Rodzina

W wyborach do PE głosuj na rodzinę!!!

Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich rozpoczęła kampanię „Głosuj na rodzinę 2014”, mającą na celu zobowiązanie kandydatów na eurodeputowanych, aby – jeżeli zostaną wybrani do PE – opowiadali się za tradycyjnym modelem rodziny oraz bliskimi katolikom wartościami.

 

 

Politycy, którzy będą chcieli pozyskać zaufanie katolickich wyborców, będą musieli podpisać dwunastopunktowy manifest, w którym uznają komplementarność kobiety i mężcyzny, w sposób tradycyjny definiują, szanują i promują instytucję małżeństwa, godność człowieka, rolę rodziców, pierwszych i najważniejszych nauczycieli swoich dzieci, opowiadają się za zagwarantowaniem rodzinie należnych jej praw, zobowiążą się do promowania „Rodzinnego głównego nurtu” (Family mainstreaming), respektowania głosów rodzin oraz uznania ich pracy, wykonywanej poza blaskiem fleszy w zaciszu domów, działania na rzecz równowagi między życiem rodzinnym, a zawodowym, włącznie z przedłużeniem urlopu macierzyńskiego, przestawienia ekonomii na służącą człowiekowi i rodzinie, oraz działań na rzecz zapewnienia godnej pracy, co dla rodzin stanowi niezmiernie istotną kwestię.
 

Organizatorzy akcji liczą, iż po wyborach wszyscy eurodeputowani, którzy przed głosowaniem związali się zobowiązaniami wynikającymi ze złożonego pod manifestem podpisu, nie tylko że wywiążą się z obietnic, ale rozpoczną stałą współpracę z organizacjami dającymi odpór śmiercionośnym ideologiom wymierzonym w wiarę, wartości i rodzinę.
 

Anna Wiejak

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

132 komentarze

132 Komentarzy

  1. Bitcoin meds

    6 grudnia 2017 at 06:02

    thqanks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra