Z kraju

W. Cejrowski: „Każdy Polak, ma konstytucyjne prawo obrzucać ruską ambasadę”

Bardzo mocne słowa Wojciecha Cejrowskiego w sprawie wczorajszego Marszu Niepodległości. – Spalono Tęczę na Placu Zbawiciela. Nareszcie!!! To jest plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców – pisze na swoim blogu.

 

– Jeśli władzom Warszawy bardzo zależy na stawianiu „instalacji artystycznych” ku chwale grzechu sodomskiego, to można było wybrać inne miejsce – na przykład Plac Unii Europejskiej. I wtedy jest gwarancja, że żaden Narodowiec na ten plac nie przyjdzie – z obrzydzenia – pisze dalej znany dziennikarz i podróżnik, który uczestniczył we wczorajszym Marszu Niepodległości w Warszawie. „- Wczoraj z Mamą szliśmy sobie spokojnie, otoczeni z lewej i prawej grupami kiboli. Kibole wznosili hasła znane mi jeszcze ze stanu wojennego i wszystkie, niestety, aktualne.

Jedno było nowe: GDZIE SĄ FLAGI ?! – to krzyczeliśmy do ludzi zamieszkujących komunistyczne kamienice na trasie Marszu – oni tam nie wywieszają flag na 11.XI , bo to nie ich święto, ale oglądali nas z góry, byli w mieszkaniach. „Zamieszki”, które oglądałem potem w TV – uczestnicy marszu skręcili w boczną ulicę i zaatakowali policję… – toczyły się 40 metrów ode mnie i trwały może 3 minuty. ” – napisał Cejrowski.

 

W mocnych słowach Wojciech Cejrowski odniósł się także do kwestii podpalenia budki strażniczej należącej do ambasady rosyjskiej. „Każdy Polak ma konstytucyjne prawo nie lubić Ruskich i głośno o tym mówić ile tylko mu się podoba. Każdy Polak, ma konstytucyjne prawo obrzucać ruską ambasadę (nie ludzi, tylko posesję) wszystkim czym tylko chce, a policja ma obowiązek skutecznie bronić placówki dyplomatycznej nawet tak wrogiego państwa, jakim jest Rosja. Na tym polega ta gra w demokrację. To policja jest winna, że nie obroniła ambasady, a nie obywatele, którzy mają konstytucyjne prawo ambasadę obrzucać.”

 

Przypomnijmy, na skutek wybuchu rac i petard zapaliła się budka strażnicza, ochraniających rosyjską ambasadę w Warszawie. Nikt z jej pracowników nie odniósł obrażeń. Tymczasem rosyjskie MSZ domaga się od polski oficjalnych przeprosin.

 

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz – Waltz zapowiedziała dziś przed południem na konferencji prasowej (z wielką stanowczością), że tęcza na Placu Zbawiciela będzie odbudowana z pieniędzy mieszkańców. – Musimy się nauczyć szanowania cudzej wolności. Nie może być tak, że ktoś niszczy dobro publiczne, nawet jeśli uważa, że ono jest nie w tym miejscu i nie tak powinno wyglądać. Dlatego uważam, że powinniśmy to za każdym razem odnawiać. Dlatego, że jeżeli pozwolimy i ustąpimy przed chuligaństwem, niszczeniem, to znaczy, że ono z nami wygrało. Ja sobie nie pozwolę na to, żeby to wygrało, także ile razy trzeba będzie odbudowywać, tyle razy będziemy – zaznaczyła.

 

Michał Polak

fot. Jan Bodakowski

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra