Z kraju

Księża biskupi doceniają postawę posłów

Rada KEP ds. Rodziny podziękowała posłom, którzy w ubiegłym tygodniu zagłosowali za odrzuceniem projektów ustaw odnośnie związków partnerskich. Biskupi podkreślili, że posłowie „głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny”.

 
"Rada ds. Rodziny z wielkim uznaniem dziękuje Paniom i Panom Posłom, którzy głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" – napisał w liście do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, ks. bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady ds. Rodziny.
 
"Jesteśmy przekonani, że ochrona małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety jest zawsze sprawą fundamentalną dla istnienia i rozwoju narodu. Projekty promujące związki partnerskie są z tym sprzeczne" – podkreślił bp Kazimierz Górny.
 
Swoje podziękowanie posłom, którzy głosowali przeciwko związkom partnerskim złożył także  ks. bp Stanisław Stefanek. – Dziękować trzeba też Bogu, że posłowie mogą sobie teraz spojrzeć w oczy z poczuciem godności – powiedział.
 
Głos w sprawie zabrał również ks. abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Metropolita warszawsko – praski zauważył, że posłom należy się "zarówno wdzięczność jak i uznanie. Przecież żyć w zgodzie ze swymi przekonaniami, umieć je uzasadnić i bronić nawet narażając się na konsekwencje, które będą im dawkowane przez logikę koniunkturalnej walki o władzę – jest tytułem do uznania ich wielkości i wierności wyznawanym ideałom”.
 
Ks. abp. Hoser odniósł się także do nacisków liderów partii rządzących względem środowisk sprzeciwiających się legalizacji „homozwiązków”. – Przywódcy partyjni zapewniali, że w kwestiach światopoglądowych nie będzie dyscypliny. Teraz można się obawiać, że posłowie ci będą „dyscyplinowani” i staną się przedmiotem ostracyzmu. Nasuwa się też pytanie, gdzie podziała się postulowana i we wszystkich przypadkach odmieniana tolerancja dla wyznawanych wartości i poglądów? Zamiast inwektyw potrzebna jest dyskusja i dialog, wymiana argumentów i racji. Prawda sama się obroni" – podsumował ks. abp Henryk Hoser.
 
Sejm, 25 stycznia, odrzucił wszystkie projekty ustaw dotyczących związków partnerskich.
 
Agata Bruchwald
na podstawie: prolife.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra