Z kraju

Zemsta ludzi PiS za ocenę słów Dudy o pogromie kieleckim

Małgorzata Sołtysiak od 2011 r. była współzałożycielką Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, a od 2015 r. jego wiceprezesem – Zostałam wybrana na zastępcę Marty Kaczyńskiej jednogłośnie, w uznaniu zasług w aktywnej pracy społecznej przez całe osiem lat, kiedy prawica była w opozycji – mówi Sołtysiak, która 14 kwietnia 2017 r. z internetu dowiedziała się, że została usunięta ze stowarzyszenia. – Zostałam tak potraktowana przez Ruch z powodu krytycznej wypowiedzi dotyczącej wystąpienia pana prezydenta Andrzeja Dudy w Kielcach w dniu 4 lipca 2016 roku, w czasie obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego – przypuszcza była wiceprezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

– Pan prezydent stwierdził w swoim wystąpieniu, że wprawdzie 4 lipca 1946 roku pogrom Żydów w Kielcach rozpoczęły służby mundurowe – wojsko i milicja, jednak zostawiły sprawę na parę godzin i dopiero wieczorem UB przyszło z obroną… W tym czasie, według słów pana prezydenta, Żydów mordowali Kielczanie – mówi Sołtysiak, która nie ukrywała wcześniej swojego zaskoczenia działaniami prezydenta Dudy w kontekście pogromu Kieleckiego.

– Pani premier Szydło natomiast skierowała list do Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach z podziękowaniem za działalność tego stowarzyszenia i stwierdziła, że „oprócz chwalebnych kart historii, trzeba pamiętać i o wydarzeniach zasługujących na potępienie” – zauważa Sołtysiak i dodaje, że „Prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach jest Bogdan Białek, który do Kielc zapraszał Jana Tomasza Grossa, organizował oddział „Gazety Wyborczej”, której był redaktorem naczelnym, współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, atakował kieleckich bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego itd.” – Pomimo wiedzy na ten temat, pani premier właśnie na ręce Bogdana Białka skierowała swój list – puentuje była wiceprezes Stowarzyszenia Ruch Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

– Nie milczałam i za to spotkała mnie zemsta… W publicznych wypowiedziach odniosłam się do wystąpień pana prezydenta i pani premier – poinformowała „Warszawską Gazetę” Sołtysiak komentując prawdopodobną przyczynę usunięcia jej z Ruchu, który sama współzakładała.

Robert Wyrostkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

425 komentarzy

425 Komentarzy

  1. garcinia cambogia free trial

    11 listopada 2017 at 02:36

    Have actually been taking little over a month.

  2. Bitcoin meds

    3 grudnia 2017 at 02:52

    thajks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra