Polskość

Żydom, komunistom i ateistom nudzi się w Niedzielę Wielkanocną

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_b_bodakowskiZapewne Żydzi, komuniści i ateiści nudzą się w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Święta te nie uległy komercjalizacji i laicyzacji, tak jak Boże Narodzenie czy Walentynki, mają zdecydowanie katolicki charakter. Katolicy przez pięć dni codziennie chodzą do kościoła (od czwartku do poniedziałku), mają święconkę, a celem świątecznych spacerów jest zwiedzanie grobów pańskich w kościołach. Wszystkich tych atrakcji pozbawieni są niekatolicy.

Taki Żyd, komunista czy ateista, po pierwsze nie jest zainteresowany rytuałami katolickimi, a po drugie mu nie wypada uczestniczyć w takich reakcyjnych wydarzeniach. Dlatego zapewne wszystkich Żydów, komunistów czy ateistów, smutnych z racji wyalienowania z życia większości Polaków, znudzonych i spragnionych grupowych rytuałów, ucieszy inicjatywa integracyjna Komitetu Obrony Demokracji.

KOD, który w ostatnich miesiącach pełni rolę ogólnopolskiego klubu seniora i emeryta, zaprasza na manifestację w niedzielę wielkanocną przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja odbędzie się pod hasłami „Zapraszamy warszawiacy, żur KOD daje dziś na tacy!” i „Bon żur wolność!”. Podczas demonstracji będzie rozdawany żur z chlebem. KOD swoją akcję planuje od 12.45 do 17.00.

Akcja KOD ma kilka mankamentów. Po pierwsze będzie sadystycznym aktem dręczenia zwolennika KOD, który głoduje przed Urzędem Rady Ministrów, o ile nie jest to głodówka między posiłkami. Po drugie, jeżeli żur jest z kiełbasą, to ewidentnie akcja KOD ma charakter antysemicki (kiełbasa w żurku zazwyczaj jest wieprzowa czyli niekoszerna) i antywegetariański. Dodatkowo akcja rozdawania zupy z wieprzowiną ma kontekst antyislamski i antyimigracyjny – od wielu lat francuscy nacjonaliści rozdają zupę wieprzową w pobliżu meczetów, by prześladować tym faktem muzułmanów.

To nie pierwszy kontrowersyjny przejaw aktywności publicznej osób związanych z KOD. Skomentowałem ostatnio na jednym z portali społecznościowych wpis znanego działacza Nowoczesnej i aktywnego uczestnika demonstracji KOD, który zgromadzenie rowerzystów (Masa Krytyczna) odpowiedzialne za korki w Warszawie w czasie swojego trwania nazwał „Masą Kretynów”. Napisałem, że jednak ma coś wspólnego z PiS (niechęć do cyklistów, którą ministrowi spraw zagranicznych wyciągali krytycy) i wyraziłem obawę, że może zostać oskarżony w swoim środowisku o homofobię z racji swej krytyki rowerzystów, zważywszy na to, że na każdy rower przypadają dwa pedały. Mój wpis został przez działacza Nowoczesnej zlikwidowany bo słowo „pedał” kłóciło się z jego działalnością na rzecz równości.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra