Z zagranicy

Militarny i polityczny sojusz Izraela z Rosją

Na portalu TVP Info ukazał się niezwykle ciekawy artykuł „Nalot na T-4 rozwścieczył Putina. Rosja – Izrael, czyli niebezpieczne związki”, w którym  Antoni Rybczyński przybliżył czytelnikom zagadnienia związane z politycznym i militarnym sojuszem Rosji i Izraela.

Według Antoniego Rybczyńskiego:„Putin nie chce mocniej wspierać irańskiego sojusznika, bo zależy mu na dobrych relacjach z Izraelem”. Zdaniem publicysty: „obecny prezydent Rosji jest wśród Izraelczyków popularny i postrzegany jako przyjaciel państwa żydowskiego (…). Do tego dochodzą bardzo dobre osobiste relacje Putina z Benjaminem Netanjahu. W grudniu ub.r. Avi Dichter, członek rządzącego Likudu, szef komisji spraw zagranicznych i obrony Knesetu, mówił agencji Interfax: „Rosja nie jest naszym wrogiem i nie mamy problemu z jej stałą obecnością wojskową w Syrii”. Ten były dyrektor Szin Bet (kontrwywiad) i były szef MSW określił Rosję jako „supermocarstwo i sojusznika” chcącego zająć strategiczną pozycję w regionie – co Izrael przyjmuje z zadowoleniem”.

W opinii Rybczyńskiego „ciepłe relacje polityczne przekładają się też na bardzo skuteczną współpracę w sferze bezpieczeństwa”. Jak informuje publicysta „Rosja kontrolująca dużą część syryjskiej przestrzeni powietrznej nie robiła przeszkód lotnictwu izraelskiemu atakującemu wielokrotnie transporty i magazyny broni, infrastrukturę i bazy sił związanych z Iranem (…).

Wojskowi wypracowali mechanizm zapobiegania incydentom między siłami powietrznymi obu państw w syryjskiej przestrzeni powietrznej. Były minister obrony Moshe Ya’alon ujawnił, że działa „gorąca linia” między rosyjską bazą powietrzną w Chmejmim a izraelskim „Pentagonem”, czyli centrum dowodzenia Kirya w Tel Awiwie. Kwestie koordynacji ruchów wojskowych w Syrii omawiał też w połowie października 2017 r. minister obrony Rosji, gdy złożył dwudniową wizytę w Izraelu. Siergiej Szojgu spotkał się w Tel Awiwie z ministrem Avigdorem Liebermanem i szefem sztabu generalnego IDF (Israeli Defense Forces) generałem Gadim Eizenkotem. Potem był przyjęty przez premiera Benjamina Netanjahu”.

Jak przypomina  Rybczyński premier Izraela „Netanjahu nie przyłączył się do krytyki, jaka spadła ze strony Zachodu na Rosję za jej rolę w Syrii po ataku chemicznym w Doumie. Izrael nie przyłączył się też do wielu państw, które wydaliły rosyjskich dyplomatów po zamachu na byłego oficera GRU Siergieja Skripala. Z kolei Rosja unika krytyki wojskowych akcji Izraela w Syrii. Podczas gdy każda akcja amerykańska jest ostro potępiana przez Moskwę, ataki izraelskie nie budzą już takich emocji. Propaganda kremlowska i rosyjscy generałowie jakoś nie zauważają nalotów lotnictwa” izraelskiego.

Zdaniem  Rybczyńskiego „Netanjahu. Poleciał do Moskwy, by zyskać pewność, że zmasowane ataki izraelskie na cele irańskie w Syrii nie napotkają na żadną przeszkodę ze strony Rosjan”. Publicysta przypomina, że na obchody rosyjskiego dnia zwycięstwa przybył tylko „premier Izraela i prezydent Serbii. Tyle że Aleksandar Vucic nie przypiął sobie wstążki św. Jerzego, a Netanyahu tak. Ten pomarańczowo-czarny symbol zwycięstwa w 1945 roku, po aneksji Krymu i wojnie w Donbasie, jest też symbolem rosyjskiej agresji. (…) Premier Izraela nie mógł się już chyba bardziej przypodobać Rosjanom”.

W swym artykule  Rybczyński przypomniał, „że w lipcu 2017 roku Kneset przyjął prawo deklarujące, że Izrael, podobnie jak Rosja, Dzień Zwycięstwa będzie obchodzić 9 maja, a nie 8 maja, jak zdecydowana większość innych państw na świecie (w tym USA)”. Publicysta przytoczył też słowa ministra obrony Izraela, Avigdora Liebermana, który stwierdził, że „Rosjanie rozumieją nasze interesy, a my rozumiemy ich interesy”.

Do artykułu Rybczyńskiego warto dodać, że pro-izraelska polityka USA jest na rękę Rosji. USA zrywając porozumienie atomowe z Iranem, w ramach realizacji interesów Izraela, wzmocnił pozycję Rosji. Budżet Rosji opiera się na eksporcie Ropy. Im wyższe ceny ropy na światowych rynkach tym lepiej dla Rosji. Im niższe tym dla Rosji gorzej. Dzięki porozumieniu atomowemu Iran rozpoczął eksport ropy, cena ropy spadła – co było w interesie USA, bo dzięki temu spadły też dochody Rosji. Dziś zrywając porozumienie z Iranem, USA uniemożliwiają Iranowi sprzedaż ropy, co powoduje wzrost ceny ropy, i wzrost dochodów Rosji.

Podobnie sprzeczne z interesem USA jest przyjęcie aktu 447. By spełnić życzenie Żydów władze USA przyjęły przepisy szkodliwe dla sojuszników USA, którzy byli wsparciem dla globalnej polityki USA w Europie Środkowej. Aktem 447 USA pokazały, że nie chcą sojuszu USA z krajami międzymorza. Międzymorze  – choćby chciało być sojusznikiem USA, to musi spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że akt 447 jest aktem wrogim.

Smutna rzeczywistość polega na tym, że antypolskie interesy Żydów wspiera i USA, i Rosja.

(Kolaż z zdjęć Pixabay – Jan Bodakowski)

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

50 komentarzy

50 Komentarzy

 1. Hania

  22 maja 2018 at 21:22

  Gdyby Polską rządzili mężowie stanu, a nie półgłówki to powinniśmy wejsć w porozumienie z Iranem i kupować od nich ropę.
  Sprzedawaliby ją za połowę ceny jaką oferuje nasz „sojusznik” czyli USA…

  Rosja niejednokrotnie krytykowała Izrael za ich bandyckie naloty.
  Ostatni raz chyba z 4 dni temu.
  A to, że szaleńcom nie odpowiada w odpowiedni sposób?
  Nie podoba się to panom redaktorom, którym śni się wojenka???

  Najciekawsze jest zestawienie jakiego dokonał nasz guru felietonów, pan Jan 🙂

  „Smutna rzeczywistość polega na tym, że antypolskie interesy Żydów wspiera i USA, i Rosja.”

  Skoro pan już zrównuje wspieranie antypolonizmów, uprzejmie proszę zapodać
  – co zrobił zły Putin po podpisaniu przez gościa z zaczeską ustawy 447?

  Proszę o konkretny komunikat albo coś….

  Pan Rybczyński swój artykuł zakończył konkluzją

  „Rosjanie – nie mogąc dłużej lawirować – prędzej wybiorą Iran niż Izrael. Tym bardziej że wpływowe środowiska w rosyjskim wojsku, służbach specjalnych i dyplomacji nigdy nie pochwalały flirtu Putina z Izraelem.
  Trudno wyzbyć się kształtowanych od dekad postaw proarabskich, a do ogromnej podejrzliwości wobec państwa żydowskiego, związanego wszak sojuszem z USA, dochodzi coraz wyraźniej odżywający w Rosji antysemityzm. ”

  Ach…ci antysemici…wszędy ich pełno!
  No to jak?
  Rosja jest sojusznikiem bezcennego Izraela czy raczej antysemickim i proarabskim nieprzyjacielem?
  Zdecydujcie się panowie!

  • spider

   23 maja 2018 at 05:44

   Poczekamy trochę i zobaczymy kolejną edycję Jałty.

   • prawo

    23 maja 2018 at 11:13

    Co Wy mi tu o Putinie.
    Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

    To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

    Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
    Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
    A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

    Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
    Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

    A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

    Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • msn wiadomosci

   23 maja 2018 at 10:01

   Antypolska manifestacja w Auschwitz. Izraelski żołnierz zostanie ukarany przez własny kraj.

 2. Tomasz

  22 maja 2018 at 21:46

  W Izraelu rządzą obecnie Żydzi Rosyjscy.Natanjachu pojechał do Moskwy na defiladę 9 maja.A Telawiwie maszerowali Żydzi rosyjscy w mundurach NKWD I Armii czerwonej.U S A kolejny raz nas sprzedało Rosji oraz Izraelowi i organizacjom żydowskim.U S A sprzedało Polskę jak bydło rzeźne .Od 9 maja 2018 mamy na swoim te6ytorium kolejne wojska okupacyjne tym razem amerykańskie .W 1918-1920 w Rosji bolszewickiej pogromu Żydów.

 3. klioes vel pislamista

  22 maja 2018 at 22:40

  Rządu walka z brakiem pracowników
  (dedykuję kici kici z ndie.pl)

  W Polsce brak jest pracowników!
  (Chociaż nie brak bezrobotnych…)
  Skąd wziąć trudu ochotników?
  Rząd już wie: dość jest gramotnych
  W Bangladeszu młodzieniaszków!
  (Przy okazji: problem Laszków,
  Którzy dzieci płodzą mało
  Też by się odfajkowało…)

  Owszem, są Filipińcycy
  I w Wietnamie są chrześcijanie.
  Ale to są …K A T O L I C Y !!!
  Jednorodna niesłychanie
  Polska jest! (Ta jednorodność
  To „straszliwa niedogodność”.
  „Anomalia.” – takie słówko
  Pada, gdy się jest Żydówką.)

  Ale, czy Bangladeszjanie
  Godnie się w Bolandii spiszą?
  Retoryczne to pytanie:
  Właśnie, gwałcąc Włoszkę dyszą!
  Pod wiaduktem jurna czwórka
  Po kolei pcha fifurka
  W dziurkę Włoszki – taka czakra!
  (Buzia jej to już masakra.)

  Tak więc dziwi, że rządzący
  Jeszcze ich nie sprowadzili…
  Jednak z kolan rząd wstający
  Nie próżnuje ani chwili:
  Uzbekistan!… Już są w drodze
  Trzy tysiące!!! „Kryzys srodze
  Nas nie dotknie.” (Choć nastanie
  Nowość: kobiet podpalanie.)

 4. MyIndianTv

  22 maja 2018 at 22:45

  myślę, że każdy ma swoje prawa.

 5. Robert B.

  22 maja 2018 at 23:19

  Czytam te płytkie, nędzne, żałosne wypociny i niedobrze mi się robi. Pan Bodakowski nie jest tytanem intelektu i przepraszam, ale nie powinien w ogóle pisać żadnych „felietonów”, bo to jest żenujące. Jego tok myślenia jest prosty jak budowa cepa. Coś okropnego.

 6. Pankrac

  22 maja 2018 at 23:53

  Bodak, głupek!

 7. Zub

  23 maja 2018 at 02:09

  Bodakowski ma parcie na portal,ale siano w głowie, żadnej własnej myśli w ten tekst nie włozył.I wyprodukował kaszankę. A to co zrobił, jest niedopuszczalne z punktu prawa prasowego, bo to jest plagiat. On powtórzył – co z tego że w sążnistych cytatach- informację innego dziennikarza z TVP Info, więc nie swoją. Tak rozległe w proporcjach cytaty innego autora w tekśie podpisanym przez Bodkowskiego to jest skandal i złodziejstwo podpadające pod Sąd Dziennikarski. Gdyby omówił sam z siebie i się do powziętej informacji z portalu TVP Info ustosunkował, podjął polemikę, byłaby to inna sprawa. Ale mu się nie chciało. To człowiek hołdujcy zasadzie, „jak zrobic,żeby sie nie narobić”. Paskudne.

 8. Miszcz Yoda

  23 maja 2018 at 08:27

  Nie po to w ramach akcji Most, KGB przerzuciło dziesiątki tysięcy rosyjskich ,,Żydów” do Izraela, by teraz nie mieć z nich pożytku. Niestety dla części ,,polskich” narodowców jest to nie do pojęcia. Ich hm… mózgi mają zakodowaną miłość do Rosji! Zawsze, wszędzie, bez żadnych warunków…I bezrozumną wiarę w ,,słowiańskie braterstwo”! Na szczęście liczba takich imbecyli spada i wśród młodszej części narodowców zdecydowanie mniej przygłupów zapatrzonych w ,,publicystów” z bełkotliwego piśmidła (bez)Myśl (anty)Polska i w brednie ,,redaktorów” Englegarda, Rekasa, Motasa, Śmiecha i reszty tego smutnego polskojęzycznego, sowieckiego cyrku.

  • Dick

   23 maja 2018 at 10:07

   Jak już miszczu piszesz o akcji Most to opisz szczegóły. Kto i za czyje pieniądze to zrobił.
   Rosja tu miała najmniejsze znaczenie…

   Poza tym np. większość tekstów w „Myśli Polskiej” zmierza do jednego. Żeby WSPÓŁPRACOWAĆ z sąsiadami i Rosją też. A nie ciągle szukać konfliktu, wg rozkazów z USA i Izraela. Jakoś np. Finlandia potrafi współpracować z Rosją, Węgry, Niemcy. Są przez to uzależnione od Rosji? A Rosja od nich, bo na nich zarabia. To jest budowanie bezpieczeństwa i robienie interesów. Bandyci tacy jak Macierewicz i Sakiewicz (agent SBU ukraińskiego) już by chcieli wojny z Rosją, czego nie ukrywają. Macierewicz w Kanadzie już mówił o trawajcej gorącej wojnie, Sakiewicz wciąż nawołuje do tej wojny.
   Co było by zagładą dla Polaków. A zyskali by Ukraińcy, Żydzi, Neokony z USA. I Niemcy.

   Mylisz pojęcia, zapewne celowo.

   • Miszcz Yoda

    23 maja 2018 at 15:06

    @ Dick Większość BEŁKOTU w (bez)Myśli anty(Polskiej) to wypociny godne G*Wna! Tylko w organie michnika marzą o zostaniu pasywnym homosiem dającym Brukselskim bandytom, a Engelgard i jego polskojęzyczna hołota marzy o roli prostytutek rosyjskich! Darmowych! Ich ukochaną ojczyzną był I PRL. To, że II PRL na przemian jest prostytutką Waszyngtonu i Brukseli to juz zupełnie inna historia. Ktoś kto uważa się za polskiego narodowca powinien przede wszystkich mieć na uwadze dobro Polski i Polaków. Polskojęzyczny motłoch z dawnego PAX, to sowieccy patrioci osadzeni w rolach Polaków…

    • Dick

     23 maja 2018 at 21:34

     To odmiennie niż moje spostrzeżenia.
     Z ciekawości proszę zapodać linki z Myśli Polskiej jawnie filorosyjskie.
     Ja na takie nie natrafiłem.
     A większość odnosi się do interesu polskiego bez narzutu propagandy neokolonialnej pisowskiego rządu.

     • Miszcz Yoda

      26 maja 2018 at 11:07

      No tak…Engelgard, Motas, Papież, Rękas, Wielomski….czysty obiektywizm! Buhahahahahahaha

  • Hania

   23 maja 2018 at 12:50

   Taki głupek jak ty, powinien siedzieć cicho.
   Bo wstyd językowi polskiemu przynosisz….

   • Hania

    23 maja 2018 at 12:52

    To do Miszcza Yoda było 🙂

    • Miszcz Yoda

     23 maja 2018 at 15:08

     @Hania Domysliłem się pusta lalo! Poza chamstwem nie masz nic do napisania, więc nie będę męczył Twoich 2 zwojów mózgowych rzeczowymi argumentami….

     • Hania

      23 maja 2018 at 15:51

      Ależ bardzo proszę pomęcz moje zwoje, jeżeli twoje jeszcze na chodzie…
      Od PAXu to ty patryjoto-idioto trzymaj się z daleka.
      PAX był ( przy swoich niedociągnięciach) o 100 razy lepszy i propolski od KORu
      którego jak mniemam jesteś mniłośnikiem 🙂

      Ukochaną ojczyzną narodowców jest POLSKA
      Że PRL był jej ułomną częścią, cóż…
      Ale za PRL nie było aż tylu jawnych zdrad, to pewne!

     • Miszcz Yoda

      23 maja 2018 at 16:00

      PAX był lepszy od KORu…Ależ sukces! Sukces dziwki dającej sowietom, która to ma być lepsza od dziwki dającej Amerykanom? Wypij za to, byle beze mnie! PRL był od początku do końca tworem sowieckim. W dodatku oddanym sowieckim bandytom przez Amerykanów! Za darmo! Jedni i drudzy są w Polsce wrodzy. Tak polscy narodowcy mają na uwadze dobro Polski, a ,,polscy” narodowcy z byłego PAXu nie mają i nigdy nie mieli go na uwadze. Ich największym marzeniem jest kraja prywiślański, a ich jedynym bogiem kremlowski bandyta z KGB.

  • Jacek

   24 maja 2018 at 20:35

   @Miszczu – CZYTAJ
   ART-B. za polskie pieniądze przerzuciło rosyjskich Żydów do Izraela.
   Notabene pod przywództwem Kaczyńskich.
   Myślisz dlaczego Bagsika i Gąsiorowskiego, Izrael przyjął z otwartymi ramionami?
   A KGB jedynie pilnowało, aby wszyscy wsiedli na pokład odpowiednich samolotów.

   • Miszcz Yoda

    24 maja 2018 at 22:45

    Broniłem gdzieś PiS czy Kaczyńskich? Dupodajność Kaczyńskich wobec USA nie zmiesza pedalskości rusofilnych lokajów Kremla!

 9. Dick

  23 maja 2018 at 08:42

  Panie Bodakowski.
  Toż to czysta schizofrenia.
  Polskich interesów przede wszystkim nie bronią polskie rządy. A obecny szczytuje w zdradzie narodowej, to naprawdę „Dobra żydowska zmiana”.

  I taka mała uwaga.
  Rosja próbuje realizować swoje interesy, staje między Syrią, Iranem a Izraelem.
  Gdyby nie Rosjanie, nie było by dziś Syrii, tak jak nie ma już Libii.

  I najciekawsze. Netanjahu lata co chwilę do Moskwy, by prosić Putina, by nie strzelał do samolotów izraelskich. Nie wiem co mu obiecuje.
  Ale jak to ma się do sytuacji polskiego rządu, gdy Żydzi plują na nas, oskarżają nas o holokaust, chcą ograbić nas na 300mld$, a „polski” rządek wchodzi im bez mydła w 4 litery.
  Mało tego, w ostatnich dniach kundelki wybrały się do USA i solennie zapewniają Amerykanów i Żydów, że dążą do „normalizacji i porozumienia” oraz wspierają sankcje przeciw Iranowi, przyjmą tanią siłę roboczą z muzułmańskiego Uzbekistanu (który jest szykowany na następnego rozgrywającego przeciw Rosji) oraz zapewne stać będą u boku usraela do końca świata i jeden dzień dłużej. Nawet jakby polityka żydowska do tego końca świata doprowadziła. Już zapewne szykują Żydzi wojnę z Iranem. I takie łachudry, które na klęczkach skomlą o choćby ogryzioną kość ze stołu pańskiego, wyślą oczywiście wojska by mordowały niewinnych Irańczyków.

  „My som najlepszejszy sojusznik usraela w historyi”!!!

  „Na chwałę WIELKIEGO IZRAELA”!

 10. Bobik

  23 maja 2018 at 21:55

  Podniecacie się co nasze teoretyczne, będące tylko na papierze państwo zrobi.
  Nie różni się ono wiele od PRL gdzie suwerenem byli Rosjanie a teraz są Żydzi.
  Długi ze 30-40 razy większe niż te z PRL i ruscy nie starali się nas okraść z 300mld USD.
  To już może ten PRL był lepszy, miszczu jodo.
  Wszyscy tylko rozczulają się nad *głupstwem smoleńskim* gdzie ilość wersji spiskowych teorii przekroczyła liczbę ludzi na miesięcznicach i cała ta miotanina staje się tak śmieszna jak i żałosna.
  Później władza da 500 złotych i niziny społeczne, różni patole i socjale, czyli większość Polaków znowu zagłosuje na PiS.
  Gdyby było referendum z pytaniem „Czy zgadzasz się sprzedać Polskę jak damy ci co miesiąc przez 5 lat po 500 złotych” to wynik byłby na *TAK* przy ponad 50% frekwencji.
  A ci co byliby na *NIE* poszli by do kościółka i nic więcej. Może Bozia pomoże.
  To państwo nie ma przyszłości.

  • Miszcz Yoda

   23 maja 2018 at 23:10

   I to próbuję wytłumaczyć polieznym idiotom zakochanym w bełkocie z (bez)Myśli (anty)Polskiej…

 11. Dick

  23 maja 2018 at 22:43

  Najnowszy artykuł w „Myśli Polskiej” o bezprawnych działaniach „polskich”władz mających uciszyć krytykę.

  http://www.mysl-polska.pl/1571

  To nie są żarty. Tak się rodzi dyktatura żydowska, być może krwawa. Kaczyński zapatrzony w Połsudzkiego marzy o Berezie?
  A Piskorski siedzi już ponad 2 lata w areszcie!

  • Miszcz Yoda

   23 maja 2018 at 23:12

   Jakby do Berezy miał trafić ,,redaktor” Engelgard i jego sowiecka redakcja, to na ochotnika zgłoszę się do straży więziennej!

   • Dick

    24 maja 2018 at 07:52

    ZERO treści, ZERO myśli, tylko wyzwiska i plugawy bełkot.

    To zdaje się stajnia GP?

    • miszcz Yoda

     24 maja 2018 at 10:42

     \Ja miw=eszkam w normalnym domu, lokatorze chlewa tow.Engelgarda!

   • Marian

    25 maja 2018 at 05:36

    Czy red. Engelgard jest potomkiem rosyjskiego pułkownika, który brał udział w rzezi Pragi po upadku powstania kościuszkowskiego, czy to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk?

    • Miszcz Yoda

     26 maja 2018 at 11:09

     Cóż potrzebne badania DNA. Jednak poglądy tego sowieckiego patrioty zdają się potwierdzać nieprzypadkową zbieżność nazwisk…

 12. Hania

  23 maja 2018 at 23:37

  Wracaj zidiociały Miszczu na Niezależną.

  Ty, to nawet do budowy sławojki się nie nadajesz, a zgłaszasz akces do Berezy!

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 12:47

   A Ty wracaj do lektury polskojęzycznej (bez)Myśli (anty)Polskiej, narodowego bolszewika Englegarda…I tak z niej nic nie rozumiesz, ale przynajmniej mozesz szczytować…

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 22:46

   Za to Ty się nadajesz na lokatorkę sławojki! U tylko sławojki!

 13. Wojciech

  24 maja 2018 at 05:33

  A głupie yankieskie cielę daje się dymać żydowskim cwaniakom.

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 12:48

   A Ty jak się czujesz, gdy wchodzi w Ciebie kacap za kacapem, polskojęzyczna sowiecka prostytutko?

 14. Miszcz Yoda

  24 maja 2018 at 15:43

  ,,Polemika” kacapolaków pokazuje jedno; ich lokajstwo wobec Rosji dorównuje, a może i przewyższa lokajstwo PiS wobec USA i Izraela i lokajstwo PO.Nowoczerskiej wobec Niemiec i UE…

 15. Dick

  24 maja 2018 at 17:16

  Znamienne, że ujadacze z fobią rosyjską prezentują poziom rynsztoku.
  To wspólna cecha prymitywów zatrudnionych w roli zadaniowców propagandy. Kiedyś tacy ludzie, może nawet ci sami, ujadali wg zaleceń Urbana i s-ki.Dziś wg rozkazów mosadu i CIA.

  Ludzie z szacunkiem do siebie, z większą inteligencją i wiedzą brzydzą się taką „pracą”.
  To prawda pod każdą szerokością geograficzną.

  Choć zapewne są wyjątki. Ale te wyjątki zajmują się raczej tworzeniem całych projektów propagandowych a nie trolowaniem na portalach.

  Z drugiej strony kretyńskie, prymitywne ujadanie też może być celowe. Służy obniżeniu poziomu dyskusji, co odstrasza ludzi na jakimś poziomie intelektualnym do prezentowanych treści, a także jest próbą zmuszenia interlekutorów do zejścia do rynsztoku i porzucenia rzeczowej dyskusji.

  Jest jeszcze możliwość, że owymi trollami są też psychopatyczne jednostki przekonane o słuszności „sprawy”.
  Nigdy nie brakowało ludzi z problemami osobowościowymi, którzy szybko adaptują prymitywne ideologie jako własne. By czuć się członkiem „ważnej” wspólnoty. Im prymitywniejsze zaś są owe przesłania, tym prymitywniejsze osoby przyciągają…

  Jakby nie było, nie ma sensu dawać owym indywiduom paliwa do ciągnięcia pyskówki w nieskończoność.
  Nie schodźmy do rynsztoka, nie dajmy się sprowadzić na ten poziom.
  😉

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 22:43

   Znamienne, że wyznawcy kremlowskiego boga zamiast rzeczowych argumentów zawsze mają na podorędziu chamstwo i tępą ideologię…Posz dalej endobolszewiku! Świetnie się kompromitujesz…I swoich proroków z (bez)Mysli (anty)Polskiej też!

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 22:49

   Baj de łej…Nie możesz zejść do miejsc , w którym od dawna jesteś! A rynsztok to Twoja nisza ekologiczna!Sowiecki rynsztok!!!

   • TZ.

    26 maja 2018 at 23:10

    Patrząc z boku i nie wchodząc w tę nawalankę widać, że to Dick próbuje odwoływać się do faktów, natomiast z twojej strony lecą wyłącznie bluzgi i antyrosyjskie hasła. Nie widzisz tego? A przy okazji, co to za bełkot „Baj de łej”? Jaki to język? Przecież nie polski. Ruski? Hebrajski?

 16. Dick

  24 maja 2018 at 17:38

  https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-celem-naszego-czlonkostwa-w-rb-onz-jest-pomoc-ukrainie/

  „Polskie” pisowskie władze za cel swoich rządów mają walkę o interesy Ukrainy, niedopuszczenie do budowy Nord Stream 2.

  Roszczenia żydowskie to nie jest żaden dla nich problem.
  Ani rosnący banderyzm na Ukrainie.
  Ani Palestyńczycy mordowanie podczas protestów.
  Nie wiedzą o wojnie w Jemenie.
  Nie wiedzą o przyczynach wojny w Syrii.
  Nie wiedzą o tragedii Libii.

  Agentura mosadu, innego wyjaśnienia nie widzę.

 17. Dick

  24 maja 2018 at 17:48

  W Kazachstanie, Ukrainie, Rosji, Białorusi itd. pozostało kilkaset tys. Polaków.

  Zapewne wielu chciało by wrócić do ojczyzny swoich dziadków i rodziców.

  Jednak to nie jest celem pisowskich rządów. Nie jest celem wzmacnianie polskiego narodu.

  A wprost przeciwnie.
  Dlatego pozwolili na zalew Polski milionem Ukraińców, za chwilę będą u nas islamscy Uzbecy.
  Tworzą V kolumnę dla wojny z Polakami, gdyby zaczęli się buntować przeciw koncepcji POLIN.

  A 3 mln Polaków wyjechało w ostatnich latach za pracą i godnym życiem.
  Nie wrócą, pisowskie rządy starają się wciąż, by nie wzrosły zarobki.

  Jesteśmy jako kraj bankrutem, a pisowcy obiecują mosty za 2 mld.
  Zamiast zwiększać produkcję w kraju, choćby dzięki propagandzie patrotyzmu gospodarczego, rzucają tylko kiełbasę wyborczą, która pogarsza stan finansów.
  Nawet wyższe zarobki spowodowały by powrót części Polaków do kraju, ale i zwiększenie dochodów budżetu. Podatek Pit jest większą daniną, niż Cit.
  Szykują nam los Argentyny. I dodatkowo grabież lub oddanie części terytorium Żydom.

  • Miszcz Yoda

   24 maja 2018 at 22:52

   A ja chętnie przyjąłbym ich do Polski, Ciebie i cały sowicki motłoch z (bez)Myśli (anty)Polskiej, G^Wna i Gazety (anty)Polskiej wysyłając do Kazachstanu…Z bólem, bo nie życzę Kazachom źle!

 18. Dick

  25 maja 2018 at 18:09

  Tak jak pisałem, wszystko świetnie widoczne na „załączonym obrazku” 😀 😀 😀

  • Miszcz Yoda

   26 maja 2018 at 11:03

   O, to, to! Pisz dalej sowiecki patrioto!

 19. agganus

  29 maja 2018 at 11:44

  rząd Mazowieckiego do tego sie poniekąd przyczynił, przewożąc do Izraela z Rosji w operacji „Most” setki tysięcy kgb-owcow a bardzo często udawanych żydów co to po kryjomu wieszali ikonki w domach. Z drugiej strony Rosjanie w Rosji to tez w większości mentalni spadkobiercy kgb co widać i czuć po ich tęsknocie za Stalinem…

 20. Woołynianka

  5 czerwca 2018 at 19:49

  Państwo Komentatorzy ! Czytam Was ! Po co tyle swaru ? Czy ta cecha kłótliwości tak zajadłej jest prawidłową formą wymiany myśli ? Polska dlatego upadała, dlatego przegrywała i nie zawsze z win rządów, ale z braku pokojowego wzajemnego, narodowego porozumienia w kwestii dobra PAŃSTWA polskiego, w tym wewnętrznej zdrady części Polaków np.choćby bezmyślne lub naiwnie, „na przekór mamie” głosowania. To o b y w a t e l e wybierali i wybierają tych co rządzą, to obywatele chowają głowę w piasek nie wychodząc milionami sprzeciwu wobec zdrad, niesprawiedliwości i oszustw na ulice miast i wsi ! To obywatele żądają od Polski wszystkiego a w zamian dla Ojczyzny nie stać ich na NIC..(wyjątek stanowią Żołnierze Wyklęci) NIE PYTAJ OJCZYZNY CO CI DA, TYLKO SIEBIE CO DAJESZ TY SWOJEJ OJCZYŹNIE ! Choćby Wy, komentując tak brutalnymi inwektywami wzajemnie siebie. Każdy z Was ma po trochu r a c j i więc czy nie lepiej dojść do jakiegoś konkretnego rozwiązania ? Jakiejś p r o p o z y c j i dla ludzi skołowanych z lewa i prawa ? lepiej bez emocji, szanując siebie wzajemnie dla dobra SPRAWY, NA KTÓREJ PRZECIEŻ Wam zależy, w co wierzę. Ludzie pojęcia nie mają kogo wybierają…zdezorientowani tak różnorodnymi opiniami.Walczcie razem ale CZYNEM o Polskę suwerenną, nie g a d a n i e m, nie po „piwku” bo słowa porywa w i a t r i z nich nie pozostaje…nawet ślad. Wtedy zwyciężymy. Z wyrazami szacunku dla Was pozostaję. Dobrze że Polska Was ma !

 21. Tadeusz Bobrowski

  29 czerwca 2018 at 11:22

  Rosja jest zainteresowana spokojem przy swoich granicach. Syria to nie imperialność, a poligon woskowy i przy okazji neutralizacja sił wrogich z rejonu Kaukazu. Obecna siła militarna Izraela opiera się na czynniku ludzkim z Rosji; nie ma opcji, aby tego nie brać pod uwagę stąd różne dziwne ruchy między Rosją a Izraelem. Bliskowschodni kocioł wrze. USA próbują skierować upuszczanie pary zaworem bezpieczeństwa na Rosję. Same USA już nie będą w stanie kontrolować sytuacji. Efektem wybuchu będzie jednak obarczana Europa patrz uchodźcy. W tych kategoriach można ocenić działania Sorosa. Powtarzam raz jeszcze: Polska powinna trzymać się jak najdalej od tego konfliktu, podobnie jak od Ukrainy. To te same sznurki są pociągane. Za wszelką cenę budować niezależność. Sojusz (pozorny, taktyczny) Rosji i Izraela wynika z faktu, że pół Izraela to żydzi z ZSRR a drugie tyle lub więcej ciągle mieszka w Rosji często w charakterze Oligarchów (po grabieży majątku narodowego Rosji w czasach Jelcyna). To sojusz taktyczny. Rosja wie że globalna mafia żydowska chce zawładnąć skarbami Rosji i wie, że cała Polityka Izraela to czysta taktyka, gra wobec Rosji. Rosja gra z Izraelem (wrogiem Syrii, Iranu i Rosji) też taktycznie. Rosja nie chce eskalacji wojny w Syrii (globalna mafia chce ale rękoma terrorystów i USA albo innego NATO). Rosja się więc „dogaduje” z Izraelem tak by minimalizować ryzyko wielkiej wojny. Rosja wie, że jedyną realna siła Izraela jest jego kolonia czyli USrael. Rosja wie też jaki jest stan gospodarki USA i wie jakie USA ma możliwości działań militarnych. (gospodarka się wali a możliwości militarne spadają choć nadal są bardzo duże). Czas pracuje dla Rosji i reszty Świata. Rosja ma w Izraelu ogromną swoją V kolumnę żydowską. Izrael nie jest groźny gdy nie będzie miał wsparcia USA. Gdy USA już nie będzie miało sił (środków) na terroryzowanie świata (oznaką będzie redukowania baz USA rozlokowanych na całym świecie w celu optymalizacji kosztów)… to Putin może jednym telefonem dokonać w Izraelu „zamachu stanu” i zielone ludziki (żydowskie) przejmą władzę a Izrael stanie się krajem pokojowym. Wojna na bliskim wschodzie się natychmiast skończy. Iran już nie będzie chciał zniszczenia Izraela po po co ? skoro nie jest już agresywny. Pozostanie problem palestyński .. pewnie powstanie Palestyna jako państwo a nowy Izrael to zaakceptuje. Jak widać Rosji opłaca się czekać(“ Jeżeli masz wroga, usiądź na brzegu rzeki i poczekaj, aż zobaczysz jego ciało płynące z nurtem. ”)… natomiast globalna mafia żydowska czekać nie może bo jej się pali grunt pod nogami.

 22. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra