Wielka Brytania ogłasza zwrot w sprawie zielonej polityki zerowej emisji

0
0
0
Wiatraki
Wiatraki / Pixabay

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak przesuwa zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w Wielkiej Brytanii z 2030 r. na 2035 r.

Premier Rishi Sunak powiedział, że Wielka Brytania złagodzi politykę mającą na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r. i zamiast tego zastosuje "pragmatyczne" podejście do osiągnięcia tego celu.

"Możemy przyjąć bardziej pragmatyczne, proporcjonalne i realistyczne podejście do osiągnięcia zerowej emisji netto", powiedział Sunak na środowej konferencji prasowej, mówiąc, że zakaz sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi zostanie przesunięty z 2030 na 2035 rok.

To pozwoliłoby zrównać się z krajami takimi jak Francja i Niemcy.

Premier ogłosił również złagodzenie celów w zakresie efektywności energetycznej dla wynajmowanych nieruchomości i wycofał się z planów zmuszenia właścicieli domów do wymiany kotłów gazowych na pompy ciepła.

Posunięcie to wynika z rosnącego zaniepokojenia potencjalnymi kosztami finansowymi rządowej obietnicy zerowej emisji netto.

W przyszłym roku odbędą się wybory powszechne, a Partia Konserwatywna Sunaka pozostaje w sondażach w tyle za laburzystowską opozycją w obliczu kryzysu kosztów utrzymania, który spowodował spiralę kosztów żywności i mieszkań.

Wąska wygrana kandydata Partii Konserwatywnej w wyborach uzupełniających w zachodnim Londynie w lipcu - w dużej mierze spowodowana kampanią przeciwko rozszerzeniu strefy opłat za zanieczyszczanie środowiska przez burmistrza Londynu Sadiqa Khana z Partii Pracy - wywołała w partii wezwania do ponownego przemyślenia zobowiązań klimatycznych.

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną