Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 22 stycznia 2017

Niedziela – Ewangelia (Mt 4, 12-17).

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».

Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».

Lud, który siedział w ciemności to… my.

Co to znaczy nawracać się? Najjaśniej wybrzmiewa tu konkretne przesłanie, że trzeba zmienić kierunek jakiegoś ruchu, działania na… dokładnie i radykalnie odwrotny!

Dlaczego na odwrotny? Przeciwny niż dotychczas? To proste. Nie można przecież nawrócić się … trochę.

Jeśli grzeszymy, to nie możemy przestać grzeszyć tylko trochę, bo to wciąż jest popełnianie grzechu. Jeśli nawracamy się podczas każdej Spowiedzi Świętej, to nie jesteśmy rozgrzeszani ‘tylko trochę’. Jeśli rozeznajemy powołanie, czyli pragnienie od Ducha Świętego, to nie możemy być powołani częściowo!

Bóg kocha i czyni w ogóle wszystko zawsze całkowicie! Jeśli więc działamy w jakiejś sprawie przeciwnie względem woli Bożej, to jedyne co można zrobić, to całkowicie zmienić cel działania!

Nawrócić się, to znaczy zmienić cel. Z wszystkiego, co połowiczne zrezygnować dla celu ostatecznego. Cel to inaczej kierunek ruchu, czyli naszego działania.

Co jest jednak powodem nawrócenia? Zawsze jedno: Miłość!

Popełniając grzechy, oddalamy się od Prawdy i powoli przestajemy wierzyć, że królestwo niebieskie jest po prostu… bliskie! Ono jest po prostu w nas, bez względu na to, czy zagłuszyliśmy w sobie tę naszą istotę, czy nie.

Bliskość królestwa niebieskiego, to po prostu obecność Miłości – Boga w nas!

Dlatego mamy się nawracać, bo właśnie bliskie jest to królestwo. Bo bliska jest Miłość Boga, bo Bóg jest nam najbliższy. Po co więc chodzić dla jakiegoś połowicznego celu, zgubnego kierunku… Lepiej nawracać się z pułapek połowiczności szczęścia, dla pełni, którą bezpośrednio daje nam sam Bóg.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

126 komentarzy

126 Komentarzy

  1. Cinderella

    5 listopada 2017 at 04:21

    thx for the info

  2. coffee maker lifespan

    17 grudnia 2017 at 12:43

    Just a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra