Z zagranicy

SKANDAL: W Wielkiej Brytanii palą ludźmi w piecu!

Wracają krematoria jak z czasów II wojny światowej. Stają się nimi… szpitale. Jak poinformował „Daily Telegraph” do ogrzewania budynków przy pomocy spalonych ludzkich szczątków przyznało się 12 szpitali!

 

W ciągu dwóch lat kilkadziesiąt szpitali spaliło 15,5 tys. ciał nienarodzonych dzieci, które zmarły jeszcze przed 13. tygodniem ciąży. Ale jak dowiedział się Channel 4, o procederze nie informowano rodziców nienarodzonych niemowląt.

 

Na szczęście stanowczo zareagował brytyjski rząd. – Praktyka ta, jest całkowicie nie do przyjęcia – twierdzi wiceminister w resorcie zdrowia, dr Dan Poulter. – Większość placówek nie dopuszcza się zakazanych procederów, należy jednak dopilnować, żeby dotyczyło to wszystkich szpitali – dodał.

 

Jak głęboko sięga problem – nie wiadomo. Na razie dysponujemy oficjalnymi przekazami. Należy jednak pamiętać, że Brytyjczycy po macoszemu podchodzą do kwestii ochrony ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Świadczy o tym jedno z najbardziej liberalnych praw dotyczących przerywania ciąży.

 

Jak stanowi Britain's Abortion Act z 1967 r., usunięcie ciąży jest dozwolone tylko w przypadku zagrożenia fizycznego lub umysłowego zdrowia matki lub już narodzonych dzieci w tej rodzinie. Dzięki takiemu prawu aborcja była stosowana w wielu przypadkach, gdyż klauzulę mówiącą o „zagrożeniu dla zdrowia psychicznego” interpretowano bardzo szeroko. Kilka miesięcy temu uznano nawet, że dopuszczalna jest eugenika ze względu na płeć dziecka.

 

– Prawo nie zabrania konkretnie aborcji w oparciu o płeć dziecka – twierdzi brytyjska prokuratura. – Ważne, aby sztuczne poronienie przeprowadzane było w dobrej wierze i aby zagrożenia dla zdrowia fizycznego bądź psychicznego matki z powodu kontynuacji ciąży przeważały nad zagrożeniami, które może spowodować jej przerwanie – dodają śledczy.

 

Dziś w Dniu Świętości Życia, obchodzonym na całym świecie warto pamiętać, że człowiek ma swoją godność od poczęcia do naturalnej śmierci. Dotyczy to także szczątków ludzkich.

 

Michał Polak

za: dt

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra