Polskość

Mam się wstydzić, bo się urodziłam?

prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_Malina_SwicByło to dość dawno – byłam uczennicą liceum ogólnokształcącego.


Lekcja biologii (a jakże). Zresztą bardzo lubiłam ten przedmiot, chętnie się uczyłam i dobrze pojmowałam, i oczywiście zdawałam z niego maturę.

Przy omawianiu tematów genetyki, ku mojemu zdumieniu, nauczycielka wspomniała o zespole Turnera… Nie był tak nazwany w podręczniku, i zapewne tylko ja w klasie orientowałam się, o jaką wadę chodzi. No i co usłyszałam? Że to… wskazanie do aborcji! Może to w kontekście trwającego wówczas procesu RR przeciwko Polsce…
Czy ktoś zgadnie, czym takie słowa były dla mnie, gdy od kilku już lat wiedziałam, że brakuje mi chromosomu, że dlatego jestem niska? A przecież o sobie, przy takiej wiedzy, jaką wtedy miałam, trudno było mówić wobec nauczyciela i klasy… Milczałam…

Dopiero takie doświadczenie skłoniło mnie, by poszukać informacji o swoim (ale przecież nie tylko) problemie zdrowotnym. Poczciwa Wikipedia zieje faktycznie danymi, od których może się zakręcić w głowie, komuś kto nigdy nie spotkał konkretnej osoby z zespołem Turnera. Ale najbardziej niepokojące, to że oprócz poronień samoistnych (związanych z ciężką ekspresją wady już w okresie prenatalnym, zwłaszcza obrzękiem) ważną przyczyną przedurodzeniowej umieralności takich dziewczynek jest aborcja! I że odsetek dokonywanych z tego powodu aborcji zmniejszył się, gdy wiedza na temat zespołu została poszerzona i rozpowszechniona.

Znam osobiście kilka innych (od dwuletnich dzieci po kobietę starszą ode mnie) turnerek, i w żadnym wypadku bym nie powiedziała, że nie powinnyśmy żyć… A jednak Trybunał Praw Człowieka (sic!) to nasze prawo do życia zanegował, powołując się na obowiązującą w Polsce ustawę.

Czy naprawdę nie wystarczy zdolność logicznego myślenia, by dojść do wniosku, że prawo, na mocy którego dzieci nienarodzone są zabijane, a narodzone przechodzą wstyd i samotność (bo nie powinny się urodzić) jest złe, sprzeczne z naturą i z przyrodzoną każdemu (uwaga: każdemu) człowiekowi godnością?

Źródło: StopAborcji

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

  1. Ronrhip

    7 listopada 2017 at 10:44

    Find Free Shipping On Line Clobetasol canadian levitra Kamagra Torri 100mg Come Comprare Farmaci On Line Priligy Pas Cher

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra