Rodzina

Zrób sobie dziecko na kredyt

Skorzystaj z in vitro za nasze pieniądze! – zachęcają firmy pożyczkowe. – Oddasz, jak urodzisz. A jak nie urodzisz (a raczej nie urodzisz) to też oddasz. I to ze sporym procentem.

 

To było do przewidzenia. Biznes in vitro rusza w Polsce na całego. Na potworny proceder można już nawet wziąć pożyczkę. O takiej możliwości donosi Dziennik Gazeta Prawna. W jednej ze spółek udzielających chwilówek można pożyczyć od 5 do 10 tys. złotych na okres od 5 do 10 tygodni. To oferta dla tych par, którym nie uda się skorzystać z rządowego programu refundacji in vitro.
 

Ale uwaga! Aby dostać pieniądze trzeba poddać się zabiegowi w konkretnej klinice… Z podobną ofertą wyszedł do klientów jeden z największych polskich banków, PKO BP. Tu można pożyczyć, aż 20 tysięcy a spłacić dopiero gdy, pociecha z probówki pójdzie do I komunii.

Problem w tym, że najprawdopodobniej nie pójdzie… Banki i firmy pożyczkowe doskonale wiedzą jak zawodną metodą jest zapłodnienie pozaustrojowe. Skuteczność zabiegu in vitro to jedynie 5-10 procent!
 

Biznes robiony na ogromnym pragnieniu potomstwa to prawdziwe zwyrodnialstwo. Bo jak inaczej nazwać dawanie tym ludziom pieniędzy, by rujnowali swoje zdrowie i relację małżeńską, a potem zadłużali się na nowo, by po nieudanej próbie spłacić pieniądze wyrzucone – wraz z ich maleńkimi dziećmi – w błoto. Albo raczej w ciekły azot.

Michał Koźlik

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra