Z kraju

Robert Winnicki ujawnia odpowiedź polskiego MSZ w sprawie żydowskich roszczeń – jest źle

Po prawie miesiącu od złożenia przez posła Roberta Winnickiego interpelacji ws. żydowskich roszczeń wobec Polski i procedowanej USA ustawie uprawniającej Stany Zjednoczone do występowania w roli owych roszczeń egzekutora, MSZ udzieliło w tej sprawie odpowiedzi, która budzi poważne obawy zarówno co do skuteczności polskiej dyplomacji, jak i charakteru przedstawianych obywatelom relacji „partnerskich” z takimi krajami jak USA, czy Izrael.

Na pytanie posła Roberta Winnickiego „Czy wspomniany dokument był analizowany przez MSZ? Jeśli nie to dlaczego i czy Pan Minister planuje podjęcie takich pilnych kroków?” podsekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki odpowiedział, że „Regulacja S. 447 Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 będąca przedmiotem interpelacji jest obiektem pogłębionego zainteresowania polskich służb dyplomatycznych i podlega analizie ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych”. „Amerykański Senat 12 grudnia 2017 r. jednomyślnie przyjął projekt ustawy (S. 447), która nakłada na Sekretarza Stanu USA obowiązek monitorowania w poszczególnych państwach kwestii związanych ze zwrotem mienia utraconego podczas II wojny światowej, a także zagrabionego przez władze komunistyczne. Jego autorami są senatorowie Marco Rubio (R – Floryda) oraz Tammy Baldwin (D – Wisconsin)” przypomniał Cichocki. Robert Winnicki nie jest jednak tą odpowiedzią usatysfakcjonowany. – Unikają jednoznacznej odpowiedzi o ocenę procedowanej ustawy wymierzonej wprost w polskie interesy. Mimo, że jej cel jest jasny dla wszystkich stron w USA – dla administracji, dla środowisk żydowskich, które za nią lobbują i dla Polonii, która w interesie państwa polskiego z nią walczy – stwierdził poseł.

Na pytanie „Czy pan Minister podziela opinię, że wspomniany akt może stanowić podstawę do wysuwania wielomiliardowych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego przez środowiska i organizacje żydowskie?, MSZ odpowiedziało: „Mając na uwadze etap procesu legislacyjnego, na jakim znajdują się prace nad ustawą JUST Act oraz brak pewności co do jej finalnego kształtu przedwczesnym byłoby przesądzać o ostatecznych skutkach regulacji”.

– Co za tym idzie – na pytanie o to jakie działania podejmują by bronić Polskę przed roszczeniami zajmują postawę typowo defensywną. Nie podejmują akcji dyplomatycznej by storpedować te przepisy. Piszą o ustawie reprywatyzacyjnej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz o dialogu ze środowiskami żydowskimi. To sygnalizuje postawę kapitulancką! – komentuje stanowisko MSZ Winnicki.

Odnosząc się do pytań „Czy kwestia potencjalnych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego była przedmiotem rozmów między przedstawicielami Polski i innych państw, szczególnie USA, w ciągu ostatnich dwóch lat? Jeśli tak, to czego dotyczyły te rozmowy? Czy którekolwiek państwo uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla polityki polskiego rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym?”, polskie MSZ oświadczyło, iż problematyka reprywatyzacyjna pojawia się na agendzie polsko-amerykańskiego i polsko-izraelskiego dialogu politycznego (z różną częstotliwością) od dłuższego czasu. „W poprzednich latach przedstawiciele strony polskiej przy okazji różnego rodzaju kontaktów z żydowskimi organizacjami operującymi na terenie USA, przedstawicielami amerykańskiej administracji, Kongresu USA oraz reprezentantami władz Izraela konfrontowani byli z ogólnymi postulatami uporządkowania spraw związanych z procesami przejęcia (nacjonalizacji) nieruchomości przez władze komunistyczne po 1944. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż Polska jest ostatnim państwem Europy Środkowej i Wschodniej, w którym po 1989 r. nie uchwalono ustawy reprywatyzacyjnej. W tym kontekście wskazywano m.in. na negatywny wpływ nie uregulowania powyższej kwestii dla szeroko rozumianego wizerunku Polski na świecie”.

– MSZ na pytanie o naciski w sprawie roszczeń odpowiada tak: „przy okazji różnego rodzaju kontaktów z żydowskimi organizacjami operującymi na terenie USA, przedstawicielami amerykańskiej administracji, Kongresu USA oraz reprezentantami władz Izraela konfrontowani byli z ogólnymi postulatami” i że trwa to od wielu lat! Krótko mówiąc – od lat władze USA, środowiska żydowskie i Izrael wywierają na Polskę presję w tej sprawie! – podsumowuje odpowiedź resortu poseł Winnicki. – Co więcej! MSZ niedwuznacznie przyznaje, że Polska jest szantażowana w tej sprawie. Grozi się nam m.in. międzynarodową kampanią zniesławiającą. MSZ pisze bowiem o tym, że: „wskazywano m.in. na negatywny wpływ nie uregulowania powyższej kwestii dla szeroko rozumianego wizerunku Polski na świecie” – dodaje, odnosząc się do odpowiedzi na kolejne pytanie („Jakie działania podejmuje rząd RP, a w szczególności MSZ, by zapobiec niebezpieczeństwu związanemu z potencjalnymi roszczeniami majątkowymi wobec państwa polskiego?”), w której MSZ stwierdza: „Wszelkie przypadki roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego formułowane przez inne państwa, ich obywateli oraz organizacje/środowiska funkcjonujące za granicą podlegają stałemu monitoringowi polskich służb dyplomatycznych na świecie.” I dodaje: „W wymiarze prawnym uporządkowaniu spraw związanych z procesami przejęcia (nacjonalizacji) nieruchomości przez władze komunistyczne po 1944 r. i ich skutków ma służyć przedstawiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o zrekompensowaniu niektórych krzywd wyrządzonych osobom fizycznym wskutek przejęcia nieruchomości lub zabytków ruchomych przez władze komunistyczne po 1944 r. Upublicznienie w październiku 2017 r. ww. projektu ustawy spotkało się z szerokim odzewem środowisk żydowskich w USA, w tym m.in. przedstawicieli: World Jewish Restitution Organization (WJRO), National Coalition Supporting Eurasian Jewry (NCSEJ), American Jewish Committee (AJC) oraz B’nai B’rith International oraz części korpusu dyplomatycznego w Warszawie (w tym m.in. ambasad USA i Izraela)”. „Strona polska (Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Zagranicznych) podtrzymuje dialog z ww. podmiotami, wyjaśniając założenia i cele nowych, polskich regulacji dot. problematyki restytucyjnej” zapewnia resort.

– Mamy więc asekurancką i potulną postawę polskiego rządu wobec groźnych roszczeń. Roszczeń, które popierane są szantażem a niedługo zostaną wsparte prawem w USA. Omawiane ustawy zaprzęgną bowiem aparat państwowy amerykańskiego supermocarstwa do aktywnego wspierania roszczeń majątkowych środowisk żydowskich wobec Polski – konkluduje poseł Robert Winnicki, zaznaczając, iż sytuacja jest bardzo poważna.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

80 komentarzy

80 Komentarzy

 1. Wojciech

  17 stycznia 2018 at 00:11

  Ameryka nie traktuje nas jak sojusznika a jak jakiś podbity bantustan oddany parchom we władanie. To już gorzej niż sojusz z cholernym Putinem 🙁

  • myślący

   17 stycznia 2018 at 00:19

   ruskich trolli nigdy nie brak
   tfu

   • cinek

    17 stycznia 2018 at 10:15

    Głupi post. Wpisz sobie chabad lubawicz w googlach i włącz zdjęcia. Zobaczysz że zarówno putin jak i młoda trumpówna są uwikłani w syjonistyczny spisek. Nie ma między nimi różnicy. I nie odnosi się to do narodu amerykańskiego czy rosyjskiego tylko do ich pseudo liderów spod jednego sztandaru.

   • karol

    17 stycznia 2018 at 13:35

    Polska już zapłaciła.(tygodnikprzeglad.pl/polska-już-zapłaciła/

    • klioes vel pislamista

     17 stycznia 2018 at 22:02

     Szuja i pelzajace zloto

     Zloto – wiadomo: mniej jest od „uchodzcow”
     Warte. A jednak „pelzajacym zlotem”
     Nazwijmy zrodlo multi-kulti bodzcow.
     „Ubogacenie najpierw”… No a potem…?
     A wiec na „zloto” Polska: „Nie, dziekuje.”
     Mowi. Niech sraja nim zachlanne szuje!

   • Zbyszek

    23 stycznia 2018 at 17:48

    ooooooooooooodezwał się pejsikowaty…..

  • prawo

   17 stycznia 2018 at 00:28

   A może to taka większa układanka w której min. Patryk Jaki odbiera działki i kamienice „chamom” coby można było więcej przekazać żydom poprzez Akt 447 (JUST)? Do tego jeszcze gotowa ta ustawa „1066”, której PiS nie waży się anulować i … dwie amerykańskie dywizje pancerne w polskich krzakach. Może coś być na rzeczy. Jednym słowem – nie jest dobrze, ale przecież nigdy nie było lekko. Tak nawiasem, to przykładowo przyzwyczailiśmy się mówić „amerykanie” a to tak wcale nie jest. Prawdziwi Amerykanie, to tak jak Polacy, zapierdalają w swoim pięknym kraju na kilka etatów, aby zarobić na swoją miseczkę ryżu . W większości przypadków gdy mówimy „amerykanie” to chodzi o rządzących tam żydków. A więc żadni Amerykanie tylko żydki. Żydki i tyle.

   • Adam

    17 stycznia 2018 at 09:06

    Nad to na zapytanie dla zmyły ze strony Prezydenta do MSZ ministerstwo w tej samej tonacji co Posłowi R.Winnickiemu odpowiedziało ,,Aktualnie sprawa jest przedmiotem pogłębionej analizy w ministerstwie” i ta pogłębiona analiza w wersji optymistyczno-naiwnej trwa do dzisiaj co źle rokuje.

    http://niezalezna.pl/76033-gross-straci-polski-order-prezydent-andrzej-duda-chce-mu-go-odebrac

   • gemini

    17 stycznia 2018 at 12:53

    Nie inaczej – żydostwo trzyma USA za przysłowiowe jaja – korumpuje polityków, którzy realizują izraelskie cele: bałkanizacja Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, kierowanie fali imigranckiej na Europę i obciążanie kosztami europejczyków, niszczenie rasy białej wskutek spadku dzietności (co jest efektem wieloletniego propagowania homoseksualizmu, związków homo, antykoncepcji, aborcji, eutanazji, feminizmu, indywidualizmu, materializmu, narkomanii i.t.p.), a jednocześnie promowanie związków między rasowych (w celu stworzenia rasy „brązowej”, o niższym IQ)

   • Robert B.

    17 stycznia 2018 at 14:08

    Do @prawo:

    Jak Amerykanie powiedzą „dość”, to wtedy będzie się działo… W sieci aż wrze. Na przykład odnośnie do ostatniej strzelaniny w Las Vegas.

    • Tomek

     21 stycznia 2018 at 13:01

     Wrze to tobie w pustej łepetynie. Nie oceniaj nastojów panujących w realnym świecie na podstawie nastrojów panujących na stronach internetowych z teoriami spiskowymi dla idiotów.

     Przykro mi, Amerykanie nie zrobią Żydom Holokaustu dlatego, że jakiś tobie podobny ciołek coś wypisuje w sieci.

  • George

   17 stycznia 2018 at 06:41

   Słusznie! Idę o zakład, że przygotowania do przekształcenia Polski w Polin idą pełną parą, a gwarantem skuteczności akcji jest USA i stronnictwo amerykańsko-żydowskie czyli PiS u władzy. Zresztą gdyby u władzy było PO+PSL nic by to w tej kwestii nie zmieniło.

  • wolna-polska.pl

   17 stycznia 2018 at 13:42

   Paszport Putina udowadnia, że jest członkiem plemienia.

   • eruk

    17 stycznia 2018 at 17:33

    O co chodzi z monitor-polski to rosyjski agent podjudzać, kiedyś pisaliście, że był w ipn. Ostrzegam też przed rosyjską stroną zmianynaziemi.pl i wolnemedia.net śmierdzi trolami rosyjskimi. Jak napisałem coś złego na Putina i Rosje to usunęli mi komentarz.

 2. myślący

  17 stycznia 2018 at 00:18

  Nie oszukujcie się!! PISuary są za głupie aby tego typu temat ogarnąć. Nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek sensowne reakcje. Prawda jest też taka, że żadna inna opcja polityczna z dotychczasowej top5 nie zrobiłaby tego. Jesteśmy więc i będziemy nadal w czarnej dupie, póki Polacy masowo nie zaczną głosować na prawdziwych patriotów a przy okazji ludzi mądrych; pytanie czy takich w ogóle jest jeszcze jakaś większa grupa.

  • prawo

   17 stycznia 2018 at 00:31

   Po to są tworzone te wszystkie KODy, Nowoczesne, Czarne Macice itp. coby pokrywać medialnie takie ważne kwestie.
   Polacy – po wymordowaniu ich elit w czasie IIWŚ i po ’44 przez żydów z NKWD/UB/IW – nie bardzo potrafią się odbudować.

  • Ona

   17 stycznia 2018 at 16:39

   Grzegorz Braun byl takim kandydatem.

   • Adam

    18 stycznia 2018 at 09:35

    W mediach toruńskich nie było takiego kandydata oprócz Andrzej Sebastian Duda, Adam Sebastian Jarubas ,Bronisław Maria Komorowski ,Janusz Ryszard Korwin-Mikke ,Marian Janusz Kowalski, Paweł Piotr Kukiz ,Magdalena Agnieszka Ogórek, Janusz Marian Palikot, Paweł Jan Tanajno, Jacek Wilk.

    Tak wyglądała i wygląda do dzisiaj rzetelność dziennikarska ze szczególnym pominięciem…..

 3. klioes vel pislamista

  17 stycznia 2018 at 00:55

  Szwedzi na Madagaskar!
  /
  O złym rasiźmie tyle wciąż się słyszy…
  Ba, powstał „Urząd do walki z przemocą
  Wobec islamek”. Szwecji budżet dyszy…
  Szczęściem jest pomysł (zanim znów wygrzmocą
  Jacyś „nieznani, opaleni Szwedzi”
  Biednych uchodźców), budżetu nie zbiedzi:
  /
  Kolejny urząd… oraz naukowe
  Zbadanie: „czemu liczba gwałtów rośnie?”
  Kto rasistowskich myśli pełną głowę
  Ma, niech nie czuje się z nimi radośnie!
  Od słów do czynów antyrasitowsko
  Przejdzie rząd Szwecji, to jest jego troską!
  /
  Wtedy zamknięte zostaną solaria.
  (Agresja łączy się z opalenizną,
  Jak z komarami łączy się malaria.)
  Gdy nie wystarczy tego, to z ojczyzną
  Niech się pożegna każdy Szwed, co bredzi…
  Na Madagaskar, rasistowscy Szwedzi!!!

  • klioes vel pislamista

   17 stycznia 2018 at 09:55

   Szwecjo, Ojczyzno moja!…
   dedykuję Archerowi z ndie.pl

   Szwecjo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
   Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
   Kto cię stracił. Dziś postęp twój w całym sposobie
   Widzę i opisuję, gdy za muła robię.

   O Ligo Kobiet świetna, która genderowy
   Rząd utworzyłaś ongiś! Ty, co gród portowy
   Göteborski otwarłaś przed islamskim ludem!
   A potem się na islam nawróciłaś cudem
   (Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę
   Przez Jugendamt zabrany pod hidżab-plandekę,
   Zaraz musiałem pieszo do meczetu progu
   Iść i za nawrócenie podziękować Bogu),
   Tak nas powrócisz prochem na natury łono.
   Tymczasem weź nas, póki nas wciąż nie spalono,
   Do tych pagórków leśnych, do tych tundr zielonych,
   Szeroko nad Bałtykiem szarym rozciągnionych…

 4. Leszek1

  17 stycznia 2018 at 01:02

  @myslacy.
  ” Jesteśmy więc i będziemy nadal w czarnej dupie, póki Polacy masowo nie zaczną głosować na prawdziwych patriotów a przy okazji ludzi mądrych…”
  Podobnie jak wielu innych, znam kilku madrych, uczciwych i patriotycznych Rodakow.
  Czy mogbys wytlumaczyc mi w jaki to sposob ci ludzie mieli by jakiekolwiek szanse na to, by ktokolwiek mogl na nich oddac glos w wyborach ?
  Bardzo Cie przepraszam, ale wydaje mi sie ze nie bardzo orientujesz sie jak dziala ten system.
  Polacy maja tylko jedna alternatywe – wybor bardzo zly, albo wybor katastrofalny.
  Dziwne, ze wielu tego nie rozumie, albo udaje,ze nie rozumie – i narzeka, ze to Polacy ciagle zle wybieraja.

 5. Janusz

  17 stycznia 2018 at 01:45

  Należy wystąpić do Izraela jako bezpośredniego spadkobiercy żydowskiego, sowieckiego ZSRR, a także armii 150 tysięcy żydowskich żołnierzy Hitlera (z generałami włącznie), z roszczeniami o gigantyczne reparacje za szkody, jakie żydzi wyrządzili Polsce w trakcie wojny będąc agresorami zarówno w hitlerowskich, jak i sowieckich mundurach, a także za setki żydowskich obozów koncentracyjnych (Mateusz Wyrwich „Obozy Pogardy”) oraz katowni po wojnie, w których żydokomuna zainstalowana w Polsce jako władza przywieziona na sowieckich czołgach eksterminowała polskie społeczeństwo przez ponad dekadę po roku 1944 r. Będzie 1 bilion USD spokojnie. Można dorzucić żydowską „prywatyzację” Polski 1989 r.

  • Genek

   17 stycznia 2018 at 09:25

   Papier wszystko przyjmie, ale podaj sposób jak to rozegrać w międzynarodowej sytuacji.Zaczęliśmy od Niemców starania o reperacje i co, idzie jak po grudzie. Z Żydkami to nawet Szwajcaria padła, a przecież jest rządzona poprawnie.Jeśli mamy tak doskonałe stosunki z USA i Izraelem, jak piszą, to należy z nimi rozmawiać z otwartą przyłbicą i nie pękać,wykorzystując fakty , które przywołujecie.

   • Adam

    17 stycznia 2018 at 10:05

    JAK MOŻNA WALCZYĆ SKORO KOŚCIÓŁ PRZYŁĄCZYŁ SIĘ DO PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST OSKARŻAJĄC POLAKÓW BEZDOWODOWO BEZ EKSHUMACYJNE https://www.youtube.com/watch?v=lk-VHvl6l6U&feature=youtu.be&t=590

   • Janusz

    17 stycznia 2018 at 18:36

    Bardzo prosto:

    1. Zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelemm, zlikwidować wszelkie finansowanie żydostwa z budżetu (muzeum, dotacje itd.) i ogłosić, że Polska przystępuje do bojkotu państwa położonego w Palestynie w ramach międzynarodowej akcji BDS – https://bdsmovement.net
    2. Wyrzucić z Polski Goldman Sachs, JP Morgan i Rotszyldów z Emilii Plater w W-wie. Usunąć żydostwo z rządu oraz z urzędów państwa.
    3. Wystawić Izraelowi rachunek za agresję 1939 r. oraz żydokomunę 1944-1989
    4. USA ignorować, niech się zaplują. Wystąpić z NATO.
    5. Drukować własny pieniądz, nie zaciągać żadnych kredytów za granicą, a istniejące odrzucić i kazać spłacać tym, którzy je zaciągali bez wiedzy i zgody społeczeństwa: Tuskowi, Kaczyńskiemu, Morawieckiemu itd.

    Oczywiście do tego potrzeba nowego rządu, należy więc go powołać, ogłosić wybory i wygrać je w ramach ruchu Kukiz’15 albo lepiej inicjatywy http://www.1Polska.pl, a następnie zlikwidować partyjniactwo, zakazać dotowania oraz startowania do Sejmu. Wystarczy obywatelska postawa i sprawa będzie załatwiona, wszystko w naszych rękach.

  • markx

   17 stycznia 2018 at 10:00

   kto ma wystapic zydy z PISU a rzadza tu same zydy????? jest jakis polak ktory????

 6. abc

  17 stycznia 2018 at 04:52

  Gdyby PiS był w stanie chociaż zagrozić jakąś potencjalną woltą to może wyglądałoby to nieco inaczej, ale oni są na to niestety za głupi. No i sami, bez amerykańskiego parasola, to ze swoją nieporadnością pewnie by się nie utrzymali przy władzy nawet pół roku więc na żaden sprzeciw się nie odważą.

  A swoją drogą ciekawe jakie konkretne posunięcia proponuje pan Winnicki bo coś nic o tym nie ma…

 7. Maciej Mystkowski

  17 stycznia 2018 at 05:01

  To było do przewidzenia, choć wielu nie mogło w to uwierzyć. Jak widać, chyba jednak PiS miał spełnić zadania, których konsekwencje są tak straszliwe dla Narodu Polskiego, że tylko uprzednie wmówienie łatwowiernym, iż to ,,patrioci”, mogło zapewnić powodzenie efektu ,,szczurołapa”, prowadzącego nas na rzeź. Teraz ostatecznie decydują się losy naszych dzieci i przyszłoście jeszcze naszej Ojczyzny-myślę, że najwyższy czas manifestować sprzeciw wobec tego co się dzieje , pod ambasadami przyjaciół tzw. ,,rządu”z Warszawiwu i przerwać zmowę milczenia tzw. ,,oficjalnych mediów” o próbie bandycķiego wymuszenia na Polsce nienależnych roszczeń, samozwańczych uzurpatorów będących jawnymi i śmiertelnymi wrogami Polski i Polaków.

 8. P.Wysocki

  17 stycznia 2018 at 08:01

  Znalezione na stronce www Ku Konfederacji Barskiej:

  Diabeł: „Mam legitymację nr 1 w każdej partii politycznej”

  To Andre Frossard, znany katolicki pisarz i publicysta włożył w usta szatana to zdanie w swojej książce pt. „36 dowodów na istnienie diabła” Gdy czytałem tę książkę pierwszy raz, 30 lat temu, to zdanie budziło mój sprzeciw i oburzenie. Dzisiaj się pod nim podpisuję.

  System partyjny niszczy demokrację. Posłów nie wybiera naród, a tylko liderzy partii politycznych.
  Partie dbają o siebie – stają się oligarchiami, czyli zdegenerowanymi elitami, dla których państwo i polityka to tylko obszary walki o władzę, wpływy i stanowiska.
  Dziś pierwszorzędny staje się dla nich tzw. pijar (PR). Wszystkie stają się, każda na swój sposób, populistyczne.

  Odbywa się w nich negatywna selekcja. Mierni, ale wierni robią w nich kariery, a ci najzdolniejsi i najuczciwsi są usuwani – nikt nie może zagrażać liderowi.

  Partie są dla nas podatników dużym obciążeniem finansowym. Nieźle żyją z naszych pieniędzy. Polityka staje się dla nich biznesem – źródłem utrzymania, którego utrata oznacza często znaczne zubożenie. Trzymają się zatem jej, jak pijany płotu, za wszelką cenę i gubią w ten sposób swój zasadniczy, istotny cel – służbę krajowi i narodowi.

  Czy należałoby zdelegalizować wszystkie partie?

  Oczywiście, że tak.

 9. Browarek

  17 stycznia 2018 at 08:41

 10. Lon

  17 stycznia 2018 at 08:41

  Ta ustawa to najzwyklejsze,jawne wypowiedzenie wojny Polsce przez USA. Niestety ludzie są przyzwyczajeni do postrzegania napaści jako wojny, tylko wtedy kiedy ma charakter militarny.

 11. Adam

  17 stycznia 2018 at 08:51

  JEST ŹLE A BĘDZIE GORZEJ SKORO ŻYDOWSKĄ GAZETĘ DLA POLAKÓW WYRĘCZA W REJUDAIZACJI W PRZEKAZIE JEDYNE POLSKIE (jak się mieni) KATOLICKIE I OGÓLNOŚWIATOWE RADIO

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-andrzej-duda-cieszy-ze-kultura-zydowska-polsce-odradza-sie/

 12. 33

  17 stycznia 2018 at 09:15

  Dość już wierszyków, w których delikatnie
  Pisałem ucząc, grożąc, czasem szydząc,
  Wyplenić chciałem to co tak pikantnie
  Głupotą zowią ci co prawdę widzą.

  Głupi narodek łechtany pochlebczo
  I wykształconym z żartu nazywany
  Nijak nie pojmie, tak jak małe dziecko,
  Jak przez rządzących jest oszukiwany.

  Próżno, więc durniom pisać prozą, wierszem
  Próżno zachęcać by rozum swój mieli,
  Nawoływać trzeba tych co swym sercem
  Dla swej ojczyzny poświęcić się chcieli.

  Nie patrzcie biernie na rozwój wypadków,
  Lecz twórzcie sami własną rzeczywistość
  W pogardzie miejcie rządzących z przypadku
  Dla, których podłość to jest oczywistość.

  Oczywistością stała się dla chamów
  Pogarda, nierząd, mord i okradanie,
  Lecz ty swym głosem jasno do nich przemów
  I pokaż wała im na pożegnanie.

  I w swoich słowach, niby to przypadkiem,
  Powiedz, że sztuczki swe marketingowe
  Mogą uprawiać już niedługo całkiem
  Trzymając w pętli szubienicy głowę.

  I dodaj jeszcze, by już nigdy więcej
  Z Polski i z ciebie sobie nie szydzili
  Bowiem już szybciej, aniżeli wolniej,
  Doczekać mogą takiej właśnie chwili.

  I obym dożył kiedyś takiej chwili
  Aby te głowy na sznurze zawisły
  Nie z żądzy zemsty na tych co gardzili,
  Lecz ku przestrodze dla pokoleń przyszłych.

  zapraszam na wiersze33.blogspot.com
  (blog w trakcie uruchamiania)

  • obserwator

   18 stycznia 2018 at 12:19

   I o „głupim narodku” pisze ta sama osoba, która twierdzi, że Lech Kaczyński był mężem stanu. Ironia.

   Wiem już czemu jest tak jak jest. W ciągu ostatnich 200 lat nie mamy specjalnie powodów, aby być dumnym. Świadomość tego, że większość klęsk to efekt albo głupoty bądź celowego działania rządzących, tylko to pogłębia. Nie ma sensu walka o Polskę, jeżeli nie czuje się dumy z bycia Polakiem.
   Ciężko jest być dumnym, kiedy ma się etykietę „głupka”.
   Kolejne pokolenia są utrzymywane w negatywiźmie,w przeświadczeniu że nic nie można zmienić, że nas los jest przesądzony itp.
   Z tych powodów m.in jest bierność i brak reakcji na zło, które dzieje się w Polsce. Przywyczailiśmy się że zło jest normalnością w życiu.

   • 33

    18 stycznia 2018 at 18:16

    „Nie ma sensu walka o Polskę, jeżeli nie czuje się dumy z bycia Polakiem.” Posłużyłem się Twoim cytatem aby zadać takie pytanie; jak być dumnym kiedy pobratymcy, a często najbliżsi, oddali po raz kolejny władzę w ręce oszustów i złodziei. Oddali ją aby spełnił się ich małostkowy sen o dokuczeniu Pisiorom.
    Cieszę się z Twojego komentarza. Jest mądry, jest polski, jest ludzki gdyż nie czuć w nim nienawiści. Mam nadzieję, że użycie przeze mnie zwrotu „głupi narodek” uznajesz za uprawniony. Pozdrawiam. 33

 13. hansi

  17 stycznia 2018 at 10:25

  Pardon, a GDZIE „Tomek” i „Głos Rozsądku” ?….
  Nie mają nic do powiedzenia, na temat „widzenia żyda pod każdym łóżkiem” ??…
  ZA CO Wam płacą ???…
  Doo robotyyy !… 🙂
  Shalom ! 🙂

  • Robert B.

   17 stycznia 2018 at 11:45

   Jak tylko to dojrzą, to zareagują. Będzie tradycyjne: oooniii thyyleee pszeeecieeehpieeeliii, zabijanie milioooonów, theee dzieeeeciiii, tego nie można do niczego porównać. A potem będzie o spiskach, w które „normalni” ludzie nie wierzą. A w najlepszy wypadku padnie fraza „nie przesadzajmy”. No i oczywiście o tym, iiileee tooo oooniii daaaliii, będzie o współpracy wojskowej, o start-upach, o tym, że przyjadą lekarze, naukowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy. Same korzyści. A jeżeli zabraknie „bogactwa kultury żydowskiej”, to już będę niepocieszony. Przyznam, że trudno mi wytrzymać choć dnia bez bogactwa kultury szitooooskiej…

   • Robert B.

    17 stycznia 2018 at 11:55

    Aha, nie może też zabraknąć choćby napomknięcia (na razie napomknięcie – tak się zaszczepia myśli) o braterstwie broni, o tych wszystkich polskich patryjotach szitoooskieeeekho pochodzenia, o tych huzarach, jak to wspólnie przelewaliśmy krew za tę Polskę. Oni tacy miejscowi patrioci wielką gębą. W każdym miejscu takimi są. I w Niemczech, i w Rosji, i w USA, i w Hiszpanii… Tylko dlaczego się po tylu setkach lat nie roztopili w tych społecznościach? Jaka siła (cel) ich utrzymuje w takim hermetycznym odosobnieniu? Pewnie i na to znajdzie się jakieś filosemickie wyjaśnienie…

   • GlosRozsadku

    19 stycznia 2018 at 20:08

    Zmieni pan gadke wkoncu czy nie . Nigdy nawet slowa nie powiedzialem o tym ile to oni przecierpieli ale czarnuch Robercik nie potrafi zbudowac argumentu bez ” straw man’a” . Pierdoli pan jak typowy czarnuch , jedna mantra i nic poza tym . NIe potrafi sie pan czarnuch odniesc do moich argumentow wiec zamienia je pan na swoje do ktorych ma przygotowana gadke . MOwilem juz nie raz ze w Polsce prawo nie zezwala na dziedziczenie mienia poprzez przynaleznosc rasowa , wiec jak sie do tego odnesiesz czarnuchu . MOwilem tez ze jezeli zydowskie organizacje wymusza od NIemiec odszkodowania za wojne to zaplacimy im za to a mozemy to nazwac odszkodowaniami za te roszczenia , dwie pieczenie na jednym ogniu . Jesli mamy im po prostu placic bez zadnej uslugi z ich strony , to jestem temu przeciwny . Ja w przeciwienstwie do pana nie jestem ideologiem i kieruje sie tym co uwazam za prawe . Pan natomiast w przeciwienstwie do nie jest dokladnie tym samym czego pan tak nienawidzi w talmudczykach , plemiennym ideologiem nie zdolnym do wyjscia poza pryzmat panskiej doktryny . Gdyby zyd panu powiedzial ze niebo jest niebieskie to pan jest zmuszony poprzez swoja ideologie do zaprzeczenia i oskarzenia zyda o probe oszukania czarnucha Robercika .Tyle.

    Co do socjalisty hansiego to podtrzymam poziom dyskusji ktory pan zaproponowal . Hansi jebany socjalisto co ty kurwa robisz na prawicowej stronie .

  • Łukasz

   17 stycznia 2018 at 11:45

   Trudno im się znaleźć w tej nowej sytuacji bo żydzi właśnie wypełźli spod wszystkich łóżek po zerwaniu narzuty maskującej.

   • GlosRozsadku

    19 stycznia 2018 at 20:11

    W takim razie prosze uwazac na zone , kobiety nie przepadaja za ofiarami losu wiec moze i zyd lepszy od czarnucha .

 14. Robert B.

  17 stycznia 2018 at 11:28

  A jak żydostwo już nas ujmie w swoje żelazne łapska, to filosemici (np. udzielający się tu Tomek) przekonają się na własnej skórze, z KIM mają do czynienia. Murowane, że wtedy zmienią zdanie, ale wtedy to będzie już za późno.

  • GlosRozsadku

   19 stycznia 2018 at 20:23

   Wlasnie tym sie roznimy . Ja nie placze jak pierdolona sierota , nie jecze jaki to jestem biedny i wykozystywany jak TY. Ja zyje , pracuje , dbam o rodzine , w taki sposob jak moge . JA jestem przygotowany bo skupiam sie na rodzinie a nie na marzeniach o nowym holokauscie zydow. Jak przyjdzie co do czego to mam plan , wiem jak go realizowac i zapewnic rodzinie godziwy start jesli mnie juz nie bedzie . Pan ma gowno , bo przeciez neie ma po co zarabiac bo zyd zabierze czarnuchowi . Dlatego jak przyjdzie co do czego to ja moge walczyc a jak Bog zadecyduje to i zginac w obronie tego co kocham . Za to w mojej opini pan jest z tych co duzo gada a jak przyjdzie co do czego to bedzie pan pierwszy do wspolpracy z tymi zydami . MOze sie myle , mimo to jest to logiczny wniosek po tym jak pan si etu prezentuje a prezentuje sie pan tylko jako ulegly mentalny czarnuch , ofiara wstretnego zyda .

   NIe bede juz z panem dyskutowal bo i tak nie ma z czym . PAnskie poglady sa mi znane a to ze ich pan nie jest w stanie zmienic bo niepozwala na to panu panska doktryna tez juz mi wiadomo .

 15. z-k

  17 stycznia 2018 at 11:39

  Na rządowo-sakiewiczowej Niezależnej na ten temat nic, ani słówka. Próbowałem sygnalizować ten temat ale Strefa Wolnego Słowa milczy jako kirkutowa mogiła. W tych sprawach Sakiewicz z Michnikiem galopują zgodnie w jednym kierunku jak para rumaków z cugowego zaprzęgu łódzkiego fabrykanta barchanów…..

  • Robert B.

   17 stycznia 2018 at 11:47

   Według Grzegorza Brauna media dzielą się na 1) niezależne (TVN, Wyborcza i inne tego typu gówna) oraz 2) niepokorne (Niezależna, TVP, Do Rzeczy i inne tego typu gówna)…

 16. Kamil

  17 stycznia 2018 at 12:10

  R.Winnicki jest patriotą i dba o obowiązki wobec naszego kraju.PIS w tej sprawie i nie tylko się kompromituje.

 17. michu

  17 stycznia 2018 at 12:11

  Tyle sobie eskimosi robią z tych wszystkich pytań, odpowiedzi itp co tow. Adolf z Ligi Narodów w 39 r. Chciał od Polaków Gdańsk to sobie wziął. Tyle samo se robił tow. Stalin z rządu polskiego w 45 r., chciał Lwów to se wziął, a rząd se własny w Polsce zainstalował i kazał Polakom aby go utrzymywali, a potem płacili godziwe emerytury, co do dnia dzisiejszego robimy bez większych problemów. Jak eskimosi chcą 65 mld np to se wezmą. A my im damy, cichutko ponarzekamy i weźmiemy się do roboty, no bo potem mogą chcieć więcej.

  • Robert B.

   17 stycznia 2018 at 12:23

   To jest defetyzm, którego ja nie podzielam. Chyba się zgodzisz ze mną, że od czasów wojny nic się nie zmieniło. Żydostwo jak było, tak jest wszędzie znienawidzone. Sprawa jest jasna i każdy, kto ich zna, wie, o co chodzi. Oni – zdaje się – nie zrozumieli do tej pory, że są zaledwie tolerowani przez gojów, których oni uważają za bydło użytkowe. Jak się miarka przebiera, jak się goje przestają, jak mówi Stanisław Michalkiewicz, zachowywać wobec nich sportowo, to wtedy przewaga, którą mają dzięki swej mafijności i bezwzględności, znika jak kamfora. Jak myślisz, jaka była mechanika tego wszystkiego, nad czym teraz tak lamentują? Taka. Wiemy, co się dzieje w Ameryce, jak tam szaleje żydowski wywiad z tamtejszym żydostwem. Jak TAM się miarka przebierze, to wtedy znowu się przekonają, co to znaczy pięknym za nadobne.

   • michu

    17 stycznia 2018 at 13:57

    @Robert B.
    Albo się nie przebierze. Oni też doskonalą warsztat. Jak to na wojnie. Może wygrają może przegrają. Na razie wygrywają i nie ma widoków by się coś zmieniło. My tu sobie gadamy, a oni po prostu robią swoje. Czy nam się podoba czy nie do Urzędu Skarbowego trza zanieść a potem nasi zarządcy trochę nam zostawią i im dadzą. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

    • Robert B.

     17 stycznia 2018 at 14:12

     Do @michu:

     Gwarantuje ci, że się kiedyś przebierze. To jest nieuniknione. Żydostwo nie zna umiaru (to cecha ich cywilizacji) i zawsze w końcu się doigrywali. Teraz marzą o wojnie z Iranem, która zdaniem wielu rozleje się na cały świat. W takich warunkach otoczka holokaustyczna, jaką stworzyli wokół siebie w wiadomym celu, przestanie działać.

 18. Jagoda

  17 stycznia 2018 at 12:12

  Bardzo trafna opinia p.G Brauna o mediach.

 19. Adam

  17 stycznia 2018 at 13:22

  A tak przy okazji dzisiejszego dnia obchodzonego w ….

  :

  Dzień judaizmu w Kościele Katolickim ma taki sam sens, jak Dzień lisa w kurniku.

  KAI to Kabalistyczna Agencja Indoktrynacyjna

  • michu

   17 stycznia 2018 at 13:59

   W wielu diecezjach dzień judaszyzmu jest adekwatny do rzeczywistości 😉

 20. Robert K

  17 stycznia 2018 at 15:43

  Rabiacy siekiera chlop, widzi zyda idacego droga.
  -dzien dobry chlopie, co robisz? Pyta zyd.
  -Jak to co ?! Drewno rabie na opal. Pomoglibyscie zydzie.- Odparl chlop.
  – a to i pewnie ze pomoge. Ty rąb a ja będę stękal.

 21. jaro7

  17 stycznia 2018 at 17:07

  Winnicki to ostatni Polak w Sejmie,reszta to tylko polskojęzyczne popłuczyny,miernoty.Dziwi mnie choć coraz mniej postawa Kukiz15,czyżby dołaczyli do koryta?Postawa PiS to nic nadzwyczajnego ,dawno już pisałem ze to tak jak i PO antypolska partia.Walą propagandę i tematy zastępcze a kroja kraj az krew zalewa.I co trzeba pamietać .ZYD to zawsze wróg Polaka ,tak jak i ukr.

  • eruk

   17 stycznia 2018 at 17:39

   A kacap to przyjaciel gułagi strzał w potylice, komuchy rosyjskie?

   • Edwin Wąsowski

    18 stycznia 2018 at 09:38

    Wiadomo ze ruskie nas mordowali a ale te strzały w potylice to żydzi z NKWD. Cały zarząd NKWD to wyłącznie żydzi. To fakt Historyczny.

 22. happy wheels

  17 stycznia 2018 at 19:09

  A może to taka większa układanka w której min. Patryk Jaki odbiera działki i kamienice „chamom” coby można było więcej przekazać żydom poprzez Akt 447 (JUST)? Do tego jeszcze gotowa ta ustawa „1066”, której PiS nie waży się anulować i … dwie amerykańskie dywizje pancerne w polskich krzakach. Może coś być na rzeczy. Jednym słowem – nie jest dobrze, ale przecież nigdy nie było lekko. Tak nawiasem, to przykładowo przyzwyczailiśmy się mówić „amerykanie” a to tak wcale nie jest. Prawdziwi Amerykanie, to tak jak Polacy, zapierdalają w swoim pięknym kraju na kilka etatów, aby zarobić na swoją miseczkę ryżu . W większości przypadków gdy mówimy „amerykanie” to chodzi o rządzących tam żydków. A więc żadni Amerykanie tylko żydki. Żydki i tyle.

  • Janusz

   18 stycznia 2018 at 00:13

   Dokładnie.

 23. Jan Kliber

  17 stycznia 2018 at 23:40

  Nie wiem dlaczego nie podnosi się podstawowego i decydującego faktu. Jakoś wszyscy to przemilczają i nie używają koronnego argumentu w tej sprawie. Otóż większość Żydów, która zginęła (ponad 3 miliony z 5,5 miliona tych co zginęli) była POLAKAMI pochodzenia mojżeszowego. Żyli w Polsce od wieków. Budowali ją. Współtworzyli jej kulturę i przyczyniali się do jej rozwoju gospodarczego. Byli POLAKAMI, Polakami wyznania mojżeszowego i jeżeli nie ma spadkobierców danego majątku, to żadna organizacja żydowska, żaden Kongres Żydów, żaden rabin i żaden kraj nie ma prawa do tego majątku, bo do tego majątku ma prawo tylko i wyłącznie Polska,tak więc wszystkim organizacjom żydowskim i wszystkim innym wara od tego majątku, bo to jest majątek polski.

  • jok

   19 stycznia 2018 at 20:24

   O ile pamiętam czytałem, że akcja asymilacyjna – asymilacji bez zmiany wiary, promowanie „Polaka mojżeszowego wyznania”, spaliła na panewce.
   Sądzę, że była pewna liczba mniej lub bardziej – głównie powierzchownie zresztą, czyli pozornie- „zasymilowanych” Żydów. To ci co przeszli na katolicyzm (pozornie lub nie), na inne wyznania chrześcijańskie lub bezwyznaniowi – np. komuniści.
   Była większa liczba Żydów wyznania mojżeszowego, z których wiekszość nie znała polskiego.
   „Trzecia” kategoria – w odróznieniu od tych 2 wyżej wymienionych – „Polacy mojżeszowego wyznania”, musieli być wyjątkowo nieliczni.
   Sądzę, że i przedwojenni Żydzi nie zgodziliby się w olbrzymiej większoości, gdyby tak ich mianowano: „Polakami m. w.”

   Oczywiście nie zmienia to faktu, że byli obywatelami polskimi i majątek bezspadkowy (powinno też być rzoważane pytania, jak ten majątek został uzyskany, na ile był „własny”, tj. nie obciążony długiem) powinien być dziedziczony przez państwo polskie, a nie „na zasadzie rasowej”…

  • GlosRozsadku

   19 stycznia 2018 at 20:26

   Nie podnosi sie tego wlasnie przez takich idiotow jak Robercik . Robercik antysemita , za zydowskie pieniadze ktory tego nie potrafi zrozumiec .

  • jok

   19 stycznia 2018 at 20:55

   ” Żyli w Polsce od wieków. Budowali ją. Współtworzyli jej kulturę i przyczyniali się do jej rozwoju gospodarczego.”. Teza mocniej niż „dyskusyjna”, chętnie prezentowana w publikacjach „prawidłowych” i na „cool” forach. Nie tłumaczy jakoś tego dlaczego przed wojną, Polska zachodnia (z b. małą liczbą Ż.) była duzo zamożniejsza od Polski wschodniej (z dużą liczną Ż.) 🙂

   Qrcze a tak w ogóle, jakoś inaczej to widział Stanisław Staszic w czasach, gdy było ich dużo, byli widoczni i raczej trudno było się pomylić.
   „Z takim swego związku układem lud ten od kilkuset lat osłabiając i niedołeżniejąc
   naród polski, wszystko do jego zubożenia i jego znędznienia samowolnie działa; a im więcej nabiera wzrostu i im więcej w Polsce zamożnia się i rozluźnia, tym więcej w swoich zamiarach od zbliżenia się,od łączenia się z nami węzłem jedności i braterstwa w sprawie kraju, w miłości ojczyzny on odróżnia się, tym mniej z narodem goszczącym go spólniczy się i cywilizuje; owszem podług swoich widoków z każdym jego nieprzyjacielem i przyjacielem zarówno się wiąże”.

 24. Rob Veggett

  17 stycznia 2018 at 23:40

  Dlatego żydostwo nasłało wojska USA do Polski!

 25. Janusz

  18 stycznia 2018 at 00:11

  Koniec z wyrażaniem opinii, jeśli nie zgadzają się z wytycznymi? Mój komentarz jak wisiał, tak „wisi” w moderacji…

  „Janusz 17 stycznia 2018 at 18:36
  Your comment is awaiting moderation.”

 26. Art

  20 stycznia 2018 at 01:21

  Apel do Polaków w USA:warto zapamiętać nazwisko tego Rubio.Miejmy nadzieję,że Trump zrobi obiecane 2 kadencje i basta.Powtórzę za G.Braunem:jeśli ten numer Etrusków przejdzie,to gdybyśmy im płacili $1mln dziennie,płacilibyśmy przez 167 lat.Nie każdy zdaje sobie sprawę jaka to ogromna suma.Po drugie,jeśli oni przysłali nam tu najzdolniejszego z najzdolniejszych,czyli Danielsa to une mają zamiar tu iwestować.A więc Polacy nie do drugiej,ale do trzeciej kategori zostaną przesunięci w swoim kraju.Szlachta Jerozolimska będzie u siebie.

 27. Mr. ??

  23 stycznia 2018 at 22:40

  Nadal chcą nas okradać i niszczyć, dzięki aktowi 447 …
  USA kiedyś wspierali NSDAP, sprzedali Polskę Stalinowi, narobili chaosu na świecie po WW2 grozi im bankructwo wiec będą dalej siać wojny a może WW3

 28. Pingback: Winnicki ujawnił odpowiedź MSZ ws. żydowskich roszczeń - Korwin Mikke

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra