazwał blokery dojrzewania „znęcaniem się nad dziećmi”.
„Jeśli przerywasz [fizyczne dojrzewanie] z wyraźną intencją, aby nigdy nie podążało w kierunku zamierzonym przez naturę, z biologicznymi samcami kończącymi jako dorosłe samce, a biologiczne samice kończące jako dorosłe samice, jeśli to przerwiesz, w zasadzie ustawiasz stan chorobowy” – powiedział Van Meter LifeSiteNews. „Co więcej, celem zdecydowanej większości dzieci, które otrzymują blokery dojrzewania, jest to, że nie będą mogły przejść przez własne naturalne dojrzewanie. Zostaną powstrzymane, a następnie otrzymają hormony płciowe”. Warto dodać, że to prowadzi często do totalnego rozbicia na całe życie, kiedy dorosłe już osoby stają się uzależnione od leków i sesji terapeutycznych. O to też chodzi branży farmaceutycznej. 

Chris Klinsky

 

Źródło: LifeSiteNews