Polskość

Banderowscy Ukraińcy kolonizują Polskę

To już nie jest imigracja, ale regularna kolonizacja – obserwując coraz śmielsze poczynania środowisk ukraińskich w Polsce naprawdę trudno o inną konstatację. W polskiej przestrzeni publicznej równolegle z napływem imigrantów ze wschodu pojawia się coraz więcej ukraińskiej symboliki, w tym również banderowskiej. Co ciekawe, kiedy społeczeństwo sprzeciwia się umieszczaniu w miejscach publicznych symboli zbrodniczej OUN-UPA, jest ścigane i nękane przez państwo, jakby dokonało jakiegoś przestępstwa.

Przykłady tego typu sytuacji mnożą się w niepokojącym tempie, natomiast część Polaków ma poczucie, że we własnym państwie są traktowani jak obywatele drugiej, albo trzeciej kategorii.

I tak sąd we Wrocławiu rozpatruje obecnie sprawę Krzysztofa Madeja, który widząc na plakatach wiszącym w szkole jego córki banderowską symbolikę, zerwał plakaty i zażądał wyjaśnień od szkoły. Zamiast wyjaśnień otrzymał pozew sądowy za nawoływanie do nienawiści, ponieważ szkoła obchodziła dzień ukraiński, obliczony na promowanie tolerancji wobec obcokrajowców. Zdaniem władz szkoły owa tolerancja ma najwyraźniej obejmować również tolerowanie symboliki zbrodniczej ukraińskiej organizacji! Mężczyźnie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Nie mniejszym skandalem jest nękanie przez policję i ABW członków Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce. Są oni „odwiedzani” przez funkcjonariuszy, którzy starają się ich nakłonić do zaprzestania demontowania nielegalnych pomników OUN-UPA mimo że czynią wszystko zgodnie z prawem. Wydaje się przy tym oczywiste, że ani policja, ani ABW nie działają samowolnie, a nakaz w tej sprawie musiał przyjść z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, być może nawet od samego Mariusza Błaszczaka.

Kolejny przykład – w Świdnicy Straż Miejska zatrzymała dwie osoby, które zdjęły z budynku Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, pośredniczącej w sprowadzaniu Ukraińców do Polski ukraińską flagę. Zostały im postawione zarzuty dotyczące kradzieży i zniszczenia mienia, przy czym – o dziwo – organy ścigania nie tłumaczyły się ani niską szkodliwością czynu, ani niewielką wartością zniszczonego mienia, jak ma to miejsce w przypadku drobnych kradzieży.

Swoją drogą ukraińskiej flagi w tym miejscu w ogóle nie powinno być, gdyż jest to jednak instytucja polska. Fakt, iż była stanowi kolejny dowód na to, że nie tyle przyjmujemy ukraińskich imigrantów, co jesteśmy przez nich regularnie kolonizowani. I co gorsza wydaje się, że istnieje na to polityczne przyzwolenie.

Tendencja ta nie jest niczym nowym. Wystarczy przypomnieć sprawę z 2015 roku, kiedy to ukraiński Konsul Generalny a jednocześnie długoletni członek neobanderowskiej partii Swoboda wizytował Komendę Miejskiej Policji w Przemyślu. Jakim prawem? Dlaczego w ogóle został przyjęty? Nie mówiąc już o tym, iż kompletnie niezrozumiałe jest dlaczego podczas rozmów z komendantem poruszył temat „struktur i zadań przemyskiej policji”.

Wreszcie to pod naciskiem Ukraińców zdecydowano się na zmianę symboliki paszportów, co również stanowi niemały skandal. Naprawdę coraz częściej można odnieść wrażenie, że jeżeli chodzi o politykę wschodnią, a nawet polską politykę historyczną, rząd w Warszawie jest sterowany z Kijowa. Biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój neobanderyzmu Polacy naprawdę powinni zacząć się bać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Murung Raya

 2. Pingback: Bahaya Kutil Kelamin Wanita

 3. Pingback: Obat Kutil Di Lubang Anus

 4. Pingback: obat kutil kelamin di century

 5. ติดแก๊ส

  4 grudnia 2017 at 15:08

  Keep on working, great job!

 6. Fashion

  6 grudnia 2017 at 06:39

  Real excellent information can be found on site . „Every obstacle yields to stern resolve.” by Leonardo DaVinci.

 7. Shoppers Guide

  14 grudnia 2017 at 15:49

  Keep functioning ,impressive job!

 8. Used Cars

  27 grudnia 2017 at 00:21

  Keep functioning ,fantastic job!

 9. Pingback: obat wasir de nature

 10. Pingback: obat sipilis untuk ibu hamil

 11. Pingback: Ściganie Polaków we własnym kraju na obcy donos | POLSKA PRAWDZIWIE PATRIOTYCZNYCH POLAKÓW

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra