Z zagranicy

ONZ wyda rezolucję potępiającą Izrael za nielegalne osadnictwo?

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_izrael_flagaPalestyński ambasador przy ONZ poinformował, że Palestyńczycy rozmawiają z przedstawicielami krajów arabskich na temat projektu nowej rezolucji przeciwko Izraelowi i jego nielegalnej ekspansji osadniczej na terytoriach okupowanych.

Riyad Mansour powiedział w piątek, że działanie to wyjaśni stanowisko Rady Bezpieczeństwa ONZ względem izraelskich osadników, które są uważane za nielegalne i utrudniające tzw. proces pokojowy.

– Mówiliśmy, że jeżeli to jest ocena Rady Bezpieczeństwa, jest to też odpowiedzialność Rady Bezpieczeństwa co do podjęcia działań w celu zablokowania procesów zasiedlania – stwierdził Mansour, dodając, iż ta rezolucja, jeżeli zostanie wydana, nie pozostanie jedynie na papierze, ale pociągnie za sobą konkretne posunięcia.

To nie jest pierwsza próba skłonienia Rady Bezpieczeństwa ONZ do wydania takiego dokumentu. W 2011 roku analogicznej rezolucji nie udało się przyjąć, mimo że wzywała jedynie do potępienia nielegalnego osadnictwa żydowskiego oraz do powstrzymania reżimu w Tel Awiwie przed czynnym wspomaganiem działań osadniczych na ziemiach okupowanych.

Obecnie w 230 nielegalnych osiedlach na terytoriach palestyńskich zajętych w 1967 roku żyje ponad pół miliona Żydów. Zarówno ONZ, jak i większość krajów uważają wspomniane osadnictwo za nielegalne, niemniej nie czynią żadnych wysiłków, aby przeciwstawić się izraelskiej ekspansji.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

156 komentarzy

156 Komentarzy

  1. home security systems

    14 listopada 2017 at 05:37

    To cover family from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra