Z kraju

„Marsz dla Życia i Rodziny” w Gdańsku

Dziś w całej Polsce odbywają się „Marsze dla Życia i Rodziny” Ten w Gdańsku jest już V Archidiecezjalnym, a zaczął się o godzinie 15.00 jak zwykle na Pl. Solidarność w cieniu potężnego Pomnika Stoczniowców, zwanego też Trzema Krzyżami.

Wśród białych strojów uczestników prześwitywały czarne sutanny księży i zakonników ze swoim biskupem oraz liczne kolory szarości żeńskich zgromadzeń zakonnych. Rodziny z dziećmi, brzemienne mamy, dziadkowie z wnukami, liczne wózki pchane przez tatusiów. Nad nim białe i żółte baloniki. Białe flagi wyrażające afirmację życia. Na przecie orkiestra w fantazyjnych strojach grająca na zaczęcie pochodu „Barkę”.

Reprezentowane były prawie wszystkie organizacje, wspólnoty i stowarzyszenia katolickie działające w archidiecezji. Od „Chrystusa Króla’ po „Odnowę w Duchu Świętym”. Na przedzie pięknie prezentował się baner który jakiś czas temu pojawił się na Jasnej Górze na zjeździe Młodzieży Wszechpolskiej „Deus vult” (Bóg tak chce). Widać było czerwone sztandary Ruchu Narodowego. Ideowa młodzież sprawowała straż marszu.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Senator

    10 czerwca 2018 at 20:02

    Brawo Gdańsk, brawo wszystkie walczące miasta! Niech Bóg błogosławi.

  2. Vxyz

    11 czerwca 2018 at 08:42

    Jaka tam walka? Spscer po mszy sw.Adamowicz na stolku, gdzie te demonstracje? Tu nic nie ryzykuja, a i proboszcz pochwali.Strach i uPOdlenie nie reagowac na szambo,ktore ich zalewa. Dumny Gdansku!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra