Z kraju

Wipler: Żądam debaty w Starsburgu na temat stanu praworządności Belgii

images_nowe_stories_politycy_wiplerjszŻądam debaty w Strasburgu na temat stanu praworządności Belgii i tego, czy spełnia ona normy uczestnictwa w systemie Schengen! – oświadczył Przemysław Wipler na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Coraz bardziej potwierdzają się plotki, że Belgia miała „pakt o nieagresji” z islamskimi radykałami, którego konsekwencje złamania właśnie oglądamy. W jakim świetle należy zatem patrzeć na to państwo?” zastanawiał się.

„Czy uprawniony jest pogląd o tym, że jest to „rogue state”, państwo bandyckie, sprzyjające terrorystom? Jak inaczej nazwać zapewnianie sanktuarium grupom terrorystycznym, celem skierowania ich agresji na inne, sąsiednie państwa – na przykład Francję? Co na to regulacje z Schengen?” pytał. „Wszystko to pokazuje, jak bardzo martwym i nieefektywnym politycznym tworem jest Unia Europejska. I jaką bezczelnością jest próba „przesłuchiwania” Polski na forum UE pod kątem <<praworządności>>” zauważył.

Pytanie, czy do owej debaty w ogóle ma szansę dojść, biorąc pod uwagę, iż patrząc z tego klucza „rogue states” stanowi przynajmniej połowa państw Europy Zachodniej?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra