Z zagranicy

Jan Paweł II patronem ruchów pro-life?

Czy błogosławiony Jan Paweł II będzie patronem wszystkich obrońców życia z całego świata? Stanie się tak, jeśli następca Papieża Polaka na Stolicy Piotrowej wyda odpowiednie decyzje.

 

W tej sprawie do Watykanu zwróciły się światowe organizacje broniące życia ludzkiego od poczęcia do do naturalnej śmierci.

 

Działające na całym świecie ruchy pro-life, które wzywają Ojca Świętego, aby ustanowił ich patronem bł. Jana Pawła II argumentują, że napisana przez Niego encyklika „Evangelium vitae” jest proroczym dokumentem, stanowiącym „drogowskaz w służbie obrony życia”.

Jednocześnie członkowie Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego (World Prayer for Life) wezwali wszystkie organizacje broniące życia człowieka, aby także dodatkowo wsparły prośbę do Benedykt XVI.

Przedstawiciele Światowej Krucjaty Modlitwy wystosowali specjalny list do Ojca Świętego Benedykta XVI. Podziękowali w nim za niedawną beatyfikację Jana Pawła II, podkreślając jego wielkie zaangażowanie w obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Wydarzenie z maja tego roku to także podkreślenie wagi wysiłków Nowego Błogosławionego „jako faktycznego lidera światowego ruchu obrony życia” – zauważa Judie Brown, przewodnicząca organizacji American Life League i członkini Papieskiej Akademii „Pro Vitae”.

„Sam Jan Paweł II w jednej z prywatnych wypowiedzi określił siebie jako „papieża życia i odpowiedzialnego rodzicielstwa” – przypomina dr Marek Czachorowski, pracownik Katedry Etyki na KUL.

Michał Polak

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra