Z zagranicy

Poważna sytuacja w USA – Soros zorganizował „kolorową rewolucję”

prawy.pl_images_soros_flickr2Multimiliarder żydowskiego pochodzenia George Soros zorganizował przeciwko nowo wybranemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi „kolorową rewolucję” – poinformował amerykański analityk polityczny, wskazując na trwające w całych Stanach Zjednoczonych protesty.

E. Michael Jones, wydawca magazynu Culture Wars powiedział w niedzielę, w rozmowie z Press TV, że trwające obecnie po miażdżącym zwycięstwie kandydata Republikanów niepokoje społeczne zostały precyzyjnie zaplanowane przez George’a Sorosa.

W jego ocenie sondaże zostały spreparowane, aby podkopać pozycję Trumpa, podobnie zresztą, jak miało to miejsce w czasie kampanii wyborczej.

Według opublikowanego w niedzielę sondażu dla ABC News/Washington Post, 26 proc. Amerykanów uznaje, że zwycięstwo Trumpa nad Hillary Clinton nie ma legitymacji prawnej.

– Widzimy, jak George Soros raz jeszcze interweniuje w wewnętrzną politykę Stanów Zjednoczonych, tworząc kolorową rewolucję – stwierdził Jones.

Analityk zaznaczył ponadto, że zarówno Hillary, jak i jej mąż, były prezydent Bill Clinton, wskazywali na kolorową rewolucję.

Jones powiedział, że organizacje takie jak MoveOn, która zachęca ludzi do wystąpienia przeciwko Trumpowi, są finansowane przez Sorosa i wykonują jego polecenia.

Z doniesień medialnych, w tym Fox News, wynika, że MoveOn jest zdecydowanie większa niż mogłoby się wydawać i „posiada” Partię Demokratyczną.

Podczas wyborów prezydenckich 2004 Soros wydał prawie 1,5 mln dolarów na fundusz głosujących MoveOn. W tym roku MoveOn wydała po wyborze Trumpa oświadczenie w prasie, zachęcając Amerykanów do prowadzenia „pokojowych” protestów w całych Stanach Zjednoczonych.

„Zgromadzenia – organizowane przez MoveOn.org i sprzymierzeńców tej organizacji – zamierzają kontynuować odrzucenie bigoterii, ksenofobii, islamofobii i mizoginizmu Donalda Trumpa oraz zademonstrowanie naszego zdecydowania do wspólnej walki dla Ameryki, co nadal jest możliwe” czytamy w oświadczeniu organizacji.

MoveOn jest bardzo prężna i skuteczna – w ciągu dwóch godzin była w stanie zorganizować ponad 200 manifestacji. W największych miastach USA, jak Chicago, New York, Los Angeles, Boston, Portland i wielu innych, dochodziło do brutalnych konfrontacji między protestującymi i siłami bezpieczeństwa. Podczas rozruchów w samym tylko Los Angeles zostało aresztowanych ponad 200 osób.

Z mejli, które wyciekły i zostały opublikowane przez WikiLeaks, główny doradca Hillary Clinton John Podesta poinstruował Sorosa w 2008 roku, jak podburzyć amerykańskich wyborców z pomocą takich organizacji jak wspomniana MoveOn.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra