Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski: Prezydent Andrzej Duda okazał swoją słabość i niewiarygodność

Znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w ostrych i zarazem krytycznych słowach podsumował wyniki wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w ukraińskim Charkowie. Prezydent Duda spotkał się w środę ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, aby m.in. negocjować pozwolenie na ekshumacje. Bezskutecznie.

W rezultacie rozmów obydwaj przywódcy ustalili, jedynie, że konieczne są dalsze ustalenia, a te prowadzić będą przedstawiciele obydwu państw w randze wicepremiera. – Musi być przywrócona zgoda na ekshumację; uzgodniliśmy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, że zwrócimy się do wicepremierów, ministrów kultury o uzgodnienia dotyczące jak najszybszego zniesienia zakazu ekshumacji – powiedział prezydent Andrzej Duda po rozmowie w Charkowie z ukraińskim przywódcą. Jak dodał: – Traktuję to jako pierwszy krok w kierunku przełamania impasu, który powstał ostatnio – podkreślił Prezydent Duda.

„Komiczne zdanie „Ustalono, że potrzebne są kolejne ustalenia” ukazuje najlepiej porażkę działań Kancelarii Prezydenta RP i MSZ RP na Ukrainie. Zresztą już po raz kolejny. Vide: zakończone fiaskiem wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego i ministra Witolda Waszczykowskiego” skomentował ks. Isakowicz-Zaleski na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Poza tym, pan prezydent Andrzej Duda przez to, że znów nie uczcił ofiar UPA i nie powiedział prawdy o ludobójstwie, okazał swoją słabość i niewiarygodność” dodał.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Adam

  13 grudnia 2017 at 19:41

  Nie pierwszy i nie ostatni raz .Nawet miał słabość dla uczczenia polsatu.

 2. myślący

  13 grudnia 2017 at 19:59

  a co mial duduś niby pokazać, jak nie prawdę o sobie; chyba gołą dupę

  • WJTK

   14 grudnia 2017 at 01:57

   Czy czasem „myślącemu” goła dupa nie zajmuje wszystkich myśli?

 3. Alina Patkowska

  13 grudnia 2017 at 20:06

  Zdumiewa mnie fakt, ze taki kolos na slomiano-zlodziejskich nogach, zebrak Europy przestawia Polska jak I’m sie chce. Chyba Polacy maja jakis ‚prikaz’ jak obchodzic sie z Ukraina, I to sa wlasnie efekty. Smutne I upokarzajace dla Polski I Polakow ze musimy zebrac na Ukrainie o prawo ekshumacji naszych obywateli na dawnych naszych terenach. Dziwne tez ze nie mamy zadnej karty przetargowej. Smutne.

  • Czaruś

   14 grudnia 2017 at 10:12

   To nie Polacy mają „prikaz” P. Alino, ale polskojęzyczni okupanci nasi taki „prikaz” mają. Ich celem jest holokaust Narodu Polskiego. A rezydent Duda miał podobno stryja UPA-owca, dlatego tak się przykleił do Ukrainy i nie może się odkleić. Zresztą Poroszenko to chazar, Duda chazarów kocha.

   • WJTK

    16 grudnia 2017 at 00:48

    Powtarzanie specjalnie wypuszczanych hejtów typu: „miał podobno stryja UPA-owca” świadczy wyłącznie o głupocie inspirowanej złą wolą. No i wersji tego hejtu jest kilka: „stryja,dziadka,wujka itd.” Przecież nazwisko Duda jest bardzo popularne i to nie tylko na południowym wschodzie Polski.

 4. Robert _K

  13 grudnia 2017 at 20:21

  nie wiem dlaczego…..w Polsce z nikogo robi sie ktos tak jak w przypadku A Dudy. Prawdziwy polityk powinen miec „jaja” i byc czescia ekonomiczna narodu, tak jak D Trump. W Polsce ktos taki jak Duda zostaje prezydentem z gola du….a i ma byc szanowanym przez graczy politycznych na calym swiecie? Bedzie szanowany tylko z tego wzgledu na ile pozwoli doic nasz narod obcym kapitalom dla ktorych bedziemy tania sila robocza z zadluzeniem w obcych bankach.

 5. Marek

  13 grudnia 2017 at 20:44

  Duda jest kupiona przez unych, żeby Polaków wykończyła.

  Dudę na prezydenta wybrały une, dlatego nim jest. Duda jest gówno wart faktycznie, ale une szukają wyłącznie posłuszeństwa. Une wyszukują kanalie.

 6. Szymon

  13 grudnia 2017 at 23:27

  Jak miał powiedzieć Marszałek JP – „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”, dodałbym jedynie tylko, Panowie z III RP.

 7. Bartek

  13 grudnia 2017 at 23:40

  Jutro PAD w Pałacu zapali Chanukową świeczkę, i jak będzie dla wspólnoty szczodry i los będzie mu sprzyjał to dowie się od sprawiedliwych jak się skutecznie politykę holocaustu robi?

  http://www.pch24.pl/czy-katolik-moze-swietowac-chanuke–czyli-rozterki-prezydenta,56791,i.html#ixzz51BOEjLfr

 8. sternik2

  13 grudnia 2017 at 23:43

  Jak może być postrzegana Polska ,bądź co bądź duży europejski kraj mając tak „godnego reprezentanta”!? Jaki prestiż i znaczenie ma wizyta, która stanowi kolejne HANIEBNE pominięcie pamięci setek tysięcy bestialsko pomordowanych Rodaków!? Uwierzyć naprawdę trudno,że tak może zachować się najwyższy dostojnik RP! Jedyne rozsądne wytłumaczenie tego kuriozum- jakiekolwiek interesy reprezentuje ten osobnik – nie są to z całą pewnością POLSKIE interesy. Czas najwyższy powiedzieć to wyraźnie pełnym zdaniem-to jedynie w miarę estetycznie opakowana żałosna wydmuszka tylko(znowu) przez pomyłkę wystawiona przez Prezesa na wysoki stołek.Chyba już jednak i samemu p. Kaczyńskiemu najwyraźniej „przejadła się” ta „owocna współpraca”(szczególnie w zakresie reformy sądownictwa).

  • d.

   14 grudnia 2017 at 15:07

   PAN KACZYŃSKI, ODNOSZĘ WRAŻENIE /?/, JAKBY CELOWO I ŚWIADOMIE, NA CZOŁOWE STANOWISKA SYGNOWAŁ POLSKOJĘZYCZNYCH ZALEDWIE, ALBO NIEUDACZNIKÓW I ZDRAJCÓW ALBO JEDNO I DRUGIE W JEDNYM JAK MARCINKIEWICZ! JEDYNIE PREMIER B.SZYDŁO BYŁA POLKĄ I DLA DOBRA POLSKI RZĄDZIŁA KRAJEM, NO TO SIĘ JEJ BARDZO SZYBKO POZBYŁ CO MIAŁ PONOĆ JUŻ ZAPLANOWANE DWA LATA TEMU. PREMIER MORAWIECKI? ZA BARDZO SPOUFALONY Z CWANIAKIEM, SUPER SPECJALISTĄ OD PR JONNY DANIELSEM, TUDZIEZ INNYMI Z JEGO NACJI, KTÓRZY GO /MORAWIECKIEGO/ OSACZYLI, BIEGAJĄ WOKÓŁ NIEGO, FILMUJĄ ZZA FILARÓW /PATRZ WRĘCZENIE MORAWIECKIEMU NOMINACJI NA PREMIERA PRZEZ PAD/, ZAROSNIĘTY ZYD W JARMUŁCE KONTROLUJE CO SIĘ DZIEJE….! NO WIĘC CO DO MORAWIECKIEGO – PO OWOCACH GO POZNAMY, JAK DUDĘ – SZYBKO SIĘ OKAZAŁ ZALEDWIE MĘZEM ….KORNHAUSER! TWÓRCZOŚC TATUSIA KORNHAUSER JEST KOSZMARNA I WYBITNIE POLAKOZERCZA, ZAKŁAMUJE FAKTY!! W NORMALNYM KRAJU ZA NADUŻYCIE WOLNOŚCI SŁOWA GODZĄCE W IMIĘ NARODU POPRZEZ HANIEBNE KŁAMSTWA, JEST CO NAJMNIEJ BANICJA. w POLSCE ÓW PAN DOSTAŁ ETAT NA POLSKIEJ KRÓLEWSKIEJ UCZELNI. MAŁO, ŻE ON SAM TO JESZCZE I JEGO SYN…. CO TO MA STOSUNEK DO POLSKI MNIEJ WIEĆEJ TAKI JAK POLAKOŻERCA HARTMANN! pANI KORNHAUSER W DNIU DZIECKA W BR., , MAJĄC SWIADOMOŚC, ZE WIERSZE TATUSIA SĄ ZE WZGLĘDU NA KRZYWDĘ JAKA NIMI WYRZĄDZIŁ POLAKOM, ŹLE PRZEZ POLAKÓW ODBIERANE, OŚMIELIŁA SIĘ DZIECIOM CZYTAC ….WIERSZYKI SWOJEGO OJCA, PT. „DO AGATKI”! NOOO POWIEM TAK, ZE TUPET PANI KORNHAUSER PRZEBIJA BETONOWE SUFITY!

 9. Maciej Mystkowski

  14 grudnia 2017 at 04:00

  Myślę, że Ukraina bez młodych Ukraińców, tak jak Polska bez młodych Polaków, jest elementem większej układanki w planach pewnej społeczności o dużych wpływach w świecie. Sądzę, że żyjemy w przededniu wielkich swym tragizmem wydarzeń-ale obym się mylił!

  • Czaruś

   14 grudnia 2017 at 10:22

   Ma Pan rację; Teraz robią wszystko, żeby nam zrobić holokaust, prawdziwy, a nie taki co to był na żydach w czasie II w.św. Ich celem – teren i złoża Polski. Okupanci się śpieszą, a polski Mengele znów zamawia szczepionki za wiele złotych, choć w magazynie już ma bardzo dużo. W przyszłym roku zrobią nam najpewniej obowiązkowe szczepienia.

 10. Baxon

  14 grudnia 2017 at 11:30

  Jak pomysle o tych zbrodniach i gloryfikacji upa to mnie szlak trafia.

 11. Katy

  14 grudnia 2017 at 13:18

  Nie udał się Kaczyńskiemu ten Duda.Duda od dłuższego czasu się kompromituje.Zachował się jak uczniak, a nie mąż stanu.Żeby nie powiedzieć gorzej,
  Rząd lekką ręką wydał 100 milionów na cmentarz żydowski w Warszawie, oraz przeznaczył 30 milionów na pomoc Polakom na wschodzie i dalekim wschodzie.To jakaś kpina.
  Odnoszę wrażenie,że sprawy żydowskie nabrały priorytetu.

 12. d.

  14 grudnia 2017 at 14:35

  WALCMAN VEL POROSZENKO POKAZAŁ DUDZIE, ŻE ALBO SIE ZACZNIE SZANOWAĆ ALBO PALIĆ MENORĘ W PAŁACU! INACZEJ NIGDZIE NIKT GO NIGDY SZANOWŁ NIE BĘDZIE!!! SZACUNEK DO WIARY SWOJEJ /JAKĄ DUDA OKAZUJE/ KŁÓCI SIĘ TOTALNIE Z ODPALANIEMPRZEZ NIEGO MENORY! PAD MOZE SOBIE UROCZYŚCIE I PUBLICZNIE SWIECIĆ ŚWIECĘ NA WIENCU ADWENTOWYM I DZIELIĆ SIĘ OPŁATKIEM I NA WW. UROCZYSTOŚCI MOZE SOBIE ZAPRASZAĆ ZYDÓW I KOGO TAM CHCE! MOGĘ SIĘ ZAŁOŻYC ZE ZYD ZADEN NIE PRZYJDZIE!!! TAKI ONI MAJĄ SZACUNEK DO CHRZESCIJAN!! MOZE DO NICH DO SYNAGOGI JAK GO ZAPROSZĄ, CHODZIĆ NA PALENIE MENORY!!! ALE DO NICH, NA ICH ZAPROSZENIE, NIGDY ZAŚ ON JAKO PREZYDENT PRZEDSTAWICIEL RELIGI CHRZESCIJANSKIEJ KATOLICKIEJ NIE MA PRAWA PALIC MENORY W PAŁACU PREZYDENCKIM!!!

 13. gosc

  14 grudnia 2017 at 17:12

  D,chory przerost politycznych ambicji nad prostatą.

 14. WJTK

  15 grudnia 2017 at 01:49

  Też mi się nie podoba obecna usłużna polityka polska wobec Ukrainy, jednocześnie nie akceptuję chamskich wpisów pod adresem Prezydenta Dudy. Przecież te wyzwiska jakie tu padają są żywcem wzięte z polskojęzycznego portalu rosyjskiego prowadzonego przez urbanowych palikociarzy. Oczywiście krytyka polskiej wschodniej polityki ma sens, zwłaszcza gdy są ku temu powody, ale nie w taki hejterski sposób. No a co powiedzieć, gdy taki Tusk (wraz z Michnikiem duchowy przywódca opozycji) zarzuca obecnie rządzącym zbyt wojowniczą politykę, psującą ścisły sojuz z Ukrainą? To jaką niby politykę prowadziłaby platforma albo nowoczesna dziś? Przecież wschodnia polityka proniemieckiej platformy, niewiele się różni od proamerykańskiej polityki PiS. Nie wierzę, że gdyby w Polsce np. rządziła lewica, to by prowadziła jakąś inną politykę wobec Ukrainy?

 15. gość

  15 grudnia 2017 at 18:05

  WOŁYŃ: UKRAIŃSKI IPN WRĘCZYŁ MEDALE UPA. DOLINSKI: „ODZNACZENI MAJĄ NA RĘKACH KREW 50 TYS. OFIAR”
  Ukraiński IPN zorganizował w Łucku, stolicy obwodu wołyńskiego na Ukrainie, uroczystość wręczenia 24 Krzyży Bojowych UPA. Odznaczenia wręczano krewnym bojowników UPA, którym medale te pośmiertnie przyznało w latach 40. i 50. ubiegłego wieku dowództwo OUN-UPA. Impreza odbyła się 1. grudnia, jednak została nagłośniona w piątek przez dyrektora Żydowskiego Ukraińskiego Komitetu Eduarda Dolinskiego.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wolyn-ukrainski-ipn-wreczyl-medale-upa-dolinski-odznaczeni-maja-rekach-krew-50-tys-ofiar/

 16. Kinga

  15 grudnia 2017 at 21:06

  Wypowiedź godna prawdziwego kapłana,pasterza.Duda się kompromituje coraz częściej.Ta uwaga dotyczy również PIS.

 17. Olek

  16 grudnia 2017 at 13:56

  Polecam tekst p. redaktora Stanisława Michalkiewicza Naziści i szabesgoje. Śmieszny i prawdziwy.

 18. karola32

  17 grudnia 2017 at 21:33

  To jednak jest Adrian.

 19. gemini

  19 grudnia 2017 at 08:21

  Tzw.”nasi” politycy pilnują dobrze jedynie interesów panów w jarmułkach. Jak powiedział ostatnio niejaki Szewach Weiss w Sejmie, w czasie hucznie odprawianej tam żydowskiej chanuki: „Chcemy żyć z waszym narodem tak blisko, jak za dawnych czasów”. Czytaj: wracamy, co możemy – zabieramy. Mało kto wie, że 8 grudnia b.r. posłowie wszystkich opcji wyjątkowo zgodnie przyklepali 100 zł milionów z kieszeni polskiego podatnika na renowację żydowskiego cmentarza w Warszawie. Tymczasem na zabezpieczenie polskiego dziedzictwa na Kresach w całym 2017 r., „nasz” polski Sejm, przeznaczył 10 razy mniej… http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rejudaizacja-nabiera-tempa-2017-12

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra