Z kraju

Zimny prysznic dla PiS. Najnowszy sondaż miażdży partię J. Kaczyńskiego!

fot. Jarosław Kaczyński/ Czas na zmiany/flickr.com

Najnowszy sondaż partyjny dla „Faktów” TVN i TVN24 wskazuje na dwuprocentową przewagę PO nad PiS. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski – podaje TVN.

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia – 31 procent ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost o 4 punkty w porównaniu do badania z marca 2017 roku i wysunęła się na pozycję lidera.

Drugie miejsce przypadłoby wspólnej liście tworzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Ugrupowania tworzące obecny rząd poparłoby 29 procent badanych (bez zmian w porównaniu do sondażu z marca). Na trzecim miejscu znalazła się partia Kukiz ’15, którą popiera 10 procent respondentów.

Do Sejmu weszłyby też Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Nowoczesna – 5 proc. (spadek o 3 pp.).

Pełne wyniki sondażu Millward Brown SA dla „Faktów” TVN i TVN24:

Platforma Obywatelska – 31 proc. (wzrost o 4 pp.)
Prawo i Sprawiedliwość/Polska Razem/Solidarna Polska – 29 proc. (bez zmian)
Kukiz’15 – 10 proc. (bez zmian)
Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. (spadek o 2 pp.)
Nowoczesna – 5 proc. (spadek o 3 pp.)
Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 proc. (spadek o 1 pp.)
Partia Wolność (wcześniej KORWiN) – 3 proc. ( spadek o 1 pp.)
Partia Razem – 3 proc. (wzrost o 1 pp.)
Ruch Narodowy – 1 proc. (wzrost o 1 pp.)
Odmowa odpowiedzi – 2 proc.
Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydował – 7 proc.

Sondaż na zlecenie „Faktów” TVN został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1001 osób – informuje TVN24 na swoich stronach internetowych.

Not. MP, za: tvn24

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

274 komentarze

274 Komentarzy

  1. Situs 9Bet

    10 listopada 2017 at 19:57

    Personally, That i hamper, experience the views up the vehicle.

  2. Togel Singapura

    12 listopada 2017 at 10:02

    i love to watch movies that made it to the box office, they are usually great movies with good story-

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra