Kultura i historia

Ciri Azjatką lub murzynką? Poprawność polityczna w nowym serialu o Wiedźminie

By Makar Vinogradov – https://www.flickr.com/photos/143764071@N07/36420997015/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61535749

Od kilku dni fani Wiedźmina krytykują Netflixa, producenta nowego serialu o Wiedźminie, za ogłoszenie w internecie, z którego wynika, że do roli Ciri jest poszukiwana Azjatka lub murzynka.


Sam Andrzej Sapkowski pisał o Ciri jako bladej kobiecie. Swoją opowieść umieścił w świecie Słowian, więc fani spodziewali się dziewczyny o typowo słowiańskiej urodzie.
Zapewne jednak zwyciężyła poprawność polityczna. Netflix, jest wielką platformą internetową, oferującą własne filmy i seriale, dysponującą budżetem, który liczy miliardy dolarów. W wielu swoich serialach popularyzuje homoseksualizm, antychrześcijańskie mity i inne dogmaty poprawności politycznej.
Za śmieszne można uznać tłumaczenia liberalnych mediów, które mówią o rasizmie fanów i o tym, że przecież Sapkowski opisuje wyobrażony świat, gdzie wszystko jest możliwe.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Marian

  12 września 2018 at 14:45

  Rynek chiński to olbrzymie pieniądze. Będzie Azjatka. – „Sorry, Winethou, ale biznes is biznes”

 2. Tomek

  12 września 2018 at 15:13

  „Sam Andrzej Sapkowski pisał o Ciri jako bladej kobiecie. Swoją opowieść umieścił w świecie Słowian, więc fani spodziewali się dziewczyny o typowo słowiańskiej urodzie.”

  Dobrodzieju, jakich Słowian?:) Gdzie pan tam ma Słowian u Sapkowskiego? Ma pan Nifgaardczyków, Temerczyków, Redańczyków, elfy, krasnoludy i smoki. To świat wymyślony zupełnie. Do mitologii Słowian może najwyżej w drobnych aspektach nawiązuje, tak, jak i do innych mitologii.

  Poza tym, gdzie to niby Sapkowski pisał, że Ciri była bladą kobietą, niechże mnie pan zaskoczy? Pisał o włosach, oczach, o kolorze skóry już raczej nie. My sobie ją najwyżej tak wyobrażamy. Ciri była córką Nilfgaardczyka-jeża z domieszką krwi elfickiej, więc raczej ciężko znaleźć aktorkę odzwierciedlającą powieściową rzeczywistość:). Swoją drogą nawet, Azjatka mogłaby tu nawet całkiem dobrze pasować. Proponuję więc wyjąć korekt z tyłka i przestać krzyczeć, że polityczna poprawność – to jest fantasy, a nie ekranizacja „Pana Mickiewicza”, by się obruszać. Poczekajmy na efekt końcowy, Netflix unie dobre seriale kręcić.

 3. Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

  12 września 2018 at 18:36

  Jest taki rodzaj ludzi (właściwie to podludzi-troglodytów) którzy podświadomie czują, że są absolutnie bezwartościowymi odpadami cywilizacji. Powoduje to u nich maniakalne poszukiwanie choć namiastki sensu swojego istnienia ale znajdują jedynie jedną rzecz w której nie są im dorównać przedstawiciele innych ras – w byciu białymi.

 4. wolna-polska.pl

  12 września 2018 at 19:15

  ACTA 2.0 wstępnie uchwalona! To początek końca wolności w internecie?

 5. Leszek1

  13 września 2018 at 04:28

  Panie Michale, myslalem ze pod tytulem „Kultura i Historia” dowiem sie czegos nowego z osiagniec kultury i historii Polski.
  A Pan nam tu jakies bajki sadzi.
  Razem z Dziekonskim.
  Dziekuje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra