Polskość

Schizofrenia religijna TVN

Nie wolno obrażać uczuć religijnych, nawet jeżeli liczba wyznawców w naszym kraju wynosi poniżej 1% ludności. Jednocześnie, nie tylko wolno, ale nawet jest pożądane w kręgach elity wyśmiewać i poniżać polskich katolików, których obecnie mamy blisko 86%.

 

Straszna tragedia, żal okropny, “jest to bardzo przykre” – płacze nad malowidłem na ścianie kruszyniańskiego meczetu wierny religii muzułmańskiej. “Bulwersujące, my nikomu nic nie zrobiliśmy" – dodaje łamiącym się głosem. W mediach wrze. TVN 24 po raz kolejny nadaje najnowsze, gorące newsy. Żółty pasek dramatycznie przesuwa się na ekranie: "zbezczeszczenie meczetu" – krzyczą dziennikarze! Na stos! Na stos! tych bandziorów – nasuwa się myśl.

“Ktoś zbezcześcił święte dla was miejsce?" pyta prawdziwie wzruszona pani redaktor wiadomości TVN. "Tak"- drżącym głosem odpowiada mężczyzna" "My tu żyjemy przez setki lat. (…) i taka sytuacja. (…) I to w takim dniu, kiedy rozpoczyna się nasz post" – dodaję po chwili, płacząc.

"Dramat" około tysiąca wyznawców Islamu w 38,5 milionowej Polsce zasługuje być może na wspomnienie w wiadomościach. Choć cała sprawa wydaje się daleka od tragedii, bo rysunki na murach widać wszędzie, to jednak płaczący mężczyźni w telewizji skłaniają do pewnego rodzaju współczucia.

Nie wolno bowiem obrażać uczuć religijnych, nawet jeżeli liczba wyznawców w naszym kraju wynosi poniżej 1% ludności. Jednocześnie, nie tylko wolno, ale nawet jest pożądane w kręgach elity wyśmiewać i poniżać polskich katolików, których obecnie mamy blisko 86%.

Dialogi Golgota Picnic, które w bezpośredni sposób bluźnią przeciwko samemu Bogu plując na sacrum, obrażają uczucia religijne większości polskiego społeczeństwa i demoralizują, już ostatnimi czasy pognębiony, naród, przekleństwami z najniższej półki, są nie tylko dozwolone w naszej ojczyźnie, ale wręcz są narzucane Polakom. Czym bowiem jest publiczne odczytywanie tych brudów? Jaki cel środowiska lewackie i antykościelne chcą uzyskać poprzez publiczną promocję takich obrzydliwości.

Gdyby nawet pominąć kwestie religijne i sprawy świętości, choć, na pewno nie należy tego robić, to same wulgaryzmy najgorszego sortu, wypowiadane publicznie są skandalem samym w sobie. A może, właśnie o to chodzi, aby całkowicie sponiewierać Polaków. Reżyserem, jak wiemy, wspominanej "sztuki" jest cudzoziemiec.

W dniu święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, nasz Jezus, Bóg i Pan całej katolickiej Polski został publicznie poniżony i obrażony. W całym kraju odbyły się masowe protesty, ale w TVN-ie nie widać wzruszonych dziennikarek i płaczących do kamery katolickich mężczyzn i ten wielki skandal nie zajmuje miejsca w programie wiadomości. Czyż to nie świadczy o pewnego rodzaju schizofrenii religijnej telewizji TVN?

Barbara Rode

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra