Z kraju

Drobni przedsiębiorcy ukraińscy proszą – nie dawajcie Poroszence więcej pieniędzy!

duda_poroszenkoPublikujemy list otwarty, którego autor demaskuje obecną sytuację na Ukrainie, gdzie panuje neobanderowski terror. Szokujący i dający do myślenia.

Szanowni Państwo !

Wczoraj gościli w Krakowie mieszkańcy Kijowa, tak zwani drobni przedsiębiorcy, branża meblarska. Wyrazili życzenie rozmowy ze mną, w jej trakcie stale powtarzał się motyw, aby UE, Polska i inne państwa zaprzestały wpłacania transz pieniędzy do dyspozycji rządu i prezydenta ukraińskiego, ponieważ pieniądze te są rozkradane.

„My, przedsiębiorcy ukraińscy, damy sobie radę, byle tylko nam nie przeszkadzać, a teraz za Poroszenki pod tym względem jest gorzej niż za Janukowycza. Janukowycz kradł, ale generalnie nie przeszkadzał drobnemu biznesowi. Teraz nadal kradną, ale dodatkowo przeszkadzają biznesowi, plus żniwo śmieci w Donbasie, pobicia na ulicach, terror „patriotycznych”, czyli radykalnie nacjonalistycznych bojówek, z zagrożeniem życia włącznie.”

Ich zdaniem takie jest pragnienie większości narodu ukraińskiego, które nie przebija się do mediów, ponieważ są one rękach oligarchów i wolność słowa jest fikcją. Każde werbalne wyrażenie odmiennych poglądów skutkuje prawnym ściganiem, które nie jest mniej groźne niż to, że takie osoby podlegają przemocy fizycznej bojówek typu Prawy Sektor, nie tylko w drodze na przesłuchania w SBU i z powrotem, ale nawet na salach sądowych. Policja ukraińska nie może albo nie chce (boi się) temu przeciwdziałać.

Mówiąc krótko, w ich opinii, ci, którzy dają pieniądze w ręce rządu i Poroszenki, do ich dyspozycji, działają na szkodę narodu ukraińskiego. Ta pomoc powinna być inaczej zarządzana, albo nie powinno jej być wcale.

Z poważaniem,

Wiesław Tokarczuk

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra