Z zagranicy

Jasnogórski obraz na ulicach Budapesztu

W uroczystej procesji Węgrzy przenieśli kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej ulicami Budapesztu. Procesja wyruszyła spod gmachu parlamentu i dotarła do bazyliki św. Stefana, kościoła katedralnego diecezji Ostrzyhom-Budapeszt.

Tam też powitali ją przedstawiciele władz miasta, ambasador RP na Węgrzech, parlamentarzyści oraz proboszcz kościoła katedralnego.

Kolejny dzień to modlitewne czuwanie przy Wizerunku Matki Bożej przywiezionym z Polski. Zakończyła je uroczysta Msza św. i Apel Jasnogórski odśpiewany o godzinie 21.00 przez wiernych polskiej parafii w Budapeszcie. Ikona zostanie umieszczony, na stałe, w jednej z kaplic bazyliki św. Stefana.

Obraz Węgrzy otrzymali od ojców paulinów na Jasnej Górze w czasie swojej Narodowej Pielgrzymki do Polski.

Grupa Węgrów przebywała w Polsce w dniach 28 – 30 czerwca br. Na trasie grupy znalazły się takie miejsca jak Kraków, Jasna Góra i Stary Sącz. Narodowa Pielgrzymka Węgrów przebiegła pod hasłem „Dziękujemy”. Symbolicznie zakończyła prezydencję tego kraju w Radzie Unii Europejskiej i przekazała ją Polsce.

Agata Bruchwald

 Na podstawie:

http://www.radiovaticana.org

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

  1. Prison reform 2017

    15 listopada 2017 at 17:15

    Television, therefore I simply use internet for that reason,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra