Polskość

Na czas świąteczny, moje życzenia

prawy.pl_images_leszek_poslusznySzlachetni, mi Współcześni

Na te dni Świąteczne, które zdegradowaną naturę na powrót do życia powołują, nie życzę Wam spokoju, bo nie zwykłem życzyć niemożliwego. By jednak w panującym chaosie godności nie pogubić, winszuję, co następuje:

Niemcom – by na wspomnienie swej germańskiej dumy potrafili zjednoczyć się w nowym europejskim programie badań podboju kosmosu, wysyłając swą nikczemną przywódczynię w dziewicze rejony Marsa.

Skandynawom – by umieli dostatecznie rozdmuchać tlący się w ich duszach mit zwycięskiego Wikinga.

Węgrom – by nie potknęli się o europejskie kłody na obranej drodze samouleczalnej logiki społecznego żywota.

Martinowi Schulzowi – dostępu do drugiej półkuli mózgu, z jednoczesnym porzuceniem pierwszej.

Francuzom – braku uchodźcy na wyposażeniu przedpokoju każdego gospodarstwa domowego.

Anglikom – świadomości, iż rok rocznie ubywa z ich pływającego lądu powierzchnia jednego stadionu piłkarskiego i związanej z tym faktem pokory.

Grekom – siły w niemożliwym do opanowania, nadchodzącym bezwizowym ruchu z Turcją.

Ukraińcom – zbudowania godziwych stosunków z sąsiadami. Końca bezsensownej zawieruchy i porzucenia fałszywych bożków.

Parlamentowi Europejskiemu – w ramach wyczerpujących obrad, podjęcia jedynie słusznej decyzji o samolikwidacji.

Warzywom i owocom – nieskrępowanego, naturalnego wzrostu, niezakładającego konieczności stosowania się do unijnych ograniczeń.

Amerykanom – wiz wjazdowych do Polski.

Rosjanom – niewielkiego wzrostu cen ropy naftowej, by nie wpadło im do głowy czołgami wymuszać hossę na światowych giełdach.

Pszczołom – skutecznej odbudowy populacji.

Wszelkim fanatykom – bezbolesnych elektrowstrząsów.

Europejskim mężczyznom – mocy i dźwięczących cohones, potrzebnych do obrony swych rodzin, swych kobiet, swej wiary, swych ideałów i granic.

Europejskim kobietom – eteryczności i poetyckiego uśmiechu. Cierpliwości dla zagubionego, męskiego gatunku. Umiejętności współtworzenia. Braku chaosu w określeniu priorytetów. Dzieciątek, dających prawdziwą radość i spełnienie.

Polskiej opozycji – łaskawości Bożej i sprawiedliwego osądu.

Polskim rządzącym – łaskawości Bożej i świadomości sprawiedliwego osądu.

Wichrzycielom w krawatach – niczego, prócz opamiętania.

Islamistom – sprawiedliwej odpłaty i rychłego powrotu do macierzy.

Żydom – okiełznania chciwości i przemyślenia wszelkich, niecnych zakusów. Stworzenia godnych zasad współżycia z pozostałą, siedmiomiliardową częścią światowej społeczności.

Polskiej młodzieży – własnego, ukochanego, wolnego Kraju. Poczucia swojej mocy i dziejowej roli. Trafnej selekcji autorytetów. Życia na kontynencie, z którego nie trzeba uciekać. Satysfakcji z nowych wyzwań. Sukcesów w budowie dobrobytu własnego i swojej Ojczyzny. Nieskazitelnych przewodników.

Rodakom – majętnej i silnej Rzeczypospolitej. Mądrości. Wiary w swoje wartości. Opłacalnych sojuszy. Rozsądnej miłości bliźniego. Zacnych mężów stanu, którzy wstydem nie przepełniają. Kochających się rodzin. Nie tworzenia nieistniejących różnic pomiędzy wartościami chrześcijańskimi, a wartościami cywilizacji łacińskiej wspólnej Europy. Budujących przemyśleń związanych z 1050-tą rocznicą Chrztu Polski.

Wszystkim – wielu Błogosławieństw, by czas świąteczny odradzał w nas wszystko, co świeże i soczyście ubarwione. Byśmy w małej i wielkiej miłości dotrwali do Świąt kolejnych. By z wiosennym zwiastowaniem nasze skołatane dusze doznały prawdziwego spełnienia. By zarówno najbliżsi, jak i najdalsi doznawali radości z naszego istnienia.

Panu Bogu i Ojczyźnie – Nas, prawdziwie oddanych.

Z wyrazami szacunku

Leszek Posłuszny

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra